V soubojích Jihlavy a Vyškova se remízy nerodí. Připíše si Příbram tři body již popáté v řadě?

V soubojích Jihlavy a Vyškova se remízy nerodí. Připíše si Příbram tři body již popáté v řadě?
PREVIEW

Třinácté kolo druhé ligy bude rozvrženo do tří hracích dnů. V neděli se budou podávat dva duely, v sobotu se půjde za fotbalem na čtyři stadiony a pátek nabídne dva souboje, s tím, že od 17:00 se na půdě Jihlavy představí vedoucí Vyškov a o hodinu později se nahoru deroucí Příbram, jež zvítězila již čtyřikrát v řadě, utká s třináctým Prostějovem.

Jihlava - Vyškov

V nadcházejícím utkání F:NL se Jihlava utká s Vyškovem na Stadionu v Jiráskově ulici v Jihlavě. Tento zápas je součástí 13. kola soutěže, do konce soutěže zbývá odehrát 17 kol.

Jihlava se v současné době nachází na 7. místě cprelkové tabulky s bilancí pěti výher, tří remíz a čtyř porážek. V domácích zápasech má dobrou bilanci, když se nachází na 3. místě se čtyřmi výhrami, jednou remízou a jednou prohrou. V posledním soutěžním utkání Jihlava remizovala 3:3 s Varnsdorfem. Mezi klíčové hráče Jihlavy patří Lukáš Fila, který v této sezóně vstřelil šest branek, čímž se stal nejlepším střelcem týmu, a Filip Vedral, který v této sezóně odehrál 1080 minut, což je nejvíce v týmu.

Naopak Vyškov je v současné době lídrem soutěže, když drží 1. místo s osmi výhrami, třemi remízami a pouze jednou prohrou. Ve venkovních zápasech jim patří 3. místo s dvěma výhrami, třemi remízami a jednou prohrou. V posledním soutěžním utkání Vyškov porazil Žižkov 2:0. Klíčovým hráčem Vyškova je Idjessi Metsoko, který v této sezóně vstřelil sedm branek, čímž se stal nejlepším střelcem týmu.

V historii zápasů mezi Jihlavou a Vyškovem ve FNL se střetli pětkrát. Jihlava ovládla dva z těchto zápasů, zatímco Vyškov vyhrál třikrát, přičemž se neudála žádná remíza.

Porovnáme-li ofenzivní a defenzivní sílu obou týmů, Jihlava vstřelila 23 gólů, zatímco Vyškov 26, což z ní dělá nejlepší ofenzivní tým ligy. Co se týče defenzivy, Vyškov inkasoval 13 branek, čímž se řadí na 4. místo v soutěži, zatímco Jihlava inkasovala 18 branek, čímž se řadí na 10. místo.

Příbram - Prostějov

Ve druhém pátečním utkání druhé nejvyšší soutěže hostí Příbram na stadionu Na Litavce v Příbrami Prostějov, na jehož trenérské přípravě už se někoik týdnů podílí také Pavel Zavadil.

Příbram se v současné době nachází na 6. místě celkové tabulky s bilancí šesti výher, jedné remízy a pěti proher. V domácích zápasech si připsala tři výhry, jednu remízu a jednu prohru. V posledním soutěžním utkání Příbram porazila Zbrojovku Brno výsledkem 1:0. Klíčovým hráčem Příbrami je obránce Hasan Jahič, který v této sezóně vstřelil tři góly a je tak nejlepším střelcem týmu.

Naopak Prostějov je v celkové tabulce na 13. místě s bilancí tří výher, tří remíz a šesti proher. Jejich bilance venkovních zápasů ukazuje žádnou výhru, dvě remízy a čtyři prohry. V posledním soutěžním utkání vyšel Prostějov vítězně z utkání proti Líšni se skóre 4:2. Mezi klíčové hráče Prostějova patří útočník Tomáš Malec, který v této sezóně vstřelil pět branek, a záložník Jakub Habusta, který odehrál 995 minut, což je nejvíce z celého týmu.

V historii zápasů mezi Příbramí a Prostějovem ve FNL se utkaly čtyřikrát. Dvě z těchto střetnutí vyhrála Příbram, jedno Prostějov a jeden zápas skončil remízou.

Porovnáme-li ofenzivní a defenzivní sílu obou týmů, je útok Prostějova průměrný, ale lepší než útok Příbrami, která vstřelila 17 branek oproti 14 brankám Příbrami. Obrana Příbrami je však silnější, když inkasovala 16 branek, zatímco Prostějov si nechal vstřelit 24 gólů.

Nejlepší střelci soudobé slovenské ligy? Čtyři z pěti nejgólovějších hráčů připravují čeští trenéři