Messi se ještě stoprocentně objeví v barcelonském dresu, shodují se Deco s Laportou. Jedinou otázkou je kdy...

Messi se ještě stoprocentně objeví v barcelonském dresu, shodují se Deco s Laportou. Jedinou otázkou je kdy...

Lionel Messi, který patří i ve svých šestatřiceti letech mezi největší hvězdy světového fotbalu a dokazuje to nejen na klubovém, ale i mezinárodním poli, by se měl dočkat v Barceloně oficiální zápasové rozlučky.

Na serveru ESPN to prozradil současný sportovní ředitel slavné katalánské značky ze Spotify Camp Nou Deco, který byl spoluhráčem argentinského mistra světa v jeho barcelonských začátcích.

"Messi určitě odehraje rozlučkový zápas v Barceloně. Zatím ale nevíme, kdy to bude," prohlásil brazilskými kořeny opředený Portugalec na adresu borce, jenž toho v barvách držitele 27 španělských titulů nedokázal málo.

Rodák z Rosaria vévodí nejen žebříčku startů (778), ale díky 672 trefám je také nejlepším klubovým střelcem všech dob a když se s tamním prostředím loučil, stalo se tak po zisku pětatřiceti trofejí.

LaLigu opouštěl v roce 2021 kvůli Paris Saint-Germain po 520 utkáních a 474 gólových zápisech, což z něj dělá rekordmana soutěže.

Dres Barcelony bude v říjnovém El Clásiku proti Realu zdobit ikonické logo Rolling Stones

"Navždy zůstane největší ikonou v historii klubu, který měl velké idoly jako Cruyffa či Ronalda, ale tím největším ze všech je pravděpodobně on," přidal šestačtyřicetiletý funkcionář.

Aktuálně už se tak probírá pouze případný termín, s tím, že v roce 2023 už se to pravděpodobně nestihne.

To vše i přesto, že spolumajitel Interu Miami Jorge Mas před pár týdny uvedl, že je otevřen tomu, aby americký klub odehrál přátelský duel v Barceloně a umožnil své nynější největší osobnosti rozloučit se svými fanoušci ve městě, v němž strávil většinu života.

Tento týden se totiž barcelonský prezident Joan Laporta vyjádřil v tom smyslu, že by bylo skvělé, kdyby se Messiho loučení termínově potkalo s otevřením renovovaného Camp Nou.

"Bylo by fantastické, kdyby mohl být součástí opětovného otevření Spotify Camp Nou, který bude dokončen v červnu 2026, ale vrátíme se na něj v listopadu 2024 a to by také mohl být dobrý datum. Byli bychom rádi, kdyby k tomu došlo a doufám, že k tomu dojde," vzkázal první muž Barcelony.

Neymar prožívá nejhorší období: Vím, že jsem silný, ale tentokrát budu potřebovat rodinu a přátele ještě víc

© FC Barcelona