Zlín viděl historickou přestřelku, Sparta přehrála Budějovice, díky první trefě Almásiho slaví i Baník

Nevídanou přestřelku viděli fanoušci ve Zlíně. Jejich tým padl s Mladou Boleslaví 5:9! V Liberci se vůbec nedařilo Plzni, která nedala ani gól a padla 0:3. Olomouc veze bod z Pardubic, zatímco hradecký trenér Václav Kotal kouše další prohru. Večer Slavia doma přetlačila Slovácko. V neděli odpoledne zvítězil Baník v Teplicích, Sparta doma smazala Teplice poměrem 4:0 a Bohemians odvezli výhru z Jablonce.

12. kolo první ligy:

FC Zlín - FK Mladá Boleslav 5:9 (2:1)

Branky: 13. Fantiš, 15. Janetzký, 46. Bartošák, 64. Vukadinovič z pen., 85. Kovinič - 11. a 60. Mareček, 51. a 53. Jawo, 49. a 87. Kušej, 78. Matějovský, 83. Hilál, 90.+5 Solomon. Rozhodčí: Szikszay - Volf, Podaný - Adámková (video). ŽK: Reiter, Kovinič - Kušej, Pulkrab, Poulolo, Solomon. Diváci: 2523.

V úvodní čtvrthodině padly tři góly. Na branku hostujícího Daniela Marečka zareagoval rychlým vyrovnáním Antonín Fantiš a vedení překlopil na stranu "Ševců" Jakub Janetzký. Těsně po pauze zvýšil domácí Lukáš Bartošák, za Boleslav se ale trefili Vasil Kušej, dvakrát Lamin Jawo a znovu Mareček. Poté, co Vukadin Vukadinovič snížil z penalty, skórovali za hosty ještě Marek Matějovský a Júsuf Hilál. Pátý zlínský zásah přidal Nedeljko Kovinič, ale poté se podruhé prosadil i Kušej a poslední slovo měl v nastavení Solomon John.

Zlínští nevyhráli už šest kol a zůstali poslední. Středočeši naplno bodovali ve čtvrtém z posledních pěti ligových duelů a v neúplné tabulce poskočili na páté místo.

Skóre otevřel na konci 11. minuty Mareček po nedůslednosti zlínské obrany v šestnáctce. Vzápětí později vyslal Tkáč povedený pas za obranu Středočechů a Fantiš jeho nabídku využil. Za necelé dvě minuty Trmal jen vyrazil centrovaný míč, Janetzký jej zblízka nekompromisně poslal do sítě a otočil výsledek.

Nejblíže k vyrovnání měl Pulkrab. Po jeho hlavičce už míč putoval do sítě, ale na brankové čáře jej odhlavičkoval Kolář. Tlak Boleslavi v závěru půle mohl zužitkovat Jawo, jenže ve 38. minutě ve slibné pozici vysoko přestřelil.

Když po 30 sekundách druhé půle Bartošák poslal "Ševce" do dvoubrankového vedení, usnula domácí defenziva na vavřínech tak výrazně, že za jedenáct minut čtyřikrát inkasovala. Zlínskou zkázu nastartoval Kušej, dvakrát se prosadil bývalý zlínský hráč Jawo a další minelu brankáře Rakovana potrestal snadnou dorážkou a svým druhým gólem Mareček. Ten je s šesti góly nejlepším boleslavským střelcem v ligové sezoně.

Zlínští fotbalisté zápas ještě nevzdali, z náporu vytěžili penaltu, kterou v 64. minutě proměnil Vukadinovič. To však ještě nebylo všechno. Střídající duo Matějovský, Hilál navýšilo vedení Středočechů na 7:4. Na druhé straně další náhradník Kovinič korigoval stav, ale chvíli nato skóroval podruhé i Kušej. Poslední slovo měl další střídající hráč Solomon v páté minutě nastavení. Mladá Boleslav tak v lize neprohrála se Zlínem popáté za sebou.

Slovan Liberec - Viktoria Plzeň 3:0 (1:0)

Branky: 17. Tupta, 67. Kulenovič, 86. Červ. Rozhodčí: Radina - Váňa, Machač - Černý (video). ŽK: Višinský, Bačkovský - Kopic, Kalvach. Diváci: 3127.

Liberec: Bačkovský - Mikula, Chaluš, Purzitidis - Ghali, Žambůrek (89. Prebsl), Červ, Preisler (72. Fukala) - Frýdek (72. Višinský) - Kulenovič (89. Okoh), Tupta (82. Rabušic). Trenér: Kozel.

Plzeň: Tvrdoň - Dweh, Hranáč, Jemelka - Kopic, Kalvach, Bucha (76. Sýkora), Cadu (76. Mosquera) - Šulc (60. Traoré) - Vydra (60. Kliment), Durosinmi (54. Chorý). Trenér: Koubek.

První velkou šanci měli po čtvrthodině Plzeňští, nabíhající Šulc však po Caduově centru z levé strany hlavičkoval v dobré pozici o zem mimo. Za dvě minuty otevřeli skóre domácí. Tupta potáhl míč, kousek za vápnem vystřelil a skákavou ranou zaskočil Tvrdoně. Slovenský ofenzivní univerzál zaznamenal třetí gól v ligové sezoně.

Ve 29. minutě mohli Severočeši zvýšit, po rohovém kopu prodloužil míč Chaluš, ale Kulenovič v těžké pozici hlavičkoval nad. Plzeňský favorit sice více držel míč, ale s výjimkou Vydrovy sražené střely po signálu z rohu si do pauzy žádnou další vyloženou možnost nevytvořil.

Devět minut po pauze hosté ustáli závar po rohu ve vlastním vápně poté, co Kulenovič nepropálil obranu. Jinak ale Západočeši po pauze přidali. V 60. minutě se po centru položil do míče Bucha, ovšem těsně minul. Ještě blíže měli hosté k vyrovnání o šest minut později, kdy si Klimentovu střílenou přihrávku srazil na tyč domácí Chaluš.

V době narůstajícího plzeňského náporu Slovan z brejku nečekaně zvýšil. Tupta v 67. minutě utekl po levé straně, vytvořil přečíslení dvou na jednoho a po jeho přihrávce Kulenovič sám před Tvrdoněm nezaváhal. Také bosenský útočník skóroval potřetí v ligovém ročníku.

Liberečtí před reprezentační přestávkou vedli doma 2:0 i nad jiným adeptem na titul Slavií, na rozdíl od duelu s Pražany, který i kvůli chybně nařízené penaltě pro hosty prohráli 2:3, tentokrát náskok neztratili. Naopak mohli několikrát zvýšit. V 76. minutě nejprve trefil hlavou tyč Kulenovič a krátce nato po dalším brejku napálil brankovou konstrukci i střídající Fukala, který si gólový dárek k nedělním 23. narozeninám nedal.

V 86. minutě už se domácí třetí trefy dočkali. Nejistý Tvrdoň neudržel nepříliš razantní pokus Višinského a Červ zblízka dorazil míč do sítě. Ve čtvrté minutě nastavení překonal hostujícího gólmana po dalším brejku i střídající Rabušic, radost mu ale pokazil ofsajd. Liberec si i tak připsal nejvyšší vítězství v ligovém ročníku a doma v nejvyšší soutěži porazil Viktorii teprve podruhé z posledních 17 zápasů.

FK Pardubice - Sigma Olomouc 1:1 (1:0)

Branka: 22. Daněk z pen. - 90.+4 vlastní Halinský. Rozhodčí: Rouček - Hrabovský, Šimáček - Pechanec (video). ŽK: Ortiz, Daněk, Patrák - Vodháněl. Diváci 3141.

Pardubice: Budinský - Icha, Halinský, Ortiz, Surzyn - Vacek - Daněk (85. Zlatohlávek), Hlavatý (85. Donát), Míšek (60. Tischler), Sychra (60. Patrák) - Černý (60. Krobot). Trenér: Mikula.

Olomouc: Digaňa - Chvátal (86. Vraštil), Pokorný, Beneš, Zmrzlý - Breite, Ventúra (46. Vodháněl) - Zorvan, Pospíšil (77. Fiala), Navrátil (65. Fortelný) - Zifčák (65. Juliš). Trenér: Jílek.

Pardubice v lize potřetí za sebou remizovaly, na domácí půdě zvítězily v ligovém ročníku v sedmi zápasech pouze jednou. Olomouc dnešnímu soupeři nepodlehla popáté v řadě.

Pardubicím kvůli trestu za čtyři žluté karty chyběl na lavičce kouč Kováč, úlohu hlavního trenéra převzal asistent Mikula. V olomoucké základní sestavě nechyběl kapitán Breite, jenž nastoupil k 250. zápasu v nejvyšší soutěži.

Po reprezentační pauze se oba celky dostávaly jen pozvolna do tempa a úvod zápasu příliš zajímavých situací nenabídl. Až po čtvrthodině našel Ventúra centrem na zadní tyči Chvátala, jehož volej skvěle vyrazil brankář Budinský.

Domácí udeřili hned z první příležitosti. Ve 20. minutě zfauloval Breite na hranici pokutového území Daňka a sudí Rouček nařídil přímý kop. Po poradě s videorozhodčím ale nakonec ukázal na bílý bod a sám Daněk penaltu stejně jako v minulém kole v Ostravě (1:1) proměnil. Dvacetiletý olomoucký odchovanec dal po příchodu na hostování z pražské Sparty už třetí branku a je nejlepším střelcem Východočechů. Z respektu k mateřskému klubu gól neslavil.

Úvodní branka zápasu pomohla a hra se otevřela. V 38. minutě se dostali Hanáci při závaru před bránou několikrát k zakončení, míč ale do sítě nedostali. Vzápětí mohl zvýšit Daněk, jeho střelu na přední tyč zneškodnil Digaňa, který dnes dostal přednost před obvyklou brankářskou jedničkou Macíkem.

Olomouc vstoupila do druhého poločasu aktivněji a převzala otěže zápasu. Velké emoce vzbudila situace ze 47. minuty, kdy domácí Ortiz podrazil v zárodku akce Zifčáka, jenž by postupoval sám na Budinského. Kolumbijský stoper vyloučení unikl a za svůj zákrok dostal žlutou kartu. V 64. minutě se navzdory olomouckému tlaku radovali z druhé trefy domácí, při Tischlerově střele ale překážel Digaňovi ve výhledu v ofsajdu stojící Krobot a Rouček opět po poradě s videorozhodčím branku odvolal.

Kouč Hanáků Jílek poslal ve druhé půli na hřiště i uzdravené nejlepší střelce týmu Juliše (pět ligových gólů) s Vodhánělem (čtyři), ani oni se však do žádné velké šance nedostali. Až v 79. minutě měl po rohu na hlavě vyrovnání Beneš, svůj pokus ale pod břevno nestlačil. Hanáci se tak dočkali v nastavení, kdy si Zmrzlého centr do vápna srazil do vlastní sítě Halinský.

MFK Karviná - FC Hradec Králové 1:0 (0:0)

Branka: 78. Ezeh. Rozhodčí: Volek - Paták, Žurovec - Klíma (video). ŽK: Čavoš, Budínský, Svozil, Moses - Harazim, Kodeš, Pilař. Diváci: 2270.

Karviná: Holec - Čurma, Krčík, Svozil (90.+2 Bederka), Fleišman - Čavoš, Moses - Iván (86. Žák), Budínský (60. Ezeh), Antovski (60. Bartl) - Akinyemi. Trenér: Jarábek.

Hradec: Bajza - Klíma, Čihák, Leibl (61. Ševčík), Horák - Kučera, Kodeš - Harazim (86. Juliš), Krejčí (82. Hais), Pilař (82. Šašinka) - Vašulín. Trenér: Kotal.

Karviné chyběl kvůli trestu za čtyři žluté karty záložník Memič, jehož nahradil v sestavě Antovski. Hradecký kouč udělal dvě změny oproti duelu před reprezentační pauzou se Spartou (1:3). Po zranění se vrátil do obrany Leibl a vytlačil ze sestavy Ševčíka, místo Dančáka ve středu pole naskočil Kučera.

V 8. minutě se dostal k první střele na hranici šestnáctky domácí Iván, ale levačkou minul branku. Na druhé straně neměl přesnou mušku ze standardní situace Krejčí. Karviná postupně získávala převahu, ale střely Akinyemiho a Antovského zblokovali Hradečtí. V 25. minutě už musel Bajza poprvé zasahovat po Ivánově střele a Fleišmanově pokusu také levou nohou zpoza šestnáctky.

Největší šanci ale měli Východočeši téměř po půl hodině hry. Harazim sebral balon Fleišmanovi, běžel sám na Holce, jenže slovenský gólman jeho zakončení po zemi vystihl. Hosté vyrovnali hru, ale k dalšímu ohrožení Holce se nedostali. Bajzu sice zaměstnaly pokusy Mosese a Budínského, ale nijak nebezpečné pro něj nebyly.

Na začátku druhé poločasu vysoko přestřelil z trestného kopu hradecký Pilař. Domácí byli nebezpečnější, ale do Antovského rány strčil hlavu Leibl, který se potom chvíli z direktu oklepával. V 60. minutě musel Leibl přeci jen vystřídat, protože si poranil nohu a odkulhal ze hřiště. Karviná nadále hrozila, Bartlův centr však nedokázal usměrnit z úhlu do branky Akinyemi. Bartlovu střelu z voleje zblokoval Horák.

V 78. minutě už se domácí radovali. Bajzovi po Fleišmanově centru vypadl balon po srážce se spoluhráčem Čihákem, Iván ještě z první dorážky neuspěl, ale Ezeh už zamířil přesně. Devatenáctiletý útočník oslavil v desátém duelu v české lize premiérovou branku.

Za zvýšením náskoku se dral Akinyemi. Holec musel při závěrečném hradeckém tlaku vytěsnit Kodešovu střelu a po Julišově centru nedosáhl na míč dobře hlavou Ševčík. A nakonec v 89. minutě po Šašinkově průniku a zpětné přihrávce trefil Kučera břevno.

Slavia Praha - 1. FC Slovácko 2:0 (0:0)

Branky: 78. Jurásek, 90. Jurečka. Rozhodčí: Petřík - Hájek, Hurych - Všetečka (video). ŽK: Dumitrescu, Tomič, Hromada - Kadlec, Mihálik, Reinberk. Diváci: 17.084.

Slavia: Mandous - Holeš, Vlček, Kačaraba - Tomič (46. Douděra), Masopust (75. Tijani), Hromada (46. Oscar), Dumitrescu - Van Buren, Ogungbayi (46. Jurásek) - Chytil (60. Jurečka). Trenér: Trpišovský.

Slovácko: Heča (14. Fryšták) - Reinberk, Kadlec, Hofmann - Sinjavskij (85. Kalabiška), Havlík, Trávník, Doski (85. Vecheta) - Mihálik (64. Petržela), Cicilia, Juroška (64. Holzer). Trenér: Svědík.

Pražané v prvním utkání po reprezentační přestávce nastoupili ve výrazně pozměněné sestavě. Debut v české lize si odbyl rumunský záložník Dumitrescu. Premiérově v sezoně nejvyšší soutěže nastoupil ukrajinský stoper Kačaraba, první ligový start v ročníku v zahajovací jedenáctce si připsal nigerijský útočník Ogungbayi. Poprvé od začátku září se po vyléčení zranění v sestavě Slavie objevil slovenský záložník Hromada. Domácí trenér Jindřich Trpišovský odkoučoval 200. ligový zápas na lavičce vršovického celku.

Slavia mohla jít do vedení už po necelých dvou minutách hry. Masopust si naběhl do vápna na Dumitrescuův centr, jenže hlavičkoval do tyče. Ve 14. minutě kvůli zranění odstoupil hostující brankář Heča, jehož nahradil Fryšták. Po necelé půlhodině hry vypálil Masopust z dálky těsně nad. Vršovičtí měli nadále územní převahu a po rohovém kopu v 35. minutě sevřeli Slovácko v jeho vápně, Hromada však zpoza šestnáctky zamířil vedle. Na opačné straně v ojedinělé šanci Slovácka v celém zápase Juroška nevyzrál na Mandouse.

Zkraje druhého dějství vystřelil Chytil z úhlu do rukavic připraveného Fryštáka. Slavia nadále hosty svírala, větší příležitost si však nedokázala vypracovat. V 78. minutě se ale přece jen dočkala rozhodující branky. Kapitán Slovácka Kadlec odvrátil míč před dotírajícím Jurečkou pouze k Juráskovi, který přízemní ranou k tyči zařídil svému týmu plný bodový zisk. Reprezentant do 21 let skóroval podruhé v ligové sezoně.

V 90. minutě přidali domácí pojistku po akci dvou příchozích hráčů z lavičky. Douděra ještě z úhlu Fryštáka nepropálil, ale Jurečka se už z dorážky nemýlil. Nejlepší střelec minulé ligové sezony zaznamenal v té aktuální čtvrtou trefu.

Slavia v lize se Slováckem podeváté za sebou neprohrála (z toho osm vítězství) a doma v nejvyšší soutěži dokonce v 11. duelu po sobě, přičemž ho tam zdolala podesáté. Se sedmi inkasovanými góly má nadále nejlepší obranu ligy. Slovácko venku v lize potřetí za sebou prohrálo a neskórovalo.

Sparta Praha - Dynamo České Budějovice 4:0 (2:0)

Branky: 17. Kairinen, 45. Pešek, 46. Sörensen, 76. Ševčík. Rozhodčí: Berka - Mokrusch, Leška - Kocourek (video). ŽK: Kairinen, Panák (oba Sparta). Diváci: 16.537.

Sparta: Vindahl - Vitík (71. Gomez), Panák, Sörensen - Wiesner, Sadílek, Kairinen (60. Laci), Ryneš - Karabec (60. Ševčík), Pešek (71. Birmančevič) - Kuchta (77. Sejk). Trenér: Priske.

Č. Budějovice: Šípoš - Havel, Matouš Nikl, Králik - Osmančík (59. Skalák), Čermák (75. Hubínek), J. Hora, Hellebrand (75. Suchan), Trummer - Šigut (59. Adediran), Alli (90. Sladký). Trenér: Marek Nikl.

Obhájce titulu si rozprostřel branky rovnoměrně do obou poločasů, v úvodním dějství se trefili Kaan Kairinen s Jakubem Peškem a po změně stran Asger Sörensen a střídající Michal Ševčík. Letenští v sezoně nejvyšší soutěže spolu se Slavií jako jediní stále neprohráli a z toho podesáté zvítězili. Dynamo ztratilo body počtvrté z posledních pěti kol a kleslo na 14. příčku.

Sparťané s Jihočechy bodovali v šestém ligovém zápase po sobě, navíc bez inkasované branky a v této sezoně nejvyšší soutěže vyhráli i šesté domácí utkání. Letenští se ideálně naladili na čtvrteční domácí duel skupiny Evropské ligy s Glasgow Rangers.

Dánský trenér Sparty Brian Priske, který v pátek prodloužil s klubem smlouvu do roku 2026, se musel obejít bez zraněných kapitána a stopera Krejčího a nejlepšího střelce ligového ročníku Haraslína. Ofenzivní trio vedle hrotového útočníka Kuchty doplnili Karabec s Peškem.

V sedmé minutě si hostující brankář Šípoš poradil s Karabcovou přízemní ranou zpoza šestnáctky. Na opačné straně Jakub Hora obloučkem našel Alliho a nigerijský hráč ve velké šanci prudkou ranou z hranice vápna zakončil vedle.

V 17. minutě se domácí radovali z prvního gólu, po Karabcově přihrávce se prosadil technickou ranou z hranice vápna na vzdálenější tyč záložník Kairinen. Finský reprezentant se zapsal mezi střelce podruhé v ročníku nejvyšší soutěže.

Ve 33. minutě Kuchta po rychlém přenesení hry nahrál Peškovi, jenže ten ve výhodné pozici ve vápně přestřelil. O chvíli později našel Ryneš prudkou přihrávkou před brankou Kuchtu, český reprezentant však z malého vápna zamířil nad.

Ve 45. minutě Kuchta přihrál za hostující obranu Peškovi, který si obehrál vyběhnutého Šípoše a pohodlně zakončil do prázdné branky. Sparťanský záložník premiérovým gólem v ligové sezoně stylově oslavil 150. start v nejvyšší soutěži. I vinou dlouhého zranění zaznamenal v lize první branku od loňského února.

Letenští začali druhé dějství stejně, jako zakončili to první. Na Kairinenův centr z nepřímého kopu si naběhl Sörensen a po necelé minutě druhého poločasu zvýšil na 3:0. Dánský stoper se v ligovém ročníku dočkal první branky.

Zahrozili i hosté. Alli odcentroval na přední tyč a Šigut hlavičkoval nad. V 64. minutě střídající Laci nacentroval do vápna, jenže Sörensen se druhého gólu v utkání nedočkal, neboť Šípoš jeho hlavičku zastavil.

V 76. minutě domácí uzavřeli skóre. Střídající Birmančevič poslal míč před Šípoše, Kuchta ho podběhl a Ševčík zakončil do odkryté branky. Letní posila ze sestoupivšího Brna skórovala za Spartu v nejvyšší soutěži premiérově. Pražané dali v ligovém ročníku už 34 gólů a mají nejlepší útok.

Letenští doma v lize prohráli jediný z posledních 23 zápasů. Českobudějovičtí naopak venku v nejvyšší soutěži už 16 utkání po sobě nezvítězili a v této sezoně tam získali jediný z dosavadních 10 bodů.

FK Teplice - Baník Ostrava 0:1 (0:0)

Branka: 76. Almási. Rozhodčí: Pechanec - Dresler, Dohnálek - Szikszay (video). ŽK: Havelka, Vachoušek, Hora, Beránek, Frťala (trenér) - Lischka, Juroška, Boula, Rigo. ČK: 45.+2 Mičevič (Teplice). Diváci: 5378.

Teplice: Grigar - Knapík, Chaloupek, Mičevič - Radosta (78. Hora), Havelka (78. Bílek), Jukl (88. Bednár), Beránek - Trubač (88. Křišťan) - Vachoušek (62. Cykalo), Hronek. Trenér: Frťala.

Ostrava: Letáček - Juroška, Lischka, Pojezný, Kpozo - Buchta (71. Šín), Rigo, Boula (90.+2 Kaloč), Ewerton (87. Madleňák) - Kubala - Tanko (71. Almási). Trenér: Hapal.

Baník porazil Teplice potřetí za sebou a navázal na výhru 3:0 z předchozího venkovního ligového zápasu v Olomouci. Slezané drží v nejvyšší soutěži sérii sedmi utkání bez prohry. Severočeši naopak v lize čtyřikrát za sebou nezvítězili, doma čekají na tříbodový zisk už pět duelů.

Na teplických Stínadlech padly v úvodních pěti zápasech sezony jen čtyři góly a ani dnes neviděli diváci žádné ofenzivní představení. Domácí v první půli zahrozili pouze v 18. minutě, kdy Havelka z nadějné pozice vysoko přestřelil.

Na druhé straně ve 35. minutě těsně minul Buchta a o chvíli později v ještě větší šanci po Kubalově zpětné přihrávce nastřelil Ewerton břevno. Brazilský ofenzivní hráč hostující v Baníku ze Slavie nepotěšil trenéra Pražanů Trpišovského, jenž zavítal na utkání spolu se svými asistenty.

Nejdůležitější moment úvodního dějství nastal až v samém závěru, kdy Mičevič skluzem zastavil unikajícího Tanka. Sudí Pechanec nejprve neposoudil zákrok srbského stopera jako faul, po zásahu videorozhodčího a zhlédnutí opakovaných záběrů ale svůj výrok přehodnotil a poslal Teplice do deseti. Severočeši dohrávali v oslabení čtvrté z posledních pěti soutěžních utkání.

Baník začal druhý poločas náporem, do vedení ale mohli jít domácí. V 53. minutě se Vachoušek uvolnil přes Pojezného a běžel sám na gólmana Letáčka, jeho technický obstřel ale minul horní roh brány. Vzápětí vyzkoušel Grigara prudkou přízemní střelou Ewerton, teplický brankář se k míči složil včas. V 57. minutě to byla první střela v zápase směřující mezi tři tyče. Statistiku nevylepšily ani další nadějné pokusy aktivního Tanka a Ewertona.

Ostravský tlak se stupňoval a hosté se dočkali čtvrt hodiny před koncem. Kubala našel přihrávkou do vápna Almásiho, který nepříliš povedenou střelou po zemi dostal míč do sítě. Čtyřiadvacetiletý slovenský útočník skóroval v nejvyšší soutěži poprvé od 21. května, kdy přispěl k domácí výhře 2:1 právě nad Teplicemi.

"Skláři" byli záhy blízko vyrovnání, Letáček ale po Chaloupkově hlavičce k tyči vytáhl skvělý zákrok. V 84. minutě zahrál Almási ve vlastním pokutovém území rukou a Pechanec nařídil penaltu. I při druhém klíčovém okamžiku utkání ale dal na doporučení videorozhodčího a po zhlédnutí opakovaných záběrů svůj verdikt změnil.

Vzájemný souboj obou soupeřů tak pošesté za sebou neskončil remízou. Baník navázal v Teplicích na únorovou výhru 5:0.

FK Jablonec - Bohemians Praha 1905 0:1 (0:1)

Branka: 25. Prekop. Rozhodčí: Všetečka - Ratajová, Novák - Radina (video). ŽK: Krulich - Prekop, Křapka, Hybš. Diváci: 2613.

Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Martinec, Tekijaški - Pleštil (64. Alégué), Houska, Kratochvíl, Polidar - Čanturišvili, Chramosta (64. Jovovič) - Krulich (72. Ikaunieks). Trenér: Látal.

Bohemians: Jedlička - Hůlka, Vondra, Hybš - Dostál (58. Köstl), Jánoš (81. Jindřišek), Smrž, Kovařík (66. Křapka) - Beran - Prekop (58. Puškáč), Kozák (66. Matoušek). Trenér: Veselý.

Severočeši si v úvodu vytvořili několik slibných šancí. Už po 20 sekundách Čanturišvili v dobré pozici nedokázal ideálně trefit míč po Krulichově přihrávce. Ve čtvrté minutě Chramostovu ránu vyrazil Jedlička a hostující brankář si poté poradil i s hlavičkou jabloneckého kapitána.

Ve 25. minutě otevřeli skóre Bohemians. Po Beranově akci Kozák poslal míč do šestnáctky, kde podklouzl obránce Tekijaški a volný Prekop zblízka překonal gólmana Hanuše. Slovenský útočník se v ligové sezoně trefil podruhé.

Na opačné straně sice v nastaveném čase prvního poločasu dostal míč do branky Kratochvíl, ale gól byl po zásahu videorozhodčího kvůli ofsajdovému postavení jabloneckého záložníka odvolán a domácí se z vyrovnání radovat nemohli.

Jablonečtí se neprosadili ani v 56. minutě, kdy Pleštil zblízka nepropálil Jedličku. Bohemians ve druhé půli prakticky rezignovali na ofenzivu a dostali se pod velký tlak domácích. Jedlička však v závěru normální hrací doby zazářil, když zlikvidoval Martincovu hlavičku, následnou Houskovu ránu i dvě dorážky z bezprostřední blízkosti. Bohemians v lize porazili Jablonec potřetí za sebou.

V 81. minutě naskočil do hry jako střídající veterán "Klokanů" Jindřišek a ve 42 letech, osmi měsících a osmi dnech se stal nejstarším fotbalistou, který nastoupil v samostatné lize. Překonal dosavadního rekordmana Zavadila, jemuž bylo v prosinci 2020 při utkání v opavském dresu o měsíc méně.