Další Mejdr na scéně! Jeho gólu tleskal slavnější brácha i sparťanská hvězdička

Další Mejdr na scéně! Jeho gólu tleskal slavnější brácha i sparťanská hvězdička

Euforie pršela do všech stran. Góóól! Nejmladší ze známé fotbalové rodiny Mejdrů se hlásí o slovo. Před zraky slavnějšího bratra Jana, jenž na konci minulé sezony slavil v rudém dresu triumf ve Fortuna lize, tatínka Pavla, který ještě v éře Československa slavil na Letné jeden mistrovský titul a také talentovaného sparťana Adama Karabce, rozhodl wingbek Tomáš Mejdr o výhře Přední Kopaniny v utkání Pražská teplárenská přeboru proti Třeboradicím (4:1).

Na první pohled to nebylo nic složitého. Mejdrovi přistála na malém vápně chvíli před poločasem přihrávka od spoluhráče Urbana. Nevsadil na pumelici, spíš jen lehce klepl do míče pravačkou. Mičuda cinkla o tyč a zamířila do sítě. „Byl jsem trochu překvapený, že to tam skočilo. Koukal jsem, že míč možná letí vedle, ale naštěstí se odrazil od tyčky do brány,“ ulevilo se střelci.

Překonaný gólman jen bezmocně rozhodil rukama. Pak už musel sledovat divokou oslavu. Střelec pelášil po trávníku a trysk zakončil kotoulem. „Radost byla ohromná. Byl to můj druhý gól v sezoně. Při tom prvním jsem se sklouzl po mokré trávě, ale tady na mě volali, ať to nedělám, tak to skončilo kotrmelcem. Nic jiného mě nenapadlo,“ usmál se autor gólu na 2:1, který se nakonec ukázal být vítězným.

Tohle se zkrátka povedlo. „Na zápas se přišel podívat brácha, táta i děda, ani jsem nevěděl, že přijdou. O bráchovi jsem se dozvěděl až o půli, když jsem ho viděl u kabin. Jen máma přijít nemohla,“ vyprávěl jeden z hrdinů utkání chvíli poté, co z kabiny dozněl vítězný pokřik.


Zdroj: FC Přední Kopanina

Navíc mu fandil i další sparťan Adam Karabec. Pro jeho návštěvu měl Mejdr mladší jednoduché vysvětlení. „S Ádisem jsme kámoši, zná tady víc hráčů, takže se sem chodí občas s tátou koukat a podporuje nás. My naopak zase chodíme na Spartu držet palce jemu. Jsem rád, že přišli a viděli i můj gól,“ hlásila opora Přední Kopaniny.

Karabec jeho slova potvrdil. „Jezdím sem docela často, mám tu hodně kamarádů, dlouho znám trenéra,“ konstatovala sparťanská hvězdička poté, co předala vítězi první cenu v tombole. „Zápas vypadá dobře, úroveň není špatná,“ chválil už v poločase Kopaninu.

Po závěrečném hvizdu pak bylo v domácím táboře veselo, stejně tak u stolečku, kde se soustředilo jádro rodiny Mejdrových. Vítězný gól se zkrátka počítá. „Podporuji svoje kluky, je hezké, když se jim daří a tady dal Tomáš i rozhodující branku,“ hodnotil s úsměvem představení syna Pavel Mejdr, jenž v minulosti Přední Kopaninu vedl z pozice kouče.

VZPOMÍNKA NA BLŠANY OŽÍVÁ, HOSTOUŇ VLÁDNE ČFL A DRTÍ KONKURENCI. VE DRUHÉ LIZE NESKONČÍ

Když tým od letiště nechal pro hráče vyrobit nové dresy se jmény, neváhal a hned si jej koupil. „Na fotbaly v něm ale nechodím, to ani na Spartu, i když dres Honzy taky mám,“ prozradil hrdý táta.

Naopak Jan Mejdr výkon bratra hodnotit nechtěl a docela tím sourozence pobavil. „Asi si přišel užít jen fotbal. Doufám ale, že moji oslavu zopakuje v neděli na Letné,“ omlouval zamčená ústa fotbalisty Sparta Tomáš Mejdr. Dobře ví, že mu celá rodina drží palce. „Můj dres mají všichni, tak musíme udělat společnou fotku,“ přál si talentovaný hráč.

Sám už si také z Přední Kopaniny na půl roku odskočil do vyšší soutěže, když působil v třetiligové Hostouni. Tu také po očku sleduje, protože tam má kamarády. Posun výš by jednadvacetiletého hráče pochopitelně lákal. „Momentálně ale máme úkol vyhrát soutěž tady, takže nepřichází z mé strany v úvahu, že bych někam šel. Teď chceme, aby své soutěže vyhrálo áčko i béčko Kopaniny,“ vypálil bez přemýšlení. A kolika góly k případnému triumfu přispěje on sám? „Žádné číslo nechci říkat, to nikdy nevěstí nic dobrého. Hlavně, ať vyhráváme,“ culil se už zase fotbalista.

Po dvanácti kolech Pražská teplárenská přeboru je zatím Přední Kopanina na druhém místě s 25 body, první Tempo vede jen díky lepšímu skóre. „Naše domácí forma nebyla zatím nic moc, tak jsme rádi, že jsme to zvládli a vyhráli,“ dodal.

Stále vidím hodně prostoru pro další progres, tvrdí Priske. Spartě imponuje jeho pracovitost a pokora