Ligový semafor: Vrbův pád na dno, Kotalova bezmoc a liberecké zmrtvýchvstání

Ligový semafor: Vrbův pád na dno, Kotalova bezmoc a liberecké zmrtvýchvstání
LIGOVÝ SEMAFOR

Václav Kotal sice na lavičce Votroků začal solidně, ale v posledních týdnech je Hradec Králové tam, kde před měsícem. Na lepší časy se rozhodně neblýská ani ve Zlíně, svěřenci kouče Pavla Vrby inkasovali od Mladé Boleslavi devítigólový příděl a definitivně padli na dno. O nečekané překvapení se ve 12. kole FORTUNA:LIGY postaral liberecký Slovan, jenž stále pod dohledem jinak kritizovaného Luboše Kozla s přehledem porazil rozjetou Plzeň.

Červená – Vrbův pád na dno

Pro Fanklub defenzivního fotbalu to byla dozajista noční můra, ještě větší to ale musela být pro zkušeného kouče Pavla Vrbu. Devítigólový příděl totiž ve své kariéře nikdy nezažil. Zlín nasázel Mladé Boleslavi pět kousků, což se žluto-modrým povedlo naposledy před půl rokem proti Českým Budějovicím.

Jenže tentokrát se Zlín neradoval z jasné výhry. Od Mladé Boleslavi totiž inkasoval zmíněných devět branek a výsledek 5:9 se nesmazatelně zapsal do historie FORTUNA:LIGY.

14 branek padlo v nejvyšší soutěži naposledy před pětasedmdesáti lety, kdy Slavia porazila České Budějovice dokonce 15:1. Twitterový účet CSFotbal dále informuje o tom, že třináct zásahů bylo k vidění pouze patnáctkrát a poslední taková podívaná byla k vidění v roce 1951, kdy Zlín rozdrtil Košice 13:0.

„Trénujeme jako dementi, běháme jako koně. Všichni makáme, nikdo si nedovolí nic vypustit. A pak přijde tohle. Jediná útěcha je ta, že za týden hrajeme znova," řekl evidentně rozladěný domácí záložník Rudolf Reiter.

"Pro mě je to obrovské zklamání. Co se ofenzivní části hry týče, odehráli jsme nejlepší utkání. Ale v defenzivě to byla šílenost. Individuální výkony zde hodnotit nebudu, ale některým zápas vůbec nevyšel, to jste jistě sami viděli. A posledních deset minut? To naše defenziva ani neexistovala," soukal ze sebe na tiskové konferenci kouč Pavel Vrba.  

Zlín je po dvanáctém kole na posledním místě se ziskem jen šesti bodů a na prostřední tabulku má již nyní ztrátu sedmi bodů. Ustojí někdejší lodivod Sparty, Baníku či české reprezentace i tuto krizi?