Individuální tréninky s development koučem se vyplácí. Ševčík si splnil první sparťanský sen a je na správné cestě

Individuální tréninky s development koučem se vyplácí. Ševčík si splnil první sparťanský sen a je na správné cestě

Vynikající instinkt, skoro až profesorské řešení situací na balonu i klid při vyvážení míče směrem k území soupeře. 

Exbrněnská naděje Michal Ševčík na Letné pozvolna stoupá v týmové hierarchii výše a po čtyřech měsících od změny trikotu se zdá, že už se v metropoli konečně plně adaptoval.

Start ve Spartě totiž jednadvacetiletý mladík snadný neměl a na první minuty v prvním týmu úřadujícího mistra si musel docela dlouho počkat.

Předtím se na nejvyšší soutěž koukal jen z lavičky náhradníků a herní vytížení sbíral pouze za druholigové béčko, za něhož odehrál v této sezoně v rámci sedmi vystoupení 541 minut čistého času.

Mužstvu kouče Petra Janouška by však měl vypomáhat míň a míň. V poslední době totiž začíná vystrkovat růžky u nejsledovanějšího souboru Briana Priskeho.

V nejvyšší domácí soutěži naskočil v září proti Liberci i v říjnu s Dynamem České Budějovice a vždy z toho byla jednoznačná záležitost s čistým kontem.

Michal Ševčík vs. FORTUNA:LIGA:

Sezony: 3
Zápasy. 37
Góly: 10
Asistence: 6

Dvaatřicet poskytnutých minut v roli žolíka navíc přetavil v první sparťanskou soutěžní trefu a protože během 63 nabídnutých minut skóroval také ve třetím kole MOL Cupu v Líšni, jeho čísla v áčku nejsou vůbec špatná.

Realizační tým obhájce primátu to však nepřekvapuje. "Jeho vývoj je takový, jaký jsme očekávali. Víme, že není lehké zvyknout si na vyšší nároky, které ve Spartě jsou. Postupně se ale adaptuje a zlepšuje se," chválil svého svěřence na webu sparta.cz Priske.

To, že si přidává, se mu začíná vyplácet. "Má spoustu individuálních tréninků s development koučem Michalem Vávrou, díky kterým se hodně posouvá. Trefil se už proti Líšni, nyní dal gól na Letné, což bylo jeho snem. Řekl bych, že je na správné cestě," doplnil dánský odborník, který před pár dny prodloužil kontrakt do roku 2026.

Slavné "S" má před sebou důležitý čtvrteční domácí souboj s Glasgow Rangers, který bude určovat další vývoj ve skupině C. Že by z toho byly i první minuty v rámci Evropské ligy?

Momentálně to tak vypadá, což je i s ohledem na povedené období dalšího talentovaného mladíka Adama Karabce pro domácího šampiona nepochybně dobrá zpráva.

Nejlepší období v kariéře? Asi jo, pomohla přibraná kila, směje se Pešek

© AC Sparta Praha