Třífázové oťukávání? Xavi chce do Barcelony pouze tváře, které v tomto náročném testu obstojí

Třífázové oťukávání? Xavi chce do Barcelony pouze tváře, které v tomto náročném testu obstojí

Najít ideální podpis pro svůj tým, kterým by bylo možné své řady posílit, je asi snem každého ambiciózního trenéra. Najít však zaručený recept není snadné, neboť každý stratég má raději jiné ingredience a chody. Aktuálně vyplula na povrch informace, podle které si vytipovává Xavi potencionální posily pro Barcelonu.

Blaugrana se museli na přestupovém trhu v posledních letech uskromnit s ohledem na své finanční možnosti. Tento fakt zcela určitě zamíchal kartami, ale pak je tu ještě trenér Xavi, který se snaží svůj tým sestavit tak, aby byl schopný bojovat o cenné trofeje.

Podle španělského listu Sport k tomu využívá třístupňový pozorovací proces. Zřejmě to přináší kýžený efekt, neboť po svém příchodu v roce 2021 dosáhl v minulé sezóně s Katalánci na mistrovský titul v LaLize a ovládl i španělský superpohár.

Zmiňovaný proces pozorování a vytipovávání má své jasné parametry. První je vizuální drobnohled, kdy tým kolem Xaviho analyzuje hráčovy schopnosti, jeho technickou zdatnost a shodu s taktikou, kterou preferují na Camp Nou. Možné posily jsou sledovány naživo při svých zápasech, zpětně formou analýz z videí a vyhodnocováním dat.

NŮŽ NA KRKU. TRIO HVĚZDNÝCH TRENÉRŮ, KTERÉ BY SI BRZY MOHLO HLEDAT NOVOU PRÁCI

Jakmile hráč projde prvním sítem, posoudí se ekonomická proveditelnost, tedy schopnost jej získat. Diskutuje se i jeho možná výše mzdy, podmínky, za kterých by klub mohl posílit. Generovány jsou ale také informace o hráčově soukromém životě a o jeho přístupu k práci. Barcelona hledá profesionály, kteří ctí dobré vystupování a schopnost pracovat v týmu.

Posledním krokem je pak navázání kontaktu s hráčem, kde se Xavi pokouší vytasit trumfy, proč právě Barcelona je tou nejlepší možnou adresou. V některých případech se první kontakt realizuje po telefonu, ale španělský stratég rád preferuje osobní setkání, jako tomu bylo třeba při příchodu Roberta Lewandowského či Julese Koundého.

Foto: FC Barcelona