Nejvíce čistých kont ve druhé lize? Na jedničku Táborska nemají ani Šťovíček z Dukly či Stejskal z Vyškova

Nejvíce čistých kont ve druhé lize? Na jedničku Táborska nemají ani Šťovíček z Dukly či Stejskal z Vyškova

FC SILON Táborsko se stále drží na špici druhé ligy. Aktuálně je třetí, s tím, že více bodů. nasbíraly pouze týmy Vyškova a Dukly. Jihočeské mužstvo navíc zdobí nejlepší defenziva v soutěži, pod čímž je z velké části podepsán i brankář Martin Pastornický.

Jednička Táborska, za které pravidelně chytá od úvodu letošního roku, pustil za svá záda v rámci třinácti mistrovských kol F:NL jen 12 branek a již sedmkrát se mu podařilo udržet čisté konto.

Mladíci Daniel Kerl a Kryštof Mrzena tedy zatím nemají žádnou šanci. Sám Pastornický, jemuž v klubu velí kouč brankářů Adam Malík, však ze svých dosavadních statistik žádnou velkou vědu nedělá.

"Ty nuly určitě nejsou jen o mně. Všechno to do sebe zapadlo: obrana, kterou před sebou mám, práce, kterou děláme s trenérem gólmanů a hlavně jeden na druhého se můžeme spolehnout. Když se někomu něco nepovede, bojujeme jeden za druhého," vyprávěl na stránkách fctaborsko.cz někdejší brankář Karviné, Třince i Interu Bratislava.

Jeho epizoda v Hlučíně nebyla příliš dlouhá. Smetana míří zpět mezi elitu a naváže na Holoubka či Straku

Dle statistik je nejlepším brankářem soudobé druholigové branže. Na jeho čísla zatím nemají ani Jan Štovíček z Dukly, Adam Richter z Opavy či Martin Melichar z Příbrami.

"Takto to slyším poprvé. Vím, že mám nejvíce vychytaných nul, ale statistiky nesleduji. Chci, ať se nám daří jako celku. Doufám, že to takhle bude pokračovat," doplnila opora jihočeského výběru, jemuž velí Roman Nádvorník.

O osmé čisté konto v sezoně se může sedmadvacetiletý strážce svatyně pokusit za pár dní v derby proti Vlašimi. "Strašně se těším. Doufám, že přijde dost lidí a udělají hezkou atmosféru a my potvrdíme body z Opavy," uzavřel Pastornický.

Vychytané nuly:

7 - Martin Pastornický (Táborsko)
6 - Jan Štovíček (Dukla)
5 - Adam Richter (Opava)
5 - Martin Melichar (Příbram)
4 - Jan Stejskal (Vyškov)

Kapitán Bohemians 1905 opět posunul metu a nyní drží hned dva ligové rekordy v dlouhověkosti