Frýdek si liberecké šance stále váží: Jsem moc rád, že mi Slovan pořád věří a že tu můžu ještě být

Frýdek si liberecké šance stále váží: Jsem moc rád, že mi Slovan pořád věří a že tu můžu ještě být

Liberec si pojistil služby ofenzivního záložníka Christiana Frýdka. Čtyřiadvacetiletý mladší syn někdejšího českého reprezentanta prodloužil se severočeským prvoligovým klubem smlouvu, a to do roku 2025.

"Jsem Liberci vděčný, že mi dal šanci zahrát si první ligu. Mám hodně rád i město. Jsem tu maximálně spokojený. Jsem moc rád, že mi Slovan pořád věří, že jsme se dohodli na nové smlouvě a že tu můžu ještě být," uvedl Frýdek.

"Stejně jako Christian jsme i my rádi, že se nám podařilo dohodnout na nové smlouvě. A přejeme ‚Kikinovi‘, ať se mu u nás i nadále fotbalově daří,“ dodal za vedení klubu sportovní ředitel Zdeněk Koukal.

Dveře k ligové nesmrtelnosti se pootevřely. Petrželu dělí od statusu absolutní legendy jen několik týdnů

Do Slovanu přišel předloni v srpnu z pražské Sparty a postupně se stal jednou z opor týmu. V lize má na kontě 67 startů a devět branek. V této sezoně nejvyšší soutěže zatím skóroval dvakrát, v několika zápasech chyběl kvůli zranění.

V aktuálním ročníku 2023/2024 Frýdek pálil přesně dvakrát, přidal dvě nahrávky, a třeba i 83% úspěšnost přihrávek a 71% úspěšnost driblinků.

Cesta k obhajobě je zatím bez mráčků. Sparta zaznamenala nejlepší start do ligy za poslední tři dekády