Bayern deklasoval Darmstadt osmi góly, naloženo dostal také Kolín nad Rýnem na půdě Lipska

Fotbalisté Bochumi a Mohuče zůstali v bundeslize i po vzájemném utkání stále bez výhry. Předehrávka 9. kola skončila 2:2, domácí tým dvakrát ztratil vedení, podruhé v šesté nastavené minutě. Mohuči zisk třetího bodu v ročníku nepomohl ze dna tabulky, Bochum si připsala pátou remízu a v neúplné tabulce má o bod víc než předposlední Kolín nad Rýnem.

Domácí se ujali vedení gólem svého nejlepšího střelce a autora třetí branky v sezoně Kevina Stögera z penalty za faul na Kevena Schlotterbecka, který potvrdil videorozhodčí. Právě obránce Schlotterbeck se po změně stran nechtěně zasloužil o vyrovnání, poté co se od něj odrazil míč do vlastní sítě po nepřesné křížné střele Anthonyho Caciho, ale osm minut před koncem sám poslal Bochum znovu do vedení. Z poslední akce zápasu ale dělbu bodů zařídil povedenou a opět tečovanou střelou zpoza velkého vápna Tom Krauss.

Při návratu brankáře Manuela Neuera po téměř roční pauze zaviněné zlomeninou nohy deklasovali fotbalisté Bayernu Mnichov 8:0 Darmstadt. Harry Kane nastřílel hattrick, všech osm branek padlo v druhém poločase. V tom prvním byly pro změnu k vidění tři červené karty za zmaření vyložených brankových šancí.

Už ve čtvrté minutě musel do šatny domácí Kimmich, ale početní převaha hostů dlouho netrvala, protože rozhodčí poslal ze hřiště Gjasulu a pak i Maglicu. Bayern naložil z přesilovkou lépe, ale těsně před pauzou ještě Saného gól neplatil kvůli ofsajdu.

Kanonáda tak začala až v 51. minutě a odstartoval ji Kane. Kapitán anglické reprezentace zahájil cestu k druhému hattricku v sezoně a pokračoval v ní famózní trefou z 60 metrů na 5:0, kterou přehodil brankáře Schuhena z vlastní poloviny, a v závěru uzavřel skóre. Letní posila Bayernu vsítila v prvních devíti zápasech německé nejvyšší soutěže dvanáct branek, což se dosud nikomu nepodařilo. Dvěma góly se blýskli Sané a Musiala, jednu branku si připsal Müller.

Neuer si při návratu po dlouhodobém zranění připsal čisté konto a Bayern se ujal vedení v tabulce. V neděli se před něj může vrátit Leverkusen, pokud doma uspěje proti Freiburgu.

Gólové hody sledovali fanoušci i v Lipsku, kde domácí Red Bulls porazili Kolín nad Rýnem 6:0. Třetí tým minulé sezony od úvodní porážky 2:3 na hřišti Leverkusenu poosmé za sebou bodoval a pošesté vyhrál. Dvěma góly k tomu pomohl belgický útočník Openda, který se od letního přestupu z Lens trefil v lize už osmkrát a patří mu třetí místo v tabulce střelců. Hosté nedokázali navázat na první ligovou výhru z minulého kola nad Mönchengladbachem (3:1) a se čtyřmi body jsou předposlední.

Neuspěl dosud druhý Stuttgart, který doma podlehl Hoffenheimu 2:3 a skončila mu šestizápasová vítězná série. Domácí postrádali nejlepšího ligového střelce Guirassyho, který vede pořadí kanonýrů o dva góly. Pavel Kadeřábek odehrál v dresu vítězů 52 minut.

Mönchengladbach porazil Heidenheim 2:1 a připsal si druhou výhru v sezoně. Tomáš Čvančara nastoupil za Borussii za rozhodnutého stavu v 87. minutě. To samé platilo pro Václava Černého, který v dresu Wolfsburgu zasáhl krátce do utkání na hřišti Augsburgu při porážce 2:3. Brémy bez brankáře Jiřího Pavlenky, který chyběl kvůli poranění třísel, porazily Union Berlín 2:0. Desáté soutěžní porážce hostů nezabránil ani Alex Král, který hrál od 65. minuty.

Fotbalisté Leverkusenu i s navrátilcem Patrikem Schickem porazili Freiburg 2:1 a vedou bundesligu i po 9. kole. Reprezentační útočník po vleklém zranění třísla po čtvrtečním debutu v Evropské lize nastoupil poprvé i v ligové soutěži, hrál posledních šest minut. Do bundesligy se Schick zapojil poprvé od 5. března. V 90. minutě s ním naskočil i Adam Hložek.

Skóre otevřel ve 36. minutě po individuální akci záložník Bayeru Wirtz. Leverkusen nadále dominoval, ale další branku přidal až po hodině hry s přispěním brankáře Atuboluy. Mládežnický reprezentant Německa si do sítě srazil Hofmannovu střelu, která šla zprvu pouze do tyče.

Freiburgu se o devět minut později podařilo snížit. Po necelých dvou minutách na hřišti se ze standardní situace prosadil Gulde po asistenci kapitána Grifa, jenž se před třemi dny v Evropské ligy zaskvěl hattrickem proti srbskému klubu Bačka Topola.

Leverkusen odrazil útok mistrovského Bayernu Mnichov a v čele tabulky má na něj náskok dvou bodů.

Dortmund remizoval na hřišti Frankfurtu 3:3. Šestigólovou přestřelku uzavřel gólem v 82. minutě hostující Julian Brandt. Borussia zatím v bundeslize neprohrála a je čtvrtá.

Domácí po 24. minutách vedli už 2:0, obě branky dal Egypťan Marmúš. Hororový úvod pro Dortmund uzavřelo v 26. minutě zranění brankářské jedničky a kapitána Kobela. Vystřídal ho Meyer. V nastavení prvního dějství snížil pohotovou střelou z prvního dotyku Sabitzer.

Trenér Borussie Edin Terzič po přestávce vyslal do hry útočníky Moukoka a Adeyemiho a měl šťastnou volbu. Moukoko už po devíti minutách na hřišti srovnal na 2:2. Domácím vrátil náskok v 68. Čaibí. alžírský reprezentant se v bundeslize trefil poprvé od letního přestupu z Toulouse. Osm minut před koncem uzavřel strhující podívanou střídající Brandt.

Bundesliga - 9. kolo:

Bochum - Mohuč 2:2
Branky: 21. Stöger z pen., 82. Schlotterbeck - 59. vlastní Schlotterbeck, 90.+6 Krauss

Augsburg - Wolfsburg 3:2
Branky: 17. Tietz, 79. vlastní Bornauw, 82. Engels - 35. Wind, 43. Majer z pen.

Lipsko - Kolín nad Rýnem 6:0
Branky: 40. a 45.+3 Openda, 15. Werner z pen., 43. vlastní Schwäbe, 88. Šeško, 90.+2 Baumgartner

Eintracht Frankfurt - Dortmund 3:3
Branky: 8. z pen. a 24. Marmúš, 68. Čaibí - 45.+1 Sabitzer, 55. Moukoko, 82. Brandt

Leverkusen - Freiburg 2:1
Branky: 36. Wirtz, 61. vlastní Atubolu - 70. Gulde