Ligový semafor: Domácí neporazitelnost Baníku je u konce, skvěle připravená Boleslav i karvinská senzace

Ligový semafor: Domácí neporazitelnost Baníku je u konce, skvěle připravená Boleslav i karvinská senzace
LIGOVÝ SEMAFOR

Do Ostravy se v letošní sezoně pro vítězství nejezdilo, poslední dva duely ale Baníku nevyšly a nečekaná porážka s Jabloncem svěřence kouče Pavla Hapala připravila o slezskou neporazitelnost. Senzací 13. kola FORTUNA:LIGY je jednoznačně vítězství Karviné na půdě Plzně, největší pozornost ovšem poutá skvěle připravená Mladá Boleslav, která si počíhala na lídra a pod Markem Kuličem šlape k výšinám.

Červená – První domácí porážka

Více než osm tisíc fanoušků na stadionu ve Vítkovicích rozhodně nečekalo, že by se Baník měl nějakým způsobem trápit s do té chvíle neškodným Jabloncem. Opak byl ale pravdou, svěřenci Pavla Hapala i přes značnou převahu prohráli 0:1, na Jablonec nestačili v domácím prostředí podruhé v letošním roce a přišli i o svou dlouhou domácí neporazitelnost.

Ta se táhla od 28. května, kdy Pardubice v rámci boje o udržení zvítězili 2:4. Následovalo šest utkání bez porážky, ovšem už překvapivá remíza na začátku října s Pardubicemi leccos naznačovala.

„Jsem zklamaný, ale musím říci, že mužstvo podalo slušný výkon. Byli jsme nepřesní, Jablonec velmi dobře bránil a z jedné brejkové situace nás potrestal,“ mrzelo Hapala. „Skončila dlouhá série, ale je třeba nastartovat novou,“ dodal ovšem jedním dechem. 

Závěrečný domácí program podzimní části FORTUNA:LIGY je ale více než náročný. Před reprezentační přestávkou přijede Sparta, následovat bude Plzeň a týden před Vánoci se ve Vítkovicích představí také Slavia. Nastartovat novou domácí sérii tak pro Baník rozhodně jednoduché nebude. 

Foto: FC Baník Ostrava