Tepličtí neskórovali už více než 8 hodin v kuse a mají nejhorší ofenzivní čísla z celé soutěže

Tepličtí neskórovali už více než 8 hodin v kuse a mají nejhorší ofenzivní čísla z celé soutěže

Poslední gól, který zaznamenala teplická družina, padl 23. září na libereckém stadionu U Nisy a v jednapadesáté minutě utkání proti domácímu Slovanu se o něj postaral mladý forvard Daniel Fila, který pod Ještědem udeřil z pokutového kopu.

Od té doby už však "skláři" neskórovali - nedokázali se střelecky prosadit ani v MOL Cupu ve Vyškově, ani v následných čtyřech ligových utkáních proti Slavii, Slovácku, Baníku Ostrava a Hradci Králové.

I se zmíněným domácím pohárem v Drnovicích už se Vachoušek, Gning, Fila, Jásir a spol. nezapsali do střelecké listiny dlouhých 489 minut, čili více než osm hodin v kuse.

Nespokojení jsou na Stínadlech i s bilancí deseti nastřílených branek ve třinácti zápasech, což jsou nejhorší ofenzivní čísla v celé soutěži. I poslední Zlín dokázal pokořit obrany soupeřů víckrát (13).

Pokud jde o střely na branku, k tomuto datu napočítaly Teplicím 42 pokusů, což činí úspěšnost střelby pouhých 7,6%. Také v tomto faktoru jsou žlutomodří úplně nejhorší ze všech, s tím, že na chvostu jsou také v rámci držení míče (41,5%).

Ofenzivně nejhorší týmy ligy:

Teplice (10 nastřílených branek)
Pardubice, Bohemians Praha 1905, Jablonec )11 nastřílených branek)
Zlín (13 nastřílených branek)

Hlavní trenér Zdenko Frťala, jenž zodpovídá za tým již sedm měsíců, se za průměr 0,8 pólu na utkání stydí, nicméně recept na zlepšení se mu zatím najít nepodařilo.

To vše i přesto, že s ofenzivou už severočeskému mužstvu nějaký čas pomáhá i exslávista Petr Hronek. Zlepšený přístup a nasazení ještě zkrátka nejsou všechno...

"Šancí si bohužel neumíme vytvářet tolik, abychom byli schopní získávat body. Nemáme útočnou kvalitu," posteskl si na pozápasové tiskové konferenci po třetí prohře v řadě kouč nyní jedenáctého celku tabulky.

Byť vše směřuje k zimnímu posílení, hůl ještě nad nikým neláme. Hráči na sobě dle jeho slov chtějí pracovat a ke svým povinnostem přistupují svědomitě. Zkušenému stratégovi tak nezbývá než doufat, že za to budou brzy odměněni.

Další příležitost ke zlepšení statistik k tomu bude v domácím souboji s aktuálně třetí Mladou Boleslaví. Jejich 22 inkasovaných branek deklaruje to, že úplně nejpevnější obranu nemají...

© FK Teplice