Hororové zranění. Trenér Lyonu skončil po útoku chuligánů zkrvavený na nosítkách. Vše spravilo třináct stehů

Hororové zranění. Trenér Lyonu skončil po útoku chuligánů zkrvavený na nosítkách. Vše spravilo třináct stehů

Zkrvavená tvář připomínala zranění jako z hororu a děsila fanoušky. Trenér Lyonu Fabio Grosso teď předvedl fanouškům, jak dopadl po útoku fanoušků Marseille na autobus rivala. Tvář trenéra zdobí třináct stehů. Francouzská policie údajně v souvislosti s útokem zatkla devět lidí. Zápas nejvyšší francouzské soutěže byl kvůli chování chuligánů nakonec odložen.

Obrázky, z kterých mrazí, obletěly svět. Trenéra Lyonu Fabia Grossa v obličeji ošklivě poranily kameny a skleněné lahve, kterými na autobus špičkového týmu francouzské ligy zaútočili fanoušci Marseille. Vše se událo ve chvíli, kdy tým Lyonu mířil na Stade Velodrome, kde se mělo hrát.

Pětačtyřicetiletý Grosso musel být po příjezdu na stadion ošetřen, krátce po incidentu byl zachycen fotografy na nosítkách, nad okem měl řeznou ránu. V pondělí se pak kouč fanouškům pochlubil snímkem po zákroku lékařů, kdy jeho tvář zdobily stehy v okolí oka a na víčku. Potřeba bylo hned třináct stehů.

ZNÁMÉ ZBOŽÍ OPERUJÍCÍ V BUNDESLIZE, KTERÉ UVÍZLO V HLEDÁČKU REALU MADRID PRO PŘÍŠTÍ LÉTO

V souvislosti s incidentem policie zadržela devět lidí, po dalších podezřelých ještě pátrá. I tak byl prezident klubu z Lyonu John Textor kvůli krvavému incidentu řádně naštvaný. „Náš trenér měl pořezaný obličej. Jsem velmi naštvaný. Naši hráči se chystali s trenérem na zápas, fanoušci chtěli vidět utkání a dopadlo to takhle. Nejprve došlo k rozbití okna, následně to schytal náš trenér, dostal lahví od piva do čela,” líčil hrůzu šéf klubu z Lyonu.

Později zareagoval i klub z Marseille. V prohlášení odsoudil počínání výtržníků. „Olympique Marseille odsuzuje incidenty, které se večer odehrály v blízkosti stadionu Stade Orange Vélodrome. To, k čemu došlo, je nepřijatelné,” uvedl klub z Marseille.

„Klub přeje trenérovi Lyonu Fabiu Grossovi brzké uzdravení a důrazně odsuzuje toto násilné chování, které nemá místo ve světě fotbalu ani ve společnosti. Kvůli hrstce bezohledných lidí byla fotbalová párty plánovaná na nedělní večer zmařena a 65 000 fanoušků bylo připraveno o účast na utkání,” stálo také v prohlášení zmíněného klubu. Ten vyjádřil přesvědčení, že udělá maximum pro to, aby se zápas uskutečnil co nejdříve.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Alma Futebolística (@almafutebolistica)