Ve čtvrté lize během podzimu neprohrály už jen tři kluby. Jeden z nich vede nedávný hrdina Smola...

Ve čtvrté lize během podzimu neprohrály už jen tři kluby. Jeden z nich vede nedávný hrdina Smola...

Čtvrtou nejvyšší domácí soutěž hraje v šesti skupinách šestadevadesát mužstev. Dvě kola před koncem podzimní části jsou však stále neporaženy už jen tři klubové adresy. Protože v Divizi A, E i F již našly svého přemožitele všechny přední týmy, dotyčným lichotivým statusem se mohou po třinácti odehraných zápasech pyšnit už jen účastníci skupin B, C a D. Pojďme se na ně podívat...

V Divizi B nebyl stále nachytán FC Chomutov, na jehož trenérské lavičce sedí bývalý ligový útočník Tomáš Smola, jehož jsme nedávno zpovídali v souvislosti s tím, že si sám řekl o vyloučení a zraněnému protihráči nabídl pomoc při léčbě.

Severočeský celek z Letního stadionu na Zadních Vinohradech má po třinácti kolech bilanci deseti výher a tří remíz, kterou doprovází přesvědčivé skóre 39:14.

Špatný není ani luxusní devítibodový náskok na druhé Kladno, na jehož soupisce najdeme známé firmy jako Švenger či Folprecht.

Mužstvo, jehož součástí je stále i osmačtyřicetiletý Patrik Gedeon, čekají v roce 2023 ještě střety se sedmým Ostrovem a devátým Štětím. Podle papírových předpokladů by tedy mohl Chomutov proplout podzimem "bez ztráty kytičky" až do konce první poloviny ročníku.

V Divizi C je na tom nejlépe Ústí nad Orlicí, které doposud zdobí jedenáct tříbodových zisků a dva remízové výsledky, to vše při skóre 37:9.

Tým trenéra Vladimíra Chudého zdobí jasně nejlepší útok soutěže a druhá nejlepší defenziva. Lépe jsou na tom pouze druhé Benátky nad Jizerou, kterou jsou o bod zpět.

Ústí, které v rozjeté sezoně nestačilo pouze na Viktorii Žižkov v rámci MOL Cupu, ale čeká pořádně těžký závěr podzimu. Nejprve se představí na půdě třetích Velkých Hamrů a následně přivítá před vlastním publikem zmíněné Benátky.

"Nějaké ambice jsme po povedeném jaru měli, takže jsem rád, že se daří týmu i dál. Čeká nás hodně těžký konec podzimu, takže nevím, zda to dotáhneme bez prohry. Na první tým tabulky se chce každý vytáhnout, o tom ví svoje Sparta i Slavia," hodnotí podzim v podání svých svěřenců Chudý.

Nicméně by byl rád, kdyby Ústí nad Orlicí na konci sezony mohlo slavit návrat do třetí nejvyšší soutěže. "Chceme se o to poprat. Kdyby ta možnost byla, byli bychom rádi," dodává pro eFotbal.cz.

Divizi D vévodí béčko Zbrojovky. Jeho ofenzivní síla budí respekt (43 nastřílených branek), nicméně i rezerva Brna už jednou prohrála a postaral se o to klub Vrchovina Nové Město na Moravě.

Jediným neporaženým účastníkem "déčka" tak je aktuálně druhý Sokol Lanžhot, který zatím zaznamenal devět triumfů a čtyři remízy, s tím, že skóroval sedmatřicetkrát a inkasoval třináct gólů.

Lanžhot, který se poroučel z MOL Cupu po těsné porážce od Zlína, by měl čekat klidnější závěr podzimu. Čeká už ho jen třináctá Břeclav a devátý Ždírec nad Doubravou.

© FC Chomutov