Okysličení záložní řady Barcelony nemusí být nákladné, ale Katalánci čelí konkurenci ze San Sira

Okysličení záložní řady Barcelony nemusí být nákladné, ale Katalánci čelí konkurenci ze San Sira

Finanční situace Barcelony není zatím nikterak příznivá, proto se nelze divit tomu, když Katalánci na trhu monitorují především hráče, kterým končí smlouva. Právě takto by mohl na Camp Nou zamířit devětadvacetiletý polský legionář Piotr Zielinski. Neapol by si uměla představit spolupráci prodloužit, stejně tak je ve hře i potencionální zájemce ze Serie A.

Současná akvizice Neapole zamířila pod Vesuv v roce 2016 za 16 milionů eur a etablovala se v jednu z klíčových tváří základní sestavy. Zielinski pomohl Partenopei  v minulé sezóně k mistrovskému titulu v Serii A a prvenství v Coppa Italia.

Během léta byl tento záložník spojován s lukrativním přestupem do Al-Ahli, ale rozhodl se v Neapoli dodržet smlouvu. Podle informací deníku Marca však zatím nenalezl shodu s klubem na prodloužení spolupráce, proto by mohl po této sezóně odejít jako volný hráč.

VYZKOUŠÍ SI KONEČNĚ DRUHÝ NEJLEPŠÍ HRÁČ LALIGY I PREMIER LEAGUE? NA OLD TRAFFORD PŘEMÝŠLÍ O GRIEZMANNOVI

Právě tento fakt budí zájem Barcelony, která by jej ráda začlenila do svých řad. Tamní kouč Xavi má k dispozici mladíky Pedriho s Gavim, zkušeného Gündogana a počítat může také se zraněným De Jongem. Přesto není se současným stavem ve středu pole spokojený.

Katalánci však nejsou jediným obdivovatelem polského legionáře. Na jeho dostupnost se měl vyptávat také Inter Milán. Zielinski odehrál za tým kouče Rudiho Garcii více jak 340 zápasů a připsal si 50 gólů a 46 asistencí.

Foto: SSC Neapol