Majitel Sparty Křetínský možná brzy koupí další akcie West Hamu. První jednání už má za sebou

Majitel Sparty Křetínský možná brzy koupí další akcie West Hamu. První jednání už má za sebou
OBSAHUJE VIDEO

Majitel fotbalové Sparty, podnikatel Daniel Křetínský, možná brzy navýší svůj vlastnický podíl v londýnském West Hamu. Vanessa Gold, dcera zesnulého spolumajitele „Kladivářů“ už se nechala slyšet, že by nabídla k prodeji svůj podíl ve WHU. Dokonce už kvůli tomu jednala i s českým miliardářem. Informuje o tom oficiální web West Hamu.

Goldová chtěla nejspíše rozptýlit spekulace médií, proto přišla s oficiálním prohlášením, jak se situace ohledně vlastnické struktury klubu má. Přiznala v něm, že může zvážit prodej části akcií.

Pokud najdu správného partnera, určitě bych o prodeji uvažovala. Muvila jsem už s každým ze tří dalších hlavních akcionářů West Ham United, Davidem Sullivanem, Danielem Křetínským a Trippem Smithem, kteří mě velmi podporovali,“ uvedla Goldová.

Premier League se bude po 28 letech hrát i na Štědrý den. Které dva týmy mají "to štěstí", že se před večeří zapotí?

Rozhodně se prý ale podílu v klubu nehodlá zbavovat rychle a překotně. „Při jakékoliv transakci budu myslet na odkaz mého otce, který West Ham miloval," uvedla Goldová.

Právě kvůli tomu pověřila společnost Rothschild & Co, aby při jednáních s potenciálním vlastníkem fungovala jako poradní orgán. „O vývoji situace budu pochopitelně informovat ostatní akcionáře, klub i jeho fanoušky,“ dodala.

Ve West Hamu působí momentálně čeští fotbalisté Tomáš Souček a Vladimír Coufal.