Na Černého se valí v Německu chvála. Rychlý, technický, bude dávat góly, věří trenér Kovač

Na Černého se valí v Německu chvála. Rychlý, technický, bude dávat góly, věří trenér Kovač

Bundesligový WfL Wolfsburg utratil před sezonou za ofenzivní posily čtyřicet milionů eur a trenér Niko Kovač je náramně spokojený s tím, jak pokroky na německé štaci dělá český reprezentant Václav Černý. Ofenzivní tahoun stál Wolfsburg osm milionů eur, tedy 200 milionů korun, a v pohárovém duelu proti Lipsku v tomto týdnu oslavil i premiérovou trefu. Trenér věří, že českých rychlík na svůj zásah naváže už během nedělního bundesligového duelu proti Werderu Brémy.

Čekalo se, kdy šestadvacetiletý útočník ukončí střelecké trápení. Povedlo se mu to v pravý čas, Černý svou trefou poslal ze hry Lipsko, dvojnásobného vítěze Německého poháru.

„Václav je kluk, který hodně pracuje a je naprostý profesionál. Byl naštvaný, že ještě nedal gól. Teď se konečně trefil. Víme, že je to hráč, u kterého góly přijdou,“ uvedl Kovač v pátek na tiskové konferenci k zápasu s Werderem.

Vítěz posledních dvou ročníků Německého poháru narazil. První trefou za Wolfsburg se o to postaral Černý

Forma a dovednosti českého hráče byly pro kouče velkým tématem. „Má technické schopnosti, má rychlost, má opravdu dobrou levou nohu,“ vyjmenoval přednosti trenér Wolfsburgu. „Na obranné fázi nás čeká ještě trochu práce. Ale s jeho vývojem jsem spokojený. Nemůžete očekávat, že sem přijedete z Nizozemska a hned si všechno sedne. Chce to čas a my ho Černému dáme. Věřím, že i v dalších zápasech ukáže, co v něm je. Je v něm ohromný potenciál.“

Podobně vše vnímá i samotný český reprezentant. Toho po vystoupení v národním dresu přibrzdila nemoc, jinak je ale v německém působišti nadšený, moc se mu tam líbí. Vychutnává si nejen zápasy, ale i tréninky. Proslýchá se také, že si Černý musel zvyknout na vyšší náročnost v novém angažmá.