Dámy a pánové, Endrick! Mladý Brazilec září v dresu Palmeiras, Real trefil jackpot

Dámy a pánové, Endrick! Mladý Brazilec září v dresu Palmeiras, Real trefil jackpot

Brazílie produkuje snad nekonečné množství talentů. Další v řadě je Endrick, zázračné dítě, na jehož talent se jezdili dívat skauti už od samého začátku jeho kariéry. Ofenzivní šikula hraje za Palmeiras, ale jeho působení se tam blíží ke konci. Bílý dres má nachystaný v Realu Madrid.

V posledních měsících ale nezářil tak, jak si fanoušci představovali. Ale poslední dny? Wow! Mladý brazilský talent dokázal dvěma nádhernými góly proti Botafogu vrátit Palmeiras do boje o brazilský titul a všem dokázal, že jeho podpis smlouvy s Realem Madrid nebyl rozmar ani náhoda.

V pouhých 17 letech dokázal vzít na svá bedra odpovědnost úřadujících brazilských mistrů. Nejenže mu to nevadilo, ale přímo o to usiloval, a jakmile mu to trenér dovolil, ukázal, že jeho fotbal je předurčen k velkým věcem. Krok za krokem, ale dává jasně najevo, že o jeho schopnostech nemůže nikdo pochybovat.

Endrick se góly ukázal. Ukázal, co v něm je a čeho je schopen a jak moc může Realu Madrid po svém příchodu 30. června příštího roku přispět. 

Endrick v áčku Palmeiras:

Paulista A1: 13 startů, 2 góly
Serie A: 31 startů, 10 gólů
Pohár osvoboditelů: 5 startů, 1 gól

I tak ale ve svých 17 letech zažívá pochybností. Ty ale může (alespoň na chvíli) po dvougólovém představení proti Botafogu zahodit. Získal sebevědomí a udržel svůj tým v boji o titul. Vstřelil už sedm gólů, což je v 24 zápasech velmi slušné. 

"Rád takhle hraju. Můj otec, kamarádi i agent říkají, že se objevuji ve chvílích, kdy je to v zápase nejtěžší," řekl Endrick v rozhovoru pro brazilskou televizní stanici Rede Globo. "Naši fanoušci nás přišli podpořit a já budu bojovat každou vteřinu. Doufám, že vyhraji druhý ligový titul.“

Španělský gigant ví, že si hýčká obří talent. Také za něj hodně zaplatil – necelých 40 milionů eur. Jak ale Real několikrát ukázal, nejde o okamžitou útratu. Jde o investici, která se vrátí. Vinicius, Rodrygo, Bellingham. Velké částky, mladí hráči, ale velká budoucnost.

I proto je Endrick pod neustálým dohledem. Real Madrid je s ním v neustálém kontaktu a klub byl první, kdo ho uklidnil, když se kolem něj začaly točit řeči o tom, že není hodný tolika peněz, když se mu nedařilo. Zástupci Los Blancos podle španělských médií co dva měsíce cestovali do Sao Paula, aby sledovali jeho pokroky a kontrolovali, zda je vše v pořádku.

Jestli se tato investice vyplatí, bude moct celý fotbalový svět sledovat už od příštího července. 

James místo Carvajala? Uzdravený kapitán Chelsea je pod dlouhodobým drobnohledem pozorovatelů Realu