Přišel jako superstar, odchází jako legenda. Fellaini už by neměl pokračovat ani v Číně, ani v Evropě

Přišel jako superstar, odchází jako legenda. Fellaini už by neměl pokračovat ani v Číně, ani v Evropě

Bývalý záložník Manchesteru United i Evertonu Marouane Fellaini, jehož ostrovní etapu spojovala osoba Davida Moyese, by měl zamávat své profesionální kariéře, kterou svého času rozjížděl ve First Division A v barvách Standardu Lutych, s nímž získal přesně před patnácti lety titul mistra Belgie.

Štítový záložník s dlouhou minulostí v belgickém národním mužstvu, za které nastoupil do 87 mezinárodních klání, opouští svého dosavadního čínského zaměstnavatele Shandong Taishan.

Poslední duel ročníku proti Henanu (5:1) už se ho netýkal a naposledy tak šel do akce v závěru října proti Shanghai Port (1:1).

I když se v jeho případě spekulovalo, že by se mohl ještě vrátit do akce na Starém kontinentu, Voetbal24 píše něco jiného.

Brzy šestatřicetiletý Fellaini, jehož kroky sleduje na Instagramu 2,5 milionu lidí, má být smířený s tím, že poslední zastávkou jeho profesionální mise je právě Shandong.

Nejstarší profesionální klub v Paříži chce zvýšit návštěvnost. Až do konce sezony mají fandové vstup zdarma

"Přišel jako superstar a opouští nás jako legenda," pravil trenér Taishanu Choi Kang-Hee, jehož ostřílený svěřenec byl v tomto ročníku nejlepším střelcem mužstva, k čemuž mu stačilo pouhých dvacet pobytů v základní sestavě.

Řady pětinásobného mistra země, který má nyní před sebou asijskou Ligu mistrů, posílil již v únoru 2019 a od té doby odehrál v čínské Super League více než 100 zápasů s bilancí 41 přesných zásahů.

Dalších 11 branek zaznamenal za čerstvého vicemistra čínské ligy v jiných soutěžích a produktivitu měl v Asii více než dobrou. V Číně se jednou radoval ze zisku mistra (2021( a hned třikrát se mu podařilo ovládnout tamní FA CUp (2020, 2021, 2022).

Velký přestup? Věřím, že na to mám, říká Hancko. Lákalo by ho jít někam s trenérem Feyenoordu