Ibrahimovic si plácl s americkým majitelem Milána a na San Siru ho čeká role komunikačního a marketingového manažera

Ibrahimovic si plácl s americkým majitelem Milána a na San Siru ho čeká role komunikačního a marketingového manažera

Bývalý hvězdný útočník Zlatan Ibrahimovic necelý půlrok po ukončení profesionální kariéry míří do vedení AC Milán. Podle italského listu La Gazzetta dello Sport se dvaačtyřicetiletý Švéd stane marketingovým a komunikačním manažerem.

Ibrahimovic skončil s profesionálním fotbalem v závěru minulé sezony. Během ní za milánský tým nastoupil jen ve čtyřech ligových zápasech a celkem odehrál pouze 144 minut. I tak se stihl stát nejstarším střelcem Serie A, když v polovině března proměnil pokutový kop v Udine.

Při červnové emotivní rozlučce na San Siru uvedl, že se s fanoušky "Rossoneri" neloučí. Podle Gazzetty se na manažerské funkci už dohodnul s americkým majitelem milánského klubu Gerrym Cardinalem.

V Bayernu se smiřují s tím, že přijdou o svůj kanadský klenot. Real se dozvěděl, kolik bude Davies stát

Během dlouhé kariéry Ibrahimovic oblékal také dresy mateřského Malmö, kde v roce 1999 vstoupil do profesionálního fotbalu, Ajaxu Amsterodam, Juventusu Turín, Interu Milán, Barcelony, Paris St. Germain, Manchesteru United a Los Angeles Galaxy. Dohromady získal 32 trofejí. Ve švédské reprezentaci odehrál 121 utkání a s 62 brankami je národním rekordmanem.

© AC Milán