Plzeň dostala doma nařezáno od Slovácka, Sparta si veze výhru z Ostravy a Slavia z Olomouce

Fotbalisté Teplic zvítězili v duelu 15. kola Fortuna ligy v Českých Budějovicích 1:0. Utkání dvou celků s neoslnivou formou rozhodl už šest minut po úvodním hvizdu 19letý Tadeáš Vachoušek, syn současného sportovního ředitele Severočechů Štěpána, který ve žlutomodrém dresu odehrál úctyhodných 286 zápasů. Mladý útočník tak zapsal svůj druhý přesný zásah v letošním ročníku a zasloužil se o tabulkový posun Sklářů, kteří tímto výsledkem vyhráli počtvrté v sezoně. Dynamo naopak počtvrté v řadě padlo bez vstřeleného gólu a ligový peloton po bodovém zisku konkurentů ze Zlína uzavírá.

Teplice sice v minulém kole porazily jediného přemožitele Sparty v této sezoně, výhře nad Mladou Boleslaví však předcházela trojice bodových zklamání. Po vystřízlivění z překvapivého vstupu do ligy ale můžou Skláři znovu pomýšlet na vyšší příčky, los jim totiž přidělil výjezd do tápajících Budějovic. Ty svým fanouškům taktéž obstaraly trilogii neúspěšných představení a druhou nejhorší obranou v soutěži si vysloužili odpovídající umístění.

Děravá defenziva Dynama potvrdila svou pověst i v úvodu domácího duelu s Teplicemi. Svěřenci trenéra Zdenka Frťaly se totiž ujali vedení už v šesté minutě, kdy se po povedné kombinaci na pravé straně odhodlal ke střele zevnitř vápna Daniel Trubač. Ten sice míč netrefil ideálně, naštěstí pro žlutomodré ale balon doputoval přímo k Vachouškovi, jenž ho zblízka uklidil do sítě. Jihočeši po inkasovaném gólu přebrali iniciativu a hnali se za vyrovnáním. Tomu byl blízko Patrik Hellebrand na sklonku úvodní půlhodiny, zamrzlý Tomáš Grigar však vytlačil jeho přízemní pokus pohledem mimo. Hned vzápětí zakončoval z dobré pozice také Marcel Čermák, ani on ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

Obraz hry se po změně stran neměnil a aktivnější hráči Budějovic kontrolovali dění na hrací ploše. Kýžené trefy se ovšem nedočkali ani po další šanci Čermáka, jenž po rychlém úniku neseřídil správně mířidla. Čtvrthodiny před koncem se musel předvést také Grigar, jenž s problémy zlikvidoval ránu na zadní tyč Jana Suchana. V závěru hostům k udržení těsného náskoku pomohl také Soufiane Dramé, který tak svůj 100. zápas v české nejvyšší soutěži oslavil třemi body.

Hráči Budějovic tak utrpěli čtvrtou prohru v řadě. Utnout neblahou sérii v příštím kole pro ně však nebude lehké, 25. listopadu totiž zavítají na stadion Slavie. Druhý vršovický klub Bohemians pojede téhož dne do Teplic.

Vytrvalý déšť v Hradci vzkřísil opory obou celků. Liberec se venkovní výhry opět nedočkal

Hradec Králové remizoval v 15. kole Fortuna ligy s Libercem 1:1. Po opatrném vstupu do utkání se ve 27. minutě zblízka prosadil Daniel Vašulín, který se trefil poprvé od začátku srpna. Radost divákům v Malšovické areně ovšem hned vzápětí zkazil po rychlém protiútoku hostující Christian Frýdek, jenž v porovnání s hradeckým forvardem čekal na přesný zásah jen o dva týdny méně. Dále se již skóre neměnilo, a Severočeši se tak opět nedočkali premiérového venkovního vítězství. Votroci však zároveň neovládli již osmé domácí vzájemné střetnutí za sebou.

Navzdory tristní divácké návštěvnosti vděčil Liberec za nedávné úspěchy právě výhodě domácího prostředí. Tým z města pod Ještědem totiž tuto sezonu na cestách ani jednou nezvítězil, což mohlo dodat sebevědomí Hradečákům. Ti na Severočechy ztráceli pouhé dva body, o motivaci v duelu, ze kterého obvykle vycházel vítězně Liberec, tak bylo postaráno.

A byli to právě Votroci, kteří dokázali po defenzivnějším úvodu otevřít skóre. Vašulín se prodral do malého vápna, odkud do odkryté sítě dorazil prudký centr z pravého křídla. Vedení ale domácím vydrželo jen chvíli, když po půlhodině hry vyrovnal z rychlého kontru Frýdek. Ještě před pauzou mohl vedení na stranu Hradečáků znovu překlopit Vašulín, po skvělém uvolnění za šestnáctkou však z dálky napálil jen tyč.

Po návratu z kabin se dvojicí střel předvedl hostující Ľubomír Tupta, jenž nejprve napálil gólmana z ostrého úhlu a chvíli nato zamířil z pokutového území těsně vedle levé tyče. Po hodině hry se povedlo dopravit míč do sítě Václavu Pilařovi, videorozhodčí však vedoucí branku Hradce velmi rychle znegoval kvůli ofsajdu. V blížícím se závěru se dostal ke střele ze zajímavé pozice Tupta, gólman Pavol Bajza byl ovšem i tentokrát připravený.

Hráči Liberce tak opět nedokázali zvítězit na hřišti soupeře. Preferované domácí prostředí si užijí 25. listopadu proti Mladé Boleslavi, Hradec na vlastním stadionu přivítá téhož dne Viktorii Plzeň.

Pardubice se přibližují ligovému suterénu. Kušej dal razítko na pozvánku do reprezentace

Mladá Boleslav odčinila dvě soutěžní porážky v řadě, když v 15. kole Fortuna ligy porazila na vlastním hřišti Pardubice 1:0. Na podmáčeném pažitu se zprvu dařilo především východočeské ofenzivě, ta ale slibně rozjetý začátek duelu prováhala. Po výměně stran šlápl tým z města automobilů na plyn a ve 47. minutě se po výstavní asistenci Ondřeje Karafiáta přes téměř celé hřiště prosadil Vasil Kušej. Útočník Středočechů tak potěšil Jaroslava Šilhavého, jenž jej povolal na následující reprezentační sraz. Hosty naopak po druhé prohře za sebou dělí od poslední příčky jen tři body.

Radost Středočechů z nálepky jediného přemožitele Sparty v letošní sezoně nevydržela dlouho, hned v dalším kole totiž modrobílí padli v Teplicích. Spravit chuť si ovšem mohli proti týmu z města perníku. Sympatické pojetí hry kouče Pardubic Radoslava Kováče totiž zatím moc ovoce nepřinášelo, což potvrdila především prohra se Zlínem v předchozím kole.

V sychravém počasí se ale Východočeši hned po úvodním hvizdu chopili iniciativy. Obrana modrobílých měla plné ruce práce hlavně s dvojicí Bartosz Pikul a Emil Tischler, kteří po levé straně hřiště vymysleli pár zajímavých příležitostí. Ve 27. minutě měl největší možnost k otevření skóre právě Pikul, s jeho projektilem si však dokázal poradit gólman Bolky Matouš Trmal. Na druhé straně se pak skvěle profiloval novopečený reprezentant národního týmu Kušej. Do poločasu se nicméně nepodařilo prosadit ani jednomu celku.

Pár minut po výměně stran dostal dokonalou přihrávku do běhu od Ondřeje Karafiáta čerstvý reprezentant Kušej a ten s ledovým klidem dokázal vstřelit úvodní branku. Pardubičtí naprosto rezignovali na bránění a v 51. minutě málem kapitulovali podruhé po hlavičce Bensona Sakaly. O 10 minut později adresoval Yusuf nadějnou, ale opožděnou přihrávku za obranu Kušejovi, defenziva červenobílých tak dostala potřebný čas na konsolidaci. Směrem dopředu to však bylo od pardubických fotbalistů oproti úvodním minutám velmi krkolomné a s přibývajícím časem bylo už více než jasné, že na zdramatizování koncovky utkání jim nezbývají síly.

Mladá Boleslav tak potvrdila roli favorita. Další zápas čeká Bolku 25. listopadu na hřišti Liberce, Pardubice pojedou o den později do Jablonce.

Jablonec přibrzdil živou vodou polité Ševce. Vzájemný zápas nepoznal vítěze posedmé v řadě

Zlín pouze remizoval v 15. kole Fortuna ligy s Jabloncem 1:1, a nezapsal tak třetí soutěžní výhru v řadě. Do trháku sice poslal Ševce bývalý hráč Severočechů Antonín Fantiš, nicméně skoro okamžitě po změně stran přišla odpověď z kopaček Jakuba Martince. Žlutomodří v lize počtvrté za sebou neprohráli a pozvolna začínají stoupat tabulkou. Výsledek navíc znamenal prodloužení neuvěřitelné série, jelikož již sedmý vzájemný ligový zápas v řadě skončil remízou.

Zlín po vyhazovu Pavla Vrby povstal z popela, když ve třech soutěžních zápasech po sobě neprohrál a neinkasoval ani jeden gól. Velkou chválu tak logicky začal sklízet 49letý trenér Bronislav Červenka, jehož cílem bylo Ševce zachránit. Z úplného dna tabulky se žlutomodří mohli dostat už po domácím klání s Jabloncem, jenž se nacházel o pouhé dva body nad nimi. Celek z Moravy chtěl zároveň zazářit před zraky svých fanoušků, neboť v posledním utkání tam dostal historických devět gólů od Boleslavi.

Minimální bodový rozdíl v tabulce mezi oběma soupeři reflektovaly i první minuty zápasu, které divákům nabídly pohled na vyrovnaný souboj s příležitostmi na obou stranách. Úvodní branka utkání se dostavila v 19. minutě z kopačky zlínského Fantiše, který v pádu na hranici malého vápna usměrnil mezi tři tyče střílený přízemní centr Lukáše Bartošáka. Severočeši toužili po vyrovnání, ale Ševci jejich nátlaku odolávali a po zisku balonu hrozili z nepříjemných protiútoků.

Krátce po změně stran se však zelenobílí dočkali a srovnali stav zápasu. Z bezprostřední blízkosti překonal gólmana Moravanů Martinec, kterému naservíroval míč z pravé strany před branku David Štěpánek. Vyrovnání vlilo Jabloneckým krev do žil. Hosté si vytvářeli jednu šanci za druhou a tým z Baťova města takřka k ničemu nepouštěli. Trenér celku z Moravy nicméně dokázal své mužstvo probudit vydařenými střídáními. Tom Slončík se jen krátce po svém příchodu na hřiště prezentoval dvěma velice povedenými střeleckými pokusy z přímých kopů. Pravá tyč a zásah brankáře však byly důvody, kvůli kterým si gól nepřipsal.

Zlín tak potvrdil dobrou formu a počtvrté v řadě neprohrál. Oba celky se vrátí zpět do ligové akce 26. listopadu. Ševci změří síly se Spartou, Jablonec doma přivítá Pardubice.

Bohemka si na oblíbeném soupeři zahojila rány. Prekop položil Karvinou výstavním gólem

Bohemians zvítězili v 15. kole Fortuna ligy na domácím podmáčeném trávníku nad Karvinou 1:0. Po několika úvodních šancích na obou stranách museli fanoušci čekat na jediný přesný zásah až do 52. minuty, kdy se za Bohemku prosadil nádhernou ranou do šibenice Erik Prekop. Slezané tak v Ďolíčku neokusili chuť výhry ani v osmém vzájemném zápase v nejvyšší lize. U posledního bodového zisku za remízu stál v roce 2020 staronový trenér hostů Juraj Jarábek, jenž mezitím vystřídal tři zahraniční kluby.

Klokani vstupovali do zápasu po sérii tří neúspěšných utkání proti pražským „S“, ze kterých si odnesli pouze jeden přesný zásah. Bezesporu více problémů nadělali Spartě, tu nejprve donutili otáčet v MOL Cupu a následně v lize vzdorovali na Letné, přičemž inkasovali až po přísné penaltě nařízené za zcela zbytečný zákrok Matěje Hybše. Karviná o uplynulém víkendu rovněž trápila favorita, nakonec však Baníku podlehla. Předtím se jí ale dařilo a v případě výhry v Ďolíčku se svému soupeři mohla přiblížit na rozdíl bodu.

Už po pár minutách si oba celky vyzkoušely ofenzivní výpady. Na straně Slezanů otestoval mokrý povrch hřiště střelou po zemi Patrik Čavoš, vzápětí se ve velice dobré pozici ocitl domácí křídelník Martin Hála, který pálil těsně nad břevno. Viditelnou aktivitou hýřil Prekop, který na sebe často sám nabalil několik protihráčů. Ve 24. minutě byl kousek od své premiérové trefy v dresu Pražanů Robert Hrubý, jenž byl i coby záložník pravidelně vysílán na hrot útoku. Bouřlivá atmosféra vygradovala v nastaveném čase první půle, kdy Klokani zvládli dostat míč za záda Dominika Holce, brance ale předcházel ofsajd.

Bohemians se vrátili v lepším rozpoložení a nesoustředěnou obranu Karviňáků dokázal nachytat Prekop, jenž se po individuální akci v 52. minutě skvěle prosadil střelou do šibenice. Krátce před hodinou hry se Čavoš pokusil ranou spasit uvadající naděje svého týmu na bodový zisk. Neuspěl, ačkoliv lepší pozici pro skórování by hledal jen stěží. Kouč Jarábek se snažil nevalně vyhlížející situaci pro svůj tým zvrátit hned trojím střídáním, avšak bezúspěšně. Krátce před koncem zápasu chtěl vzít všechno na sebe Dávid Krčík, jeho tvrdý projektil ale byl zablokován jedním z Pražanů.

Karviná tak v zakletém Ďolíčku ani na 10. pokus nezvítězila, již počtvrté v řadě si navíc nepřipsala ani bod. V příštím kole 25. listopadu přivítá Sigmu Olomouc, Bohemians budou hrát tentýž den v Teplicích.

Plzeň doma zase selhala. Slovácko probudilo viktoriány z evropské blaženosti čtyřmi trefami

Viktoria Plzeň selhala v 15. kole Fortuna ligy před vlastními fanoušky podruhé v řadě, když padla se Slováckem vysoko 1:4. Domácí přitom poslal do vedení Tomáš Chorý, který tak navázal na čtvrteční utkání v Konferenční lize, v němž sestřelil Dinamo Záhřeb. Jenže branka Merchase Doskiho nastartovala velký obrat moravského celku, na kterém se mimo jiné podílel dvěma trefami Marek Havlík.

Západočeši byli po vítězství nad Slavií dobře naladěni a pomýšleli na další tříbodový zisk, v jehož případě by se přiblížili pražským „S“, figurujícím na prvních dvou příčkách. Soupeřem jim bylo Slovácko, jež v předchozích třech zápasech získalo pouhé dva body, a vzdálilo se tak horním patrům tabulky. V Plzni navíc naposledy dokázalo naplno bodovat v srpnu 2019.

Modrobílí vstoupili do zápasu aktivněji a rychlými útoky usilovali o prolomení domácí defenzivy. První větší šance Západočechů v 17. minutě nicméně zapříčinila, že se z úvodní branky radovali domácí. Chorý zůstal nepohlídaný na malém vápně, kde si našel ideální centr Cadua a hlavou překonal bezmocného gólmana. Krátce po půlhodině hry byli viktoriáni krůček od navýšení vedení. Jana Sýkoru ovšem nejprve v ideální pozici vychytal brankář Milan Heča a následná dorážka Erika Jirky orazítkovala horní tyč. Chvilku před pauzou se před pokutovým územím uvolnil Doski, který utaženou střelou k pravé tyči srovnal stav utkání.

Do druhé půle nastoupili Západočeši jako vyměnění. V prvních minutách si vytvořili hned několik příležitostí a gól z nich nevytěžili jen kvůli perfektním Hečovým zákrokům. V 63. minutě se však neohroženě vydal do pokutového území Pavel Juroška, který po překonání několika obránců přiťukl balon Havlíkovi, jehož rána zaplula do levé šibenice. Juroška si vzápětí připsal i branku, když do odkryté sítě dorazil střelu Milana Petržely. V 72. minutě se navíc znovu prosadil Havlík, který využil obrovského zaváhání v plzeňské rozehrávce a hlavou překonal domácího gólmana.

Slovácko tak po více než měsíci dokázalo opět naplno bodovat. V příštím kole je 26. listopadu čeká domácí souboj s Baníkem Ostrava, Viktoriáni se o den dříve představí v Hradci Králové.

Ostravské obléhání sparťanské tvrze přišlo vniveč. Letenští těžili z efektivity rohových kopů

Pražská Sparta zvítězila v 15. kole Fortuna ligy na hřišti Baníku Ostrava 1:0. Slezský celek v první půli dominoval, o čemž svědčila například statistika 10 zahrávaných rohových kopů. Bleskově po změně stran ho však zaskočil Filip Panák, jenž skóroval právě po centru od praporku. Ve zbytku utkání se sice opět těšili převaze domácí, žádná z jejich příležitostí ovšem v síti neskončila, a tak se protáhlo jejich pět a půl let trvající čekání na výhru ve vzájemném střetnutí.

Náročný program Letenských ve spojení s absencí několika klíčových hráčů poodkrýval mírné trhliny v herních plánech Briana Priskeho. Naplno se to projevilo v týdnu ve skotském Glasgow, v lize se však Spartě až na výjimky dařilo obstarávat plné bodové zisky. Baníkovci bili o přestávce předchozího klání na poplach, když po dvou soutěžních porážkách v řadě ztráceli i v Karviné. Tam ale nakonec stav utkání otočili, a tak mohli do sledovaného souboje s Pražany vstupovat s hlavou vztyčenou.

Začátek zápasu měli v režii domácí, kteří se dostali během první desetiminutovky hned do několika slibných šancí. Tu největší si po chytré narážečce vytvořil David Buchta, k jeho smůle však skončila těsně vedle levé tyče. Daleko přesněji chvíli nato pálil ze střední vzdálenosti Filip Kubala, avšak Peter Vindahl jeho pokus i přes mírné problémy vyrazil. Těsně před úderem 20. minuty pak přišla ještě větší příležitost poté, co se skvěle uvolnil Tomáš Rigo. Ani on ale nedokázal propálit dánského brankáře, jenž se blýskl dalším povedeným zákrokem.

Krátce po návratu ze šaten se do prvního nebezpečného zakončení dostali sparťané. Postaral se o něj David Pavelka, jehož přízemní střela z hranice vápna orazítkovala tyč. Chvíli poté už hostující družina slavila, když si na centr z rohového kopu naskočil Panák, který z bezprostřední blízkosti poslal míč nechytatelnou hlavičkou do sítě. Tímto okamžikem Letenští vystoupili ze své pasivity a začali být Baníku herně vyrovnaným soupeřem. V 78. minutě mohl jejich vedení pojistit Jan Kuchta, jeho pohotovou ránu ale domácí obrana zblokovala. Těsně před koncem mohl srovnat Ladislav Almási, nicméně ostrá hlavička slovenského kanonýra neprošla hradbou těl.

Baník tak při snaze znemožnit favoritovi zisk tří bodů selhal. Spravit chuť si může 26. listopadu na hřišti Slovácka. Sparta dostane šanci pokračovat v pozitivních výsledcích téhož dne ve výročním utkání doma proti Zlínu.

Sešívaní připravili Novákovi hořký návrat do Česka. V Olomouci se předvedly ostré kraje Slavie

Fotbalisté Slavie porazili v 15. kole Fortuna ligy na Andrově Stadionu Sigmu Olomouc 3:1. Hosté již tradičně sáhli k tříobráncovému rozestavení s neúnavnými krajními beky, přičemž na tomto postu nastoupili Conrad Wallem a Michal Tomič. Právě oni pak svými trefami orámovali první poločas, čímž sešívané nasměrovali k důležitému venkovnímu triumfu, který nakonec stvrdil Václav Jurečka. Hanákům k bodům nepomohl ani návrat 28násobného reprezentanta Filipa Nováka, jenž se v české nejvyšší soutěži ukázal po osmi letech.

Sešívaní prožili ve čtvrtek další nezapomenutelný večer, když před bouřícím Edenem zdolali AS Řím 2:0. Na skalp italského giganta toužili navázat i v lize, kde potřebovali odčinit zaslouženou porážku s Viktorií Plzeň. Logicky se však nabízela otázka, zdali Pražanům po těžkém dvojboji zůstanou síly i na nevyzpytatelnou Olomouc. Hanáci naposledy padli na konci září a inspirací jim mohl být také loňský podzimní vzájemný duel, v němž vyhráli i zásluhou současného slávisty Mojmíra Chytila.

Hostující celek na sobě nedal znát únavu a už ve čtvrté minutě se ujal vedení. Olomoučtí nedokázali odvrátit rohový kop, a tak přišel centr Petra Ševčíka, na který si naběhl Wallem a přesnou hlavičkou udeřil. Vedení sešívaným dlouho nevydrželo, neboť do úvodní čtvrthodiny hry vyrovnal Jakub Pokorný. Ve 24. minutě o sobě dal opět vědět Ševčík, jenž prošel s míčem až k vápnu soupeře, kde zase našel Wallema. Tentokrát Nor pálil po zemi, ale neuspěl, neboť mu do rány skočil jeden z obránců. Pražané zůstali v tlaku a na konci první půle se to vyplatilo. Po zmatcích v obraně balon propadl do malého vápna k Tomičovi a ten jej poslal mezi tři tyče.

Navýšit vedení mohl zpočátku druhého dějství Mick van Buren, když si naběhl na povedený centr. Proti jeho zakončení patou však Tomáš Digaňa předvedl skvělý zákrok. Krátký byl ovšem proti ráně Jurečky, jež se otřela o jednoho z olomouckých hráčů. Po hodině hry se do odraženého míče opřel Jan Vodháněl, ale snížení Sigmě nepřinesl, neboť jeho pumelice proletěla nad břevnem. Domácí se nevzdali, ale sešívaný blok těžko proráželi. Když už se podařilo najít skulinku v obraně, jako tomu bylo třeba po centru, který si našel Jan Fiala, tak důležitý zákrok vytáhl Aleš Mandous.

Sigma svůj loňský úspěch nezopakovala a poprvé od prohry s Baníkem nezískala ani bod. Oba celky sehrají svá další ligová utkání 25. listopadu. Slavia přivítá České Budějovice, Hanáci po pohárovém střetu s Plzní zamíří do Karviné.

15. kolo první fotbalové ligy:

FC Zlín - FK Jablonec 1:1 (1:0)
Branky: 19. Fantiš - 48. Martinec. Rozhodčí: Rouček - Kubr, Hurych - Černý (video). ŽK: Bartošák, Bužek - Hübschman, Krulich. Diváci: 3031.
Zlín: Dostál - Cedidla, Černín, Simerský, Čelůstka - Janetzký, Bužek - Fantiš (67. Slončík), Tkáč (84. Pidro), Bartošák (67. Dramé) - Vukadinovič (87. Žák). Trenér: Červenka.
Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Tekijaški, Hurtado, Polidar - Hübschman (82. Souček) - Čanturišvili, Chramosta (46. Jovovič), Martinec, Alégué (72. Pleštil) - Krulich (90. Náprstek). Trenér: Látal.

FK Mladá Boleslav - FK Pardubice 1:0 (0:0)
Branka: 47. Kušej. Rozhodčí: Hocek - Kříž, Černoevič - Kocourek (video). Bez karet. Diváci: 1510.
M. Boleslav: Trmal - Kostka, Suchý, Karafiát, Suchomel - Matějovský (84. Poulolo), Sakala - Solomon (65. Ladra), Mareček, Kušej - Hilál (74. Pulkrab). Trenér: Kulič
Pardubice: Budinský - Mareš, Kukučka, Ortiz, Icha - Vacek - Daněk (58. Matoušek), Solil, Tischler (58. Hlavatý), Pikul (73. Patrák) - Zlatohlávek (39. Černý). Trenér: Kováč.

FC Hradec Králové - Slovan Liberec 1:1 (1:1)
Branky: 27. Vašulín - 30. Frýdek. Rozhodčí: Szikszay - Ratajová, Volf - Starý (video). ŽK: Kučera, Čihák, Pilař, Pudhorocký - Fukala, Bačkovský. Diváci: 6318.
Hradec: Bajza - Klíma, Čihák, Čech - Čmelík (88. Šašinka), Kodeš, Pudhorocký (85. Dancák), Horák - Kučera, Pilař (90.+3 Hais) - Vašulín (90.+3 Juliš). Trenér: Kotal.
Liberec: Bačkovský - Prebsl, Chaluš, Mikula - Fukala, Červ, Žambůrek (90.+6 Horský), Ghali (69. Preisler) - Frýdek (90. Višinský), Tupta (90. Varfolomejev) - Kulenovič (69. Rabušic). Trenér: Kozel.

Dynamo České Budějovice - FK Teplice 0:1 (0:1)
Branka: 6. Vachoušek. Rozhodčí: Zaoral - Matoušek, Žurovec - Radina (video). ŽK: Hubínek, Havel - Mičevič, Jásir, Grigar. Diváci: 1937.
Č. Budějovice: Šípoš - Sladký (82. Gantogtoch), Havel, Králik, Trummer - Suchan, Čermák (88. Matouš Nikl), Hubínek (88. Osmančík), Hellebrand, Alli - Adediran (66. Skalák). Trenér: Marek Nikl.
Teplice: Grigar - Knapík, Chaloupek, Mičevič - Bílek (46. Hora, 71. Křišťan), Mareček (71. Havelka), Jukl, Radosta - Trubač (85. Dramé) - Hronek, Vachoušek (59. Jásir). Trenér: Frťala.

Bohemians Praha 1905 - MFK Karviná 1:0 (0:0)
Branka: 52. Prekop. Rozhodčí: Machálek - Caletka, Dresler - Berka (video). ŽK: Miller (trenér brankářů) - Boháč, Jarábek (trenér), Ezeh. Diváci: 4279.
Bohemians: Jedlička - Dostál, Köstl, Hůlka, Hybš - Beran (80. Mužík), Hrubý, Smrž, Hála (80. Shejbal) - Prekop (88. Jindřišek) - Puškáč (70. Matoušek). Trenér: Veselý.
Karviná: Holec - Čurma, Krčík, Bederka, Fleišman - Memič, Čavoš (76. Ezeh), Boháč (63. Budínský), Iván (63. Papalelé) - Akinyemi, Doležal (63. Ayaosi). Trenér: Jarábek

Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 1:4 (1:1)
Branky: 17. Chorý - 63. a 72. Havlík, 43. Doski, 66. Juroška. Rozhodčí: Pechanec - Váňa, Podaný - Machálek (video). ŽK: Kalvach, Staněk, Traoré - Reinberk. Diváci: 8402.
Plzeň: Staněk - Dweh, Hranáč, Jemelka - Holík (46. Kopic), Bucha (46. Traoré), Kalvach (78. Vlkanova), Cadu - Sýkora (60. Šulc) - Jirka (67. Kliment), Chorý. Trenér: Koubek.
Slovácko: Heča - Reinberk, Daníček, Kadlec, Doski - Valenta, Trávník (89. Kohút) - Petržela (75. Sinjavskij), Havlík (89. Holzer), Juroška (83. Hofmann) - Cicilia. Trenér: Svědík.

Baník Ostrava - Sparta Praha 0:1 (0:0)
Branka: 48. Panák. Rozhodčí: Petřík - Paták, Vlček - Černý (video). ŽK: Ewerton, Kubala, Lischka, Ndefe - Kuchta, Vindahl, Priske (trenér). Diváci: 15.081 (vyprodáno).
Ostrava: Letáček - Ndefe, Lischka, Pojezný, Kpozo - Buchta, Kubala (80. Almási), Boula, Rigo (90.+8 Frydrych), Ewerton (86. Šín) - Tanko (80. Klíma). Trenér: Hapal.
Sparta: Vindahl - Vitík, Paták, Sörensen - Preciado (81. Wiesner), Pavelka, Laci (70. Sadílek), Zelený - Birmančevič, Haraslín (63. Karabec) - Kuchta. Trenér: Priske.

Sigma Olomouc - Slavia Praha 1:3 (1:2)
Branky: 15. Pokorný - 4. Wallem, 43. Tomič, 56. Jurečka. Rozhodčí: Volek - Hájek, Machač - Všetečka (video). ŽK: Breite, Zmrzlý, Vodháněl - Jurečka, Vlček, Wallem, Douděra, Trpišovský (trenér). Diváci: 8897.
Olomouc: Digaňa - Chvátal (66. Křišťál), Pokorný, Novák, Zmrzlý - Ventúra, Breite - Vodháněl (85. Dele), Zorvan (66. Pospíšil), Navrátil (66. Sláma) - Juliš (74. Fiala). Trenér: Jílek.
Slavia: Mandous - Masopust, Ogbu (46. Vlček), Holeš - Tomič (83. Dumitrescu), Ševčík (78. Hromada), Oscar, Wallem - Provod, Jurečka (78. Chytil) - Tijani (46. Van Buren). Trenér: Trpišovský.