Přímý postup na EURO? Polská média už reprezentaci odepisují a zkoumají soupeře pro baráž

Přímý postup na EURO? Polská média už reprezentaci odepisují a zkoumají soupeře pro baráž

Tohle by mohla být dobrá zpráva pro českou reprezentaci. Ta sice v boji o postup na EURO 2024 nastoupí v Polsku až v pátek večer, nicméně tamní média už probírají možnost, že se Poláci budou muset o postup na šampionát poprat až v baráži. Server Sport.pl třeba uvádí, že šance na přímý postup jsou pouze 2,9 procenta. Odvolávají se na přitom na renomovaný projekt „We Global Football“.  Pokud se prognóza naplní, bude za pár dní v týmu kouče Jaroslava Šilhavého veselo.

Polákům chybí odehrát v kvalifikaci jediné utkání. V tabulce skupiny jsou na průběžném třetím místě o bod za Českem. Nad ním potřebují v pátek bezpodmínečně vyhrát a stejně nebudou mít jistotu přímého postupu. Češi totiž ještě následně hrají doma s Moldavskem. Server Sport.pl píše o tom, že vše nasvědčuje tomu, že na národní tým čeká baráž. A zdůrazňují, že momentálně by byla soupeřem Polska reprezentace Itálie. Bilance posledních zápasů sice mluví pro tým Luciana Spallettiho, jenže na Apeninském poloostrově prý panují ze střetu s Polskem velké obavy.

Po odchodu kouče Roberta Manciniho prý v italské reprezentaci chybí pohoda. Převládá spíše rozčarování z toho, že Mancini rezignoval na svou funkci, když hlavním důvodem tohoto rozhodnutí byla finančně lákavá nabídka ze Saúdské Arábie. Ranec v podobě roční gáže ve výši 120 milionů eur se ukázal být neodolatelným lákadlem.

foto: © Łączy nas piłka

Italům patří zatím s 10 body třetí příčka ve skupině C, takže zatím nemají postup na turnaj, který se bude příští rok konat v Německu, jistý. Do konce kvalifikace budou hrát ještě doma se Severní Makedonií a v německém Leverkusenu pak s Ukrajinou. Mají tedy dostatek prostoru, aby se zmíněnému play off o postup na EURO vyhnuli. Pak by se Polsko, pokud opravdu na přímý postup nedosáhne a půjde do baráže, utkalo s přijatelnějším soupeřem.

Doufám, že se trenér rozhodne dát mi nějaké minuty, říká na svém premiérovém srazu boleslavský expres Kušej