Lednová změna? Kušej je domluven s agentem, vedením i Kuličem, že do posledního duelu nebudou nic řešit

Lednová změna? Kušej je domluven s agentem, vedením i Kuličem, že do posledního duelu nebudou nic řešit
OBSAHUJE VIDEO

Když Vasil Kušej před dvěma týdny pomohl Mladé Boleslavi brankou a asistencí k ligovému vítězství 3:1 nad Spartou, spoluhráči v legraci na jeho místo v kabině umístili logo české reprezentace. O pár dnů později se třiadvacetiletý ofenzivní univerzál premiérové pozvánky na národního A-týmu skutečně dočkal a s mužstvem se začal chystat na závěrečné zápasy kvalifikace mistrovství Evropy v Polsku a s Moldavskem. Nyní věří, že od trenéra Jaroslava Šilhavého aspoň na několik minut dostane šanci.

"Když jsem po zápase se Spartou přišel do kabiny, někdo z kluků mi tam na moje místo vytiskl obrázek loga reprezentace. Tak jsem se tomu smál a říkal jsem, že je to dobrý vtip. Když pak skutečně nominace přišla, tak mi všichni gratulovali. Byli rádi," uvedl Kušej.

V probíhající ligové sezoně má na kontě šest branek a čtyři asistence a s Mladou Boleslaví figuruje na průběžném třetím místě neúplné tabulky. "Nějak tajně jsem věřil a doufal, že by teď ta nominace mohla přijít. Takže jsem za to rád, určitě je to dosavadní vrchol mé kariéry. Mám pocity radosti a štěstí," řekl Kušej.

"Žádné náznaky jsem neměl, dozvěděl jsem se to až po tiskovce. Po tréninku jsem přišel do kabiny a měl jsem na telefonu několik zpráv. Tak jsem se podíval a zjistil, že jsem v nominaci. Jsem strašně rád za to, že jsem dostal takovouhle příležitost. Jsem na to neskutečně pyšný a hrdý a doufám, že se sraz povede. Doufám, že nějaké minuty odehraju a pomůžu týmu," doplnil.

Do nominace mu zřejmě pomohl i fakt, že je typologicky odlišný od většiny českých útočníků a může hrát na více postech v sestavě. "Určitě trochu vnímám, že moje silné stránky jsou trochu jiné než u některých jiných křídelních hráčů. Tohle trochu mohla být věc, která mi mohla pomoci k nominaci," prohlásil Kušej.

DOUFÁM, ŽE SE TRENÉR ROZHODNE DÁT MI NĚJAKÉ MINUTY, ŘÍKÁ NA SVÉM PREMIÉROVÉM SRAZU BOLESLAVSKÝ EXPRES KUŠEJ

Ještě před rokem hrával jen za druholigový Prostějov. "Je to neskutečné, když si vzpomenu, že rok zpátky jsem byl v druhé lize. A teď tu najednou sedím v reprezentačních věcech po premiérové pozvánce a čekají nás poslední zápasy v kvalifikaci o Euro," poznamenal Kušej.

Prošel mládežnickými reprezentacemi a v létě se představil na mistrovství Evropy hráčů do 21 let. "Výsledkově jako týmu se nám nepovedlo, ale mně osobně hodně pomohlo a posunulo mě dál," prohlásil Kušej.

Na prvním srazu "áčka" potkal několik hráčů, s nimiž hrával za mládežnické reprezentace. "Popravdě jsem byl před příjezdem hodně nervózní. Některé kluky tu znám z dřívějších reprezentací. Věděl jsem, že tu mám někoho, s kým si teď budu mít co říct. Že nebudu zase úplně tolik nervózní a že mi mohou pomoci se adaptovat do týmu," řekl Kušej.

V létě se o něj zajímal nizozemský Utrecht, přestup ale nakonec nevyšel. "Tajně jsem doufal, že to ještě vyjde. Zbývalo pár dní do konce přestupového období. Připravoval jsem se ale i na nejhorší možnost. Hodně rychle jsem to hodil za hlavu. Kdybych to nějak držel v sobě, hrál bych třeba špatně," uvedl Kušej.

Nedotažený přestup probíral i s mladoboleslavským trenérem Markem Kuličem. "Řešilo se dost, hodně jsme o tom diskutovali. S vedením a trenérem (Markem Kuličem) jsme si to vyříkali a hodili to za hlavu. Trenér mi dává (na hřišti) volnost, daří se mi, jsem za to rád. Říká, že jsem hodně podobný typ jako on. Ve většině věcí jsme v podstatě stejní," řekl Kušej.

Myšlenkami na případný zimní přestup se nezabývá. "Jsme domluveni s agentem, vedením i trenérem, že do posledního zápasu nebudeme nic řešit. Jestli se něco rýsuje, to vůbec netuším. Soustředím se na Boleslav a svoje výkony. Máme dobře našlápnuto, abychom třeba mohli uhrát i poháry. Případně je možnost i takováhle," uvedl hráč, který se aktuálně dělí o druhé místo mezi střelci v této ligové sezoně.