Týmy FORTUNA:LIGY, které nejméně faulují? Je třeba hledět na kádry Priskeho, Svědíka a Jílka

Týmy FORTUNA:LIGY, které nejméně faulují? Je třeba hledět na kádry Priskeho, Svědíka a Jílka

Tuzemská nejvyšší soutěž má za sebou přesně patnáct zápasů, čili polovinu základní části a řada statistických ukazatelů už tak má svou hodnotu. Pokud jde o počet faulů, hranici 200 nedovolených zákroků již překročilo hned sedm mužstev včetně obou vršovických klubů z Edenu i Ďolíčku, s tím, že vůbec nejvíce (234) jich vygeneroval teplický soubor. Jaká je situace na opačném pólu seznamu?

Největším slušňákem a "Mirkem Dušínem tuzemské branže" je vedoucí Sparta, jejímž hráčům bylo provinění proti pravidlům odpískáno ve 163 případech.

Onen status však kazí statistika ohledně červených karet, které byly slavnému "S" z Letné uděleny hned čtyři, což je spolu s Teplicemi a Mladou Boleslaví vůbec nejvíce z celé scény.

V počtu udělených žlutých karet je však úřadující šampion z epet ARENY druhý nejlepší (26) hned za Dynamem České Budějovice (23)

Za gentlemanský tým by šlo označit také Slovácko, jehož fotbalistům z městského stadionu Miroslava Valenty bylo dosud napočítáno jen 176 faulů.

Ligový semafor: Plzeň inkasovala doma čtyřikrát po 11 letech, Liberec protahuje dobrou sérii a Pardubicím začíná téct do bot

Tým z nejmenšího ligového města má navíc druhou nejlepší bilanci i ve žlutých kartách (26) a během patnácti kol dohrával v deseti pouze jednou.

Třetím v pořadí je Sigma se 177 nedovolenými zákroky. Hanácké družině kouče Václava Jílka bylo uděleno stejně žlutých jako Slovácku, jen červená má hned dvě.

Mužstvo z Androva stadionu je mimochodem majitelem nejdelší série bez udělené karty. Hráči aktuálně sedmého celku tabulky nebyli potrestáni hned 235 minut v kuse, což je více než dva a půl zápasu.

Nejméně faulující týmy české ligy:

163 - AC Sparta Praha (hráčů s kartou je 18)
176 - 1. FC Slovácko (hráčů s kartou je 18)
177 - SK Sigma Olomouc (hráčů s kartou je 15)

Teplice nedostaly gól už 229 minut a Grigar kraluje nulám. Není to náhoda, těší Frťalu

Foto: 1. FC Slovácko