Jihlavský Shudeiwa hrál na mládežnické úrovni za Česko, ale teď má před sebou debut v jednadvacítce Slovenska

Jihlavský Shudeiwa hrál na mládežnické úrovni za Česko, ale teď má před sebou debut v jednadvacítce Slovenska

Příběh ofenzivního hráče druholigové Vysočiny Jihlava Farese Abdela Anba Shudeiwy v sobě nese větší než malé množství zajímavosti. Byť reprezentoval na mládežnické úrovni i Česko, ve kterém žije od svých šesti let, v posledních dnech se stal nováčkem ve slovenské jednadvacítce.

Tamní výběr kouče Jaroslava Kentoše čekají ve druhé polovině listopadu přípravné duely s Chorvatskem (16. 11. v Nitře) a právě Českem (20. 11. v Hradci Králové), což bude pro. jednadvacetiletého mladíka velmi pikantní.

Protože je držitelem českého i slovenského pasu, svého času se musel rozhodnout, jakým směrem se bude jeho mezinárodní kariéra ubírat dál. Nakonec zvolil zemi našich východních sousedů, kde se narodil a v roce 2021 tedy debutoval za slovenskou devatenáctku a dvacítku.

"Jsem pevně rozhodnutý, že chci reprezentovat Slovensko. Myslím si, že český tým znám moc dobře, s některými hráči z nominace jsem i hrál," přiblížil v interview pro sport.aktuality.sk sám Shudeiwa, jenž patří mezi odchovance Třebíče, do kterého se přesunul z Banské Štiavnice.

Předešlé roky v Jihlavě:

Dorostenecká liga - 32 startů, 5 branek
F:NL - 59 startů, 5 branek
Mol Cup - 3 starty, žádná branka

Trenérský štáb ho měl v hledáčku déle, ale brzdilo ho vleklé zranění. "Měl jsem více potíží. Nejprve kotník, pak zadní stehenní sval. Táhlo se to dlouho, vlastně celý rok. Jsem rád, že jsem konečně připraven a fit," hlásil talent s jemenskými kořeny.

Tomu začala jeho jihlavská sezona až v minulém měsíci. Za posledních pět týdnů si připsal ve F:NL pět vystoupení a stal se jedním ze tří nováčků v nominaci. "Jsem moc vděčný, že tu mohu být. V první řadě je to pro mě velká čest," uzavřel ofenzivní středopolař pátého týmu tabulky.

A na co se mohou slovenští fanoušci, pro něž může být velkou neznámou, těšit? "Je to typický střední záložník, který chce být hodně na míči. Je neustále v nabídce. Má dobré pokrytí míče tělem a přes svůj věk nepanikaří a dokáže situace dobře vyhodnotit," uvedl na jeho adresu funkcionář Lukáš Vaculík, jehož vyjádření nabídl web fcvysocina.cz.

Televizní expert Folprecht mění působiště. Kvůli spornému gólu to není, říká záložník 

Foto: FC Vysočina Jihlava