Nečekaný tah! Za sázky potrestaný záložník Fagioli prodloužil smlouvu s Juventusem

Nečekaný tah! Za sázky potrestaný záložník Fagioli prodloužil smlouvu s Juventusem

Slavný Juventus Turín překvapil fanoušky nečekaným tahem. V klubu totiž prodloužil smlouvu záložník Nicoló Fagioli, který v říjnu dostal sedmiměsíční distanc za sázení na zápasy. Italský reprezentant má nyní s turínským klubem kontrakt do června 2028. Juventus na svém webu uvedl, že novou smlouvou chce dvaadvacetiletému odchovanci pomoci v léčbě závislosti na hazardu.

Fagioli během vyšetřování přiznal turínskému státnímu zástupci, že kvůli sázení si udělal dluhy ve výši tří milionů eur (74 milionů korun) a rovněž čelil drsným výhrůžkám. Na ilegálních platformách prý ale nesázel na vlastní tým.

"Chceme mu na jeho terapeutické cestě poskytnout veškerou podporu, kterou bude v příštích měsících potřebovat. Smlouvu jsme mu ale neprodloužili pouze kvůli tomu. Nicoló je pro nás velmi důležitý hráč, všichni vědí o jeho technické kvalitě a herní inteligenci," uvedl technický ředitel Juventusu Cristiano Giuntoli.

foto: © Juventus FC

"Jsme přesvědčeni, že jeho návrat na hřiště pro nás bude mít významnou přidanou hodnotou. Fagioli ví, že může pokračovat v práci a s nezbytným klidem každý den trénovat s týmem. Ví, že s ním počítáme a počkáme na něj," dodal funkcionář.

Fagioli spolu se zákazem činnosti a pětiměsíční podmínkou dostal pokutu 12.500 eur (přes 300.000 korun). S Juventusem, kam přišel ve 14 letech, vyhrál italskou ligu, Italský pohár i Superpohár. V uplynulé sezoně byl vyhlášen nejlepším mladým fotbalistou Serie A, za národní tým si zahrál jednou.