V národním týmu panuje chaos, Čvančara měl být v nominaci hned, tvrdí Morávek. Hložek se dočká v zimě, tuší

V národním týmu panuje chaos, Čvančara měl být v nominaci hned, tvrdí Morávek. Hložek se dočká v zimě, tuší

Vysekl poklonu útočníkovi Mönchengladbachu Tomáši Čvančarovi, který se trefil v německé Bundeslize. Hlavou naopak nevěřícně kroutil nad tím, že v základní sestavě konkurenčního Wolfsburgu chyběl nastartovaný Václav Černý. A podobně reagoval expert Jan Morávek pro Livesport Zprávy na minutové paběrkování dalšího českého reprezentanta Adama Hložka v barvách Leverkusenu.

Čvančara si po vstřelné brance vysloužil i dodatečnou nominaci do národního týmu pro duely evropské kvalifikace v Polsku a s Moldavskem. Morávek neskrývá přesvědčení, že měl být ve výběru trenéra Jaroslava Šilhavéo od samého začátku. "Sbírá starty v Bundeslize, má kvalitu a reprezentaci by pomohl. Celé to téma kolem něj, které vyvolalo vášně, tak nějak vypovídá o stavu národního týmu a chaosu, který tam panuje," poznamenal bývalý hráč bundesligového Augsburgu.

Bývalý útočník Sparty na to, že chybí mezi nominovanými reprezentanty, odpověděl celkem jasně a nejlepším možným způsobem. "Otevřel skóre zápasu s Wolfsburgem. Obrana soupeře mu to hodně znepříjemňovala, takže se nedostával tolik do hry, ale útočník se hodnotí především podle branek a tu Čvančara vstřelil," ocenil Morávek.

V tom samém utkání naskočil z lavičky i Václav Černý. Toho čekal bývalý hráč Bohemians v sestavě Wolfsburgu od prvni minuty. "Překvapilo mě, že nebyl v základní sestavě. Občas to tu takhle chodí, že se člověk cítí dobře a čeká, že bude hrát, ale nakonec sedí. Občas je to kruté, obzvlášť když Václav dal gól v poháru i v minulém ligovém utkání," konstatoval Morávek.

Čvančara zářil štěstím: Moc důležitý gól, chci dokázat, že patřím na hřiště

Na trávník se Černý dostal až za stavu 0:3. V takové situaci už je podle Morávka složité s utkáním něco zásadního udělat. "Můžete se jen snažit na sebe upozornit, třeba se vám povede snížit, ale zápasy se v takovém případě už jen dohrávají a je složité s nimi něco provést. Myslím, že na srazu bude Václav chtít na toto utkání zapomenout a navázat na formu předtím," naznačil expert na Bundesligu v komentáři pro Livesport Zprávy.

foto: © Bayer 04 Leverkusen

Spokojený nemůže být se svým herním vytížením podle Morávka ani exsparťan Adam Hložek. Ten se dostal do hry až v 87. minutě. "Přijde mi, že Xabi Alonso chtěl do poslední chvíle na hřišti držet Victora Boniface, aby protrhl střelecké trápení, které teď má. Na křídelní pozice Alonso zase upřednostňuje Amineho Adliho a Nathana Tellu. Poslední jmenovaný navíc vstřelil gól, takže je to pro Adama složité, nehraje mu to do karet," komentoval sestavu Leverkusenu expert.

Věří, že v nejbližších měsících může nastat obrat. "Vše se může otočit v zimě, kdy bude Africký pohár národů, kam by měli Boniface i Tella odjet a prostor se otevře," naznačil, co by mohlo Hložkovi pomoci do základní sestavy Bayeru.

Černý: Chtěl jsem góly navázat na minulý ročník, rozjezd v Německu byl pomalejší