Pohádkové platy i almužny! Premier League rozdává hvězdám miliony, kolik ale berou nejhůře placení hráči?

Pohádkové platy i almužny! Premier League rozdává hvězdám miliony, kolik ale berou nejhůře placení hráči?

Pohádkové platy, z kterých se obyčejným smrtelníkům točí hlava. Média se často předhánějí ve zprávách o tom, kolik si hvězdy vydělají v anglické Premier League, nejbohatší lize světa. Belgičan Kevin De Bruyne si přijde týdně na 400 tisíc liber. Jak to ale vypadá podle přehledu společnosti Capology na opačném pólu žebříčku výdělků? Jedničkou na nelichotivém seznamu je Alex Mighten z Nottinghamu. Proti nejlepším si vydělá jen drobné, týdně se může těšit na 3468 liber, tedy necelých 98 tisíc korun hrubého.

Být hráčem z Premier League znamená splněný sen. Ale ne všichni, kterým se splní, mají peněz na rozhazování. Své by o tom ví třeba Alex Mighten z Nottinghamu Forrest, který si přijde ročně zhruba na 180 000 liber, což je necelá polovina týdenní mzdy nejlépe placeného De Bruyna. Rozdíly v ohodnocení jsou tedy gigantické.

Z pohledu českých zástupců v Premier League je dobrou zprávou, že se v žebříčku výdělků rozhodně nepohybují u dna. Přehled Capology u Tomáše Součka z West Hamu uvádí týdenní příjem 65 tisíc liber, jeho parťák v dresu Kladivářů Vladimír Coufal si podle všeho přijde na 35 tisíc liber za sedm dní.

foto: © West Ham United FC

Přehled nejhůře placených hráčů v Premier League:

1. Alex Mighten (Nottingham Forrest) – 3468 britských liber týdně, 180 000 ročně
2. Rhys Norrington-Davies (Sheffield United) – 4000 týdně, 208 000 ročně
3. Jordan Clark (Luton Town) – 5000 týdně, 260 000 ročně,
4. James Shea a Pelly Ruddock Mpanzu (oba Luton Town) – 7,5 tisíce týdně, 390 tisíc ročně
6. Kourtney Hause (Aston Villa) – 8077 týdně, 420 000 ročně
7. Jakub Moder (Brighton), Loris Karius a Mark Gillespie (oba Newcastle United), George Baldock a Max Lowe (oba Sheffield United), Tommy Doyle (Wolverhampton) – 10 000 týdně 520 000 ročně

Leeds vyjde vstříc Manchesteru City, mistra Premier League to ale bude stát rekordní sumu