Nejpilnější sběratel nul ve F:NL Pastornický? Je to jednoznačně brankář pro FORTUNA:LIGU, tvrdí Nádvorník

Nejpilnější sběratel nul ve F:NL Pastornický? Je to jednoznačně brankář pro FORTUNA:LIGU, tvrdí Nádvorník

Jihočeský tým FC SILON Táborsko byl v podzimním průběhu F:NL hodně vidět nejen díky tomu, že první polovinu ročníku finišoval na třetí, čili barážové pozici a nechal za sebou známé firmy typu Příbrami, Jihlavy nebo Zbrojovky. Soubor kouče Romana Nádvorníka zdobila také velmi dobrá obranná hra, kterou měl nejlepší v soutěži, protože inkasoval pouze patnáctkrát.

Na tom, že Táborsko dosáhlo na nejlepší umístění po podzimu za poslední dekádu, měl nemalý podíl i sedmadvacetiletý brankář s osmnáctkou na dresu Martin Pastornický, který se stal jedničkou modrobílé značky hned po svém lednovém příchodu.

Bývalý gólman řeckého Kozanisu či Interu Bratislava, jenž v tuzemském prostředí prošel také Karvinou a Třincem, se na současném postavení svého klubu podílel osmi čistými konty, což bylo ze všech brankářů nejvíce a Jan Šťovíček z Dukly, Jan Stejskal z Vyškova i Martin Melichar z Příbrami zůstali v nulách až za ním...

Víte, že...jen 7 brankářů odchytalo v podzimní části F:NL plný počet 1440 minut? Kromě Pastornického nic neuniklo ani Dostálovi, Melicharovi, Šťovíčkovi, Floderovi, Vágnerovi a Berkovcovi. 

"Patří ke kostře našeho týmu. Dostal důvěru a prokázal své kvality. Z mého pohledu je to jednoznačně brankář pro FORTUNA:LIGU," podělil se o svůj názor Nádvorník, jehož vyjádření vyšlo na stránkách fnliga.cz.

Pastornický by možná mohl s otevřením zimního přestupového okna zajímat i sousední Dynamo, které v úvodních patnácti kolech FORTUNA:LIGY nemělo jasně stanovenou jedničku. Jeden z čelních představitelů Táborska Martin Vozábal by navíc mohl na oplátku vyjednat hostování nadějného teenagera Colina Andrewa, v jehož případě sportovní ředitel Českých Budějovic pronesl, že by mohlo být brzy reálné právě zapůjčení do druhé nejvyšší soutěže.

PRIMÁŘ MI DOPORUČIL, AŤ SE HNED NEPŘERAZÍM O TYČKU, USMÍVÁ SE DOSTÁL. PO TĚŽKÉM ÚRAZU ZLÍNSKÁ JEDNIČKA ZÁŘÍ

Protože s jídlem roste chuť, Táborsko by se rádo v odvetné části ročníku popralo o barážové příčky. "Kluci se ohromně posunuli jak běžecky, tak ve výstavbě hry. K tomu máme nejlepší defenzívu v soutěži, i tady vidím výrazný progres. Chceme se poprat o barážové příčky. Věříme, že navzdory vyrovnané tabulce uděláme i na jaře další krok dopředu ve výkonnosti. Kvalitně trénujeme, hráči jsou velmi vnímaví a dobře pracují. Věřím, že nějaké rezervy stále máme, mužstvo ještě ve druhé polovině soutěže posuneme a povede se nám neskončit hůře než na třetím místě," poodkryl své smělé plány kouč.

Úvod do jara však bude mít jeho mužstvo těžký. Minimálně papírově. Po přivítání Chrudimi, která zakončila podzim třemi výhrami v řadě, se totiž utká se Zbrojovkou Brno, Vysočinou Jihlava a Vyškovem, který je momentálně největším favoritem na přímý postup mezi elitu.

© FC SILON Táborsko