Usor udělal výrazný pokrok a do Edenu už se nevrátí, Ogungbayi naopak obdržel dlouhý kontrakt

Usor udělal výrazný pokrok a do Edenu už se nevrátí, Ogungbayi naopak obdržel dlouhý kontrakt
OBSAHUJE VIDEO

Nigerijský ofenzivní hráč Moses Usor se už do Slavie nevrátí. Rakouský klub LASK, ve kterém jednadvacetiletý křídelní hráč působí od ledna na hostování, uplatnil opci a uzavřel s ním smlouvu do roku 2028. Linecký i pražský celek o tom informovaly na svých webech. Podmínky transferu nezveřejnily. Tým z Edenu zároveň oznámil prodloužení smlouvy s Usorovým krajanem Boluem Ogungbayiem.

"Za poslední měsíce udělal výrazný pokrok. Jsme rádi, že se pro nás rozhodl, získáváme v něm mladého hráče s obrovským potenciálem," uvedl sportovní ředitel rakouského klubu Radovan Vujanovič.

Usor přišel do Slavie loni na jaře z nigerijského klubu 36 Lion. Nejprve nastupoval za třetiligový B-tým, pak se přesunul do "áčka", za které vstřelil čtyři góly v nejvyšší soutěži a další dva v předkolech Evropské konferenční ligy. Po skvělém nástupu ale jeho forma šla dolů a neměl pevné místo v základní sestavě.

Kdo je Fin, který piplá sparťanské talenty? Kapitán své země, mistr Dánska i aktivní přispěvatel do novin

V Linci už odehrál 36 soutěžních utkání a vstřelil tři góly. LASK v minulé sezoně obsadil třetí místo a stejná pozice mu náleží v dvanáctičlenné bundeslize i nyní po 14 kolech. Má pětibodovou ztrátu na vedoucí duo Salcburk, Štýrský Hradec.

Devatenáctiletý křídelník Ogungbayi je hráčem Slavie od minulé sezony a podle nové smlouvy jím bude až do roku 2028. Dosud nastupoval hlavně za výběr do 19 let a B-tým, za nějž v ČFL dal v této sezoně šest gólů v deseti zápasech. Už se ale prosadil i do A-týmu, připsal si dva ligové starty a zahrál si i v Evropské lize proti Tiraspolu.