Sparta si nadělila ke kulatinám neobvyklý dárek, chlubí se jím jako první v Praze

Sparta si nadělila ke kulatinám neobvyklý dárek, chlubí se jím jako první v Praze

Kulaté narozeniny se musí oslavit. A nejlépe nějakým neobvyklým dárkem. Jeden takový si nadělila u příležitosti 130. výročí svého založení AC Sparta Praha, ta se jako první klub v Praze rozhodla vydat vlastní poštovní známky. Jedná se o oficiální ceninu České republiky, kterou lze samozřejmě použít k běžné úhradě poštovních služeb i ke sběratelským účelům

Známky AC Sparta Praha byly pečlivě připraveny plně v režii klubu a ve spolupráci s Českou poštou a prestižním filatelistickým klubem PPCP (Prestige Philately Club Prague). Jejich zhotovením byla pověřena tiskárna v Hradišťku, která se jako jediná pyšní titulem Státní tiskárny cenin a realizuje tisk veškerých oficiálních poštovních známek České republiky. Informuje o tom web letenského klubu sparta.cz.

Aby unikátní počin nabral ještě více na zajímavosti, byl náklad poštovních známek AC Sparta Praha velmi nízký. Celkově bylo vytištěno pouhých 440 archů po 25 známkách, přičemž s ohledem na početnou fanouškovskou základnu a očekávaný velký zájem o vlastnictví této rarity, bude většina archů roztrhána na jednotlivé známky, resp. pásky po 5 a rozprodána.

Loňská neúčast v pohárové Evropě opět hrála svou roli. Sparta měla v mistrovské sezoně ztrátu 254,6 milionu korun

Pouze pár desítek kompletní tiskových listů - archů bude nabídnuto ke koupi těm nejvěrnějším ze sparťanů, partnerům klubu a těm, díky kterým je AC Sparta Praha nejlepším a nejúspěšnějším klubem v celé historii republiky.

„Unikátem je i skutečnost, že logo AC Sparta Praha je vůbec poprvé ve své i poštovní historii vyobrazené na poštovní známce,“ řekl právník AC Sparta Praha a vášnivý filatelista Marek Šmejkal. Pásky po pěti známkách fanoušci najdou například ve fanshopu.

V rámci oslav Sparta uvedla také nové členy do Dvorany slávy. Nyní se pocty dostalo legendárnímu králi komiků a brankáři ACS Vlastovi Burianovi, letos zesnulému archiváři Václavu Borečkovi a v neposlední řadě také Lence Bouškové, která pracuje v klubu desítky let na rozvoji mladých fotbalistů a fotbalistek.

Nejstarší fanynka Sparty poděkovala "Rosovi" za splněné přání: Hlavně aby kluci hráli srdcem a ne pro peníze