Průšvih reprezentantů proslavil Česko. Všímá si ho celý svět, rýpl si i kouč Moldavska

Průšvih reprezentantů proslavil Česko. Všímá si ho celý svět, rýpl si i kouč Moldavska

Česká reprezentace sice ještě musí udělat poslední krok směrem na Euro v duelu s Moldavskem, reklamu ve světě už má ale po skandálu tria Brabec, Coufal, Kuchta náramnou. Průšvihu, kdy si trio reprezentantů vyrazilo po večerce před klíčovým duelem na diskotéku a následně dostalo v národním týmu padáka, si všímají třeba v Anglii, Polsku i na Slovensku. Rýpl si i trenér Moldavska, když řekl, že doufá, že jeho hráči budou slavit až po pondělním utkání.

Český fotbal zase plní stránky zahraničních médií, jenže radost z toho nejspíš nikdo nemá. Pozornost si vysloužil nikoliv kvůli dobrému výsledku či parádnímu gólu. Z titulků křičí slova o ostudě či skandálu. „Facka fotbalu, drzost a dýka do zad reprezentačnímu trenérovi,“ píše třeba slovenský portál sportky.zoznam.sk.

Polský tisk sice dál pořádně kritizuje tamní reprezentaci kvůli neúspěchu v kvalifikaci, neunikla mu ale ani zpráva, co se stalo u konkurenta v týmu kouče Jaroslava Šilhavého. „Skandál po zápase s Polskem. Češi vyhodili hráče,“ uvádí například server sport.pl.

Reprezentace ztrácí poslední zbytky důvěry. Problém začíná už na svazu u předsedy Fouska

Pochopitelně zmíněná situace rezonuje i v Anglii, kde si na skandál posvítil list The Sun. Aby ne, vždyť Vladimír Coufal je hráčem West Hamu United, což dává ostrovním médiím o to větší punc zajímavosti. „Hvězda West Hamu byla potupně poslána domů z reprezentačního srazu,“ píše The Sun. Zprávu pochopitelně staví právě na Coufalovi. Až pak následuje zmínka, že hříšníci byli tři.

Rýpanec si neodpustil na tiskové konferenci před novináři také trenér Moldavska Serghei Clescenco, který pochopitelně pozorně sleduje dění v českém táboře. „Doufám, že moji hráči budou slavit až po utkání,“ utrousil jen tak mimochodem v narážce, že jeho svěřence čeká „zápas století“ a kdyby na Hané v pondělí vyhráli, pak by to tým po historickém úspěchu nejspíš pořádně roztočil.

Šokující novinka! Brabec, Coufal a Kuchta porušili pravidla reprezentace a končí