Sparta zvažuje trenérskou rošádu. Priske možná přijde o asistenta

Sparta zvažuje trenérskou rošádu. Priske možná přijde o asistenta

Valí se na něj pochvalná slova. Sparťanský asistent Luboš Loučka často slyší od dánského kouče Briana Priskeho, jak dobře tým připravil na zápas a jak si Letenští poradili se standardními situacemi. Není proto divu, že klub zvažuje využít služeb experta u druholigové sparťanské rezervy. Informoval o tom server infotbal.

Loučka by mohl tým, který přezimuje na dvanáctém místě druholigové tabulky, převzít teď v zimě. Měl by tak dostatek času zapracovat s mladíky na herním progresu. Sparťanské béčko se v soutěži trápilo a nad sestupové pozice se vyšplhalo až díky finiši, kdy dvakrát naplno bodovalo.

To už ale u mužstva nebyl trenér Petr Janoušek, který byl odvolán. V závěru podzimu sparťanská rezerva nastartovala pod vedením jeho nástupce, kterým byl dosavadní asistent Tim Sparv. Čekalo se, že na svou úspěšnou práci naváže i v jarní části F:NL, ale vzhledem k tomu, že Fin dokončuje trenérskou UEFA A licenci, chce po serveru Infotbal Sparta nejspíš najít jiné řešení. A nejvíce se mluví o posunu Luboše Loučky do pozice hlavního trenéra.

Sparťanská legenda v ohrožení. Žižkovu se nepovedl druholigový podzim, vymění trenéra Horňáka?

Na Letné prý padlo také jméno Davida Horejše, jenž je po konci v prvoligovém Jablonci bez angažmá. Toho pojí přátelství s Tomášem Sivokem, jenž je pravou rukou sportovního ředitele Sparty Tomáše Rosického. Těžko soudit, zda by měl o působení u rezervy zájem, nicméně pro řadu trenérů platí, že Sparta se prostě neodmítá. „Trénovat už bych samozřejmě chtěl, ale žádná nabídka není, takže nevím, co dalších bych měl k tomu říct,“ poznamenal pro eFotbal Horejš.

Konat se nebude v nejbližší době ani návrat Lukáše Váchy, který u béčka skončil během podzimu kvůli názorovým neshodám v realizačním týmu.

Kdo je Fin, který piplá sparťanské talenty? Kapitán své země, mistr Dánska i aktivní přispěvatel do novin