Dúbravka: Fanoušci Newcastlu mě respektovali, ale jen do chvíle, než jsem odešel do Manchesteru, to mi nedokážou odpustit

Dúbravka: Fanoušci Newcastlu mě respektovali, ale jen do chvíle, než jsem odešel do Manchesteru, to mi nedokážou odpustit
PODCAST

Když ve 27 letech přestupoval z Dánska do Liberce, nezdálo se, že by ho ještě mohly čekat velké věci v nejlepší lize světa. Jenže pak nabrala kariéra fotbalového brankáře Martina Dúbravky (34) rychlý spád, v Česku "proletěl" Slovanem i Spartou a následně se na dlouhou dobu stal jedničku Newcastlu, kde posbíral přes 100 startů v Premier League. Momentálně ale plní roli dvojky a marně čeká na větší šanci. Náladu si spravil v reprezentaci, se slovenským národním týmem postoupil na Euro. Hostem aktuální epizody podcastu Livesport Daily je právě Martin Dúbravka.

VŠECHNY PŘEDEŠLÉ EPIZODY PODCATSU LIVESPORT DAILY JSOU ZDE.

"Je to něco úžasného, fantastické pocity. Od prvního momentu jsme se rozvíjeli jako tým a jsme šťastní, že se to už s předstihem podařilo," řekl na úvod rozhovoru Martin Dúbravka k postupu Slovenska na Euro do Německa. "Nevím, kolika týmům se vůbec podařilo postoupit z pátého výkonnostního koše. O to je to cennější, ukázali jsme sílu našeho mužstva."

Na začátku kvalifikace přitom Slovensku doma moc nevěřili, zvlášť když v úvodním zápase jen remizoval s Lucemburskem. "Kritika je v pořádku, ale neměla by podle mě přicházet po pár zápasech. Trenér Calzona s námi začal intenzivně pracovat, učil nás svůj styl fotbalu a nějaký čas to zabralo. Ale byla za tím spousta pečlivé práce, takže jsem věřil, že po čase se to ukáže. Od rána do večera trenéři každý sraz analyzovali soupeře a připravovali tréninky dopodrobna. Ale i všichni v ostatní v týmu tomu dali maximum a to ve finále udělalo to, proč jsme kvalifikaci zvládli," sumíruje.

Méně důvodů k radosti má se svým působením v Newcastlu, kde prakticky vůbec nechytá: "Myslím, že v kvalifikaci jsem chytal na dobré úrovni, takže by bylo fajn, kdyby se i v klubu zvážilo, jestli si nezasloužím dostat šanci. Ale to zatím nepřichází, takže jsem samozřejmě zklamaný. Pořád věřím, že mám na to, abych dělal jedničku. Buď tady v Newcastlu, nebo tedy někde jinde."

Popisuje i to, že mu část fanoušků neodpustila hostování v Manchesteru United. "Lidé mě respektovali a byli vděční za to, že jsem pomohl Newcastle udržet v Premier League. Ale to trvalo jen do momentu, než jsem odešel do Manchesteru. To mi fanoušci nedokážou odpustit. Navzdory tomu, že většina z nich nezná pozadí toho přestupu a důvody, proč jsem tam vůbec odešel," posteskl si Dúbravka.

V podcastu Livesport Daily jsme také řešili:

Jak vnímá spoluhráče z české ligy Lukáše Haraslína a Ivana Schranze?

V čem je specifická práce italského trenéra Franceska Calzony?

Je lepší slovenská, nebo česká reprezentace?

Všechny díly Livesport Daily najdete i na dalších oblíbených podcastových platformách – Apple Podcasts a Google Podcasts