Představa návratu do Hradce Koubka moc láká: Do budoucna to nějaké téma je, přiznává gólman Augsburgu

Představa návratu do Hradce Koubka moc láká: Do budoucna to nějaké téma je, přiznává gólman Augsburgu

Bez tří centimetrů dvoumetrový strážce svatyně Tomáš Koubek z Augsburgu už působí za hranicemi rodné země více než šest let. Naposledy byl ovšem jedničkou svého klubu ještě v ročníku 2019/2020, což bylo v jeho premiérové bundesligové sezoně a od té doby už je z něj pouze trpělivý náhradník, s tím, že v nynějším soutěžním období 2023/2024 jistí záda Finnu Dahmenovi, jehož si letos Augsburg přivedl z Mainzu.

Pětiletý kontrakt ve WWK Areně vyprší bývalé jedničce Rennes v létě příštího roku a byť se vzhledem k jeho marnému vytížení mohlo zdát, že už k onomu termínu přímo vzhlíží, opak je pravdou.

"Na ten den se netěším. Občas dostávám paniku. hele, za chvíli to končí, co teď budeš dělat? Jsi připravený na to, že nic nenajdeš? Padají i otázky: Láká tě vrátit se do Hradce Králové? Do české ligy?," přiblížil své myšlenkové pochody v interview pro Hattrick.

Pokud jde o naťuknutý návrat do FORTUNA:LIGY, kterou si zachytal v barvách tří různých klubů, Slovan Liberec, se kterým si poprvé v životě zahrál evropské poháry, ani Sparta, jež ho v rámci svého letního hledání nového gólmana nekontaktovala, podle něj nepřichází v úvahu.

Domácí zastávky Tomáše Koubka:

TJ Sokol Ostřetín (1998 - 2004)
AFK Horní Jelení (2004 - 2007)
FC Hradec Králové (2007 - 2015)
FC Slovan Liberec (2015 - 2016)
AC Sparta Praha (2016 - 2017)

Zajímala by ho totiž opětovná mise v Hradci Králové, který ho vychoval a v němž v dubnu 2011 na nejvyšší úrovni debutoval. Debaty o novém stadionu slýchával celou dobu, co ve východních Čechách působil a teď už stojí, což mimo jiné letos přilákalo také dalšího navrátilce Václava Pilaře.

Sportovní ředitel momentálně jedenáctého týmu domácí prvoligové branže Jiří Sabou už snad aby zahájil oťukávání, protože může jít o pořádně dlouhé námluvy. Návraty "ztracených synů" ze zahraničí si zkrátka žádají péči v dostatečném předstihu, aby případně do hry nevstoupil ještě jiný zájemce.

"Představa Hradce mě velmi láká. Věřím, že se i díky stadionu může tým vydat i trochu ambicióznější cestou, než byly poslední sezony. Doufám, že se nyní odrazí k tomu, aby se posouval dopředu. A to je něco, o čem bych určitě přemýšlel, protože z Královehradecka je celá moje rodina. Vím, že by si spousta z ní přála, abychom se vrátili domů. Hradec máme s manželkou v srdci, takže do budoucna to nějaké téma je," přiznal ostřílený Koubek, který s Hradcem před deseti lety okusil také druhou nejvyšší soutěž.

SCHICK CHYSTÁ DALŠÍ NÁVRAT. LEVERKUSEN HO POTŘEBUJE VE FORMĚ, V ZIMĚ PŘIJDE JEHO ŠANCE

"Votroci" nyní mezi třemi tyčemi sází na zkušeného Slováka Pavola Bajzu, jenž má za sebou velmi pestrou minulost zahrnující Parmu, Crotone, Vejle či Olympiakos Nikósii. Ten by se však o brzkou ztrátu statusu obávat neměl, protože Koubek uvažuje o hradeckém klubu spíše v dlouhodobějším horizontu. Rád by se totiž vrátil domů až v době, kdy už pro něj ve smlouvě nebude nejdůležitější finanční stránka.

Musí se tak počítat i se scénářem, že dvanáctinásobný reprezentant Česka s cenovkou okolo 25 milionů korun setrvá tam, kde je. Pořád v sobě cítí, že ještě klubu na hřišti neodevzdal všechno, co v něm je a že by to měl napravit. Je stoprocentně přesvědčen o tom, že ho tým a klub budou v tomto ročníku potřebovat výrazně víc než minulou sezonu. A podle toho se také připravuje.

"Můj sen a cíl je, že bych chtěl s Augsburgem prodloužit smlouvu, abych mohl pokračovat, v tom, co jsem načal, v comebacku, který se snad bude konat. Mohu říct, že jednání mezi mnou a klubem probíhají. Jeho zástupci mají představu, jak by to mělo na brankářské pozici pokračovat a bylo by to pro mě zajímavé," uzavřel.


Foto: Augsburg FC