Alijagič o Lvíčatech: Na jaře snad budeme vypadat ještě lépe, budu dělat maximum, abych se tady udržel i dál

Alijagič o Lvíčatech: Na jaře snad budeme vypadat ještě lépe, budu dělat maximum, abych se tady udržel i dál
OBSAHUJE OHLASY

Současný ofenzivní talent druholigové Zbrojovky Brno Denis Alijagič čekal na opětovnou pozvánku do reprezentační jednadvacítky rok a půl. Kouči Janu Suchopárkovi se v rámci přípravy se Slovenskem (2:1) odvděčil vstřelenou brankou a svůj úkol v Hradci Králové tedy splnil.

Bývalý forvard řeckého Olympiakosu i slovinského Mariboru, kde si však příliš nezahrál, přiznal, že se proti východním sousedům šlo na krev, i když to byl jen přípravný zápas. Lvíčata byla motivovaná i tím, že šlo o poslední duel kalendářního roku...

"Na Slováky jsme chtěli vletět a ukázat jim, kdo je tady doma," líčil v pozápasových ohlasech pro server fotbal.cz dvacetiletý odchovanec Slavie, jenž na sebe svého času upozornil v barvách Vlašimi.

Alijagič po návratu do F:NL: 8 startů, 6 pobytů v základu, 534 odehraných minut, 3 góly

V hradecké Malšovické aréně měl o motivaci postaráno i kvůli tomu, že na tribunách seděli jeho rodinní příslušníci, konkrétně rodiče, sestra i přítelkyně.

"Dřív jsem neměl úplně v oblibě, když rodiče jezdili na zápasy. Protože vím, jak to prožívají. Ale postupně to vstřebávám lépe a teď jsem rád, že jsem před nimi mohl nastoupit za reprezentaci a ještě skórovat,“ doplnil klubový spoluhráč Jakuba Řezníčka či Romana Potočného.

To, že se opět ocitl na mezinárodní úrovni, je pro něj velkou odměnou. Když nastupoval na hřiště, měl husí kůži. I když na podzimním startu do kvalifikace chyběl a tým uhrál ze tří vystoupení pouhé dva body, ve zbývajících utkáních, které nabídne rok 2024, věří v obrat situace...

JEDNADVACÍTKA NA ZÁVĚR ROKU DOMA V PŘÍPRAVĚ PORAZILA SLOVENSKO PO TREFÁCH ALIJAGIČE A KABONGA 

"Všechny zápasy jsem sledoval, i když jsem v týmu nebyl. A makal jsem na tom, abych se sem dostal. Proti Slovensku jsme hráli dobře a na jaře snad budeme vypadat ještě lépe. Budu dělat maximum, abych se tady udržel i dál," uzavřel Alijagič, jenž mimochodem na mládežnické úrovni před pár lety reprezentoval Bosnu.

Protože už se letos uzavřela i F:NL, poslední start v první polovině sezony si bude moci připsat první prosincový den v rámci přípravy se sedmou Chrudimí, která je v tabulce sousedem jeho Zbrojovky.