Bizarní pokuta v české lize! Tiskový mluvčí slavil gól, teď za to bude platit

Bizarní pokuta v české lize! Tiskový mluvčí slavil gól, teď za to bude platit

Pokuta za řádění fanoušků, nebo snad za nemístnou a nevhodnou kritiku rozhodčího. Kluby často platí i za pyrotechniku, kterou odpalují v kotli klubů. Trest, který vyfasoval tiskový mluvčí FK Teplice Martin Kovařík, je ale skutečný bizár. Platit má deset tisíc, a to za oslavu vstřelené branky v utkání s Mladou Boleslaví, při které vstoupil na hřiště. Reakce fanoušků na sociální síti X na sebe nenechala čekat a příznivci pořádají sbírku, kterou chtějí přispět do nadačního fondu FK Teplice.

Je jasné, že když padne v utkání důležitá branka, jásají a slaví nejen fandové, ale euforie pochopitelně graduje i na střídačce týmu, který branku vstřelil. Podobné to bylo v případě teplického gólu v duelu nejvyšší soutěže s Mladou Boleslaví. Průchod emocím dal i tiskový mluvčí teplického klubu Kovařík. Ten se v rámci oslav ocitl na chvíli i na hřišti, kde se zápas hrál. A tento přešlap neunikl bedlivému zraku odpovědných orgánů.

„Že mě někdy předvolá disciplinárka bych možná i čekal, protože jsem občas nervák, ale že to bude za gólovou radost jsem nečekal. Uznávám, že tady jsem neměl co dělat a měl jsem zůstat u tunelu řešit, kdo půjde na rozhovory, ale emoce byly silnější,“ přiznal nejprve na sociální síti X Kovařík.

Disciplinární komise zahájila s ředitelem marketingu a komunikace v FK Teplice řízení kvůli neoprávněnému vstupu do prostoru hřiště v rozporu s pravidly uvedenými v Rozpisu celostátních soutěží LFA 2023/24 v utkání 14. kola F:L proti FK Mladá Boleslav. Následně funkcionář dostal peněžitý trest ve výši deset tisíc korun.

„Tak jsem asi první tiskový mluvčí ve FORTUNA:LIZE potrestaný disciplinárkou. I když jsem měl z vystoupení před DK i jejich přístupu dobrý pocit, tak jsem se pokutě nevyhnul. Aspoň, že nebyl potrestaný FK Teplice, protože jsem vysvětlil, že tomu neměl, jak zabránit,“ pokračoval Kovařík opět na sociální síti X.

Příspěvku si všimli fanoušci severočeského klubu a okamžitě spustili akci. Jan Kostovič třeba reagoval příspěvkem, kde uvedl, že Martin Kovařík dostal od DK pokutu za to, že slavil teplický gól. „Pojďme ukázat, my fanoušci FK Teplice jsme jinde než LFA a přispějme do Nadačního fondu FK Teplice stejnou částkou. LFA si vybere na chlebíčky, my raději někomu pomůžeme. Do poznámky: Kovi – pokuta," srálo ve výzvě.

„Opravdu mě nenapadlo, že by kvůli mé pokutě někdo začal přispívat na Nadační fond FK Teplice a ty peníze na ni hlavně ani nepůjdou, ale je to krásný gesto, které naopak pomůže potřebným. Díky moc pánové,“ reagoval Kovařík. „Na cestě jsou i peníze ze Slovenska i z Ostravy. Hodně sleduji NFL a jsem ve fanklubu týmu Green Bay. Byl jsem na srazu fanoušků a oni se také rozhodli přispět,“ konstatoval nadšeně.

Momentálně je vybráno už přes deset tisíc korun. „Taková super propagace nadačního fondu v médiích za to vlastně asi stála!,“ dodal nadšeně. Sbírka tímto okamžikem nekončí. "Čím více se vybere, tím lépe. Rádi pak pomůžeme nějaké dobré věci," uvedl pro eFotbal v úterý večer Kovařík.