Německo v šoku. Po domácím trapasu s Tureckem prohrálo i v Rakousku

Německo v šoku. Po domácím trapasu s Tureckem prohrálo i v Rakousku

Německo, které bude příští rok pořadatelem evropského šampionátu, si po domácí prohře s Tureckem 2:3 připsalo další porážku. Tentokrát podlehlo Rakousku 0:2. Po neúspěchu v kvalifikaci o postup na Euro si spravilo chuť Polsko, které zvítězilo nad Lotyšskem 2:0.

Německá reprezentace nezvládla po prohře s Tureckem také svůj poslední zápas v roce 2023. Ve Vídni prohrálo Německo s Rakouskem 0:2. Magazín Kicker uvedl, že favorit prohrál po špatném výkonu. Většinu druhé půle navíc odehrálo Německo jen v deseti, když byl ve 49. minutě vyloučen Leroy Sané.

Trenér Německa Julian Nagelsmann se po sobotní blamáži s Turecken (2:3) rozhodl pro tři změny v základní sestavě. Šanci dostali Hummels, Goretzka a Gnabry, výsledek byl ale opět z pohledu favorita špatný.

O výhru Rakušanů vedených německým koučem Ralfem Rangnickem se před 46 000 diváků zasloužili Marcel Sabitzer v 29. a Christoph Baumgartner v 73. minutě. Nagelsmann má na německé lavičce po čtyřech zápasech od nástupu k týmu pořadatelské země mistrovství Evropy bilanci jedné výhry, remízy a dvou porážek.

Přípravné zápasy:

Polsko - Lotyšsko 2:0 (1:0)
Branky:
1. Frankowski, 48. Lewandowski.

Rakousko - Německo 2:0 (1:0)
Branky:
29. Sabitzer, 73. Baumgartner. ČK: 49. Sané (Německo).

Irsko - Nový Zéland 1:1 (1:0)
Branky:
28. Idah - 59. Garbett.

Chorvatsko výhrou nad Arménií stvrdilo postup na Euro