V české patnáctce nezaujmou pouze Kouba s Poborským. Na hřišti už válí i syn Sivoka či bratr Baroše

V české patnáctce nezaujmou pouze Kouba s Poborským. Na hřišti už válí i syn Sivoka či bratr Baroše

Česká patnáctka, což je nejmladší reprezentační kategorie, má v závěru třetí listopadové dekády na programu dva přípravné souboje proti Maďarsku.

Pro trenéra Karla Havlíčka a jeho realizační tým budou duely vyvrcholením regionálních kempů, které v průběhu září, října i listopadu proběhly v Teplicích, Zlíně, Českých Budějovicích a Náchodě.

Na konci tohoto měsíce se jeho svěřenci sejdou ke dvěma utkáním, které jsou na programu 28., respektive 30. listopadu a oba se hrají v Uherském Brodě.

Tým, v němž je trenérem gólmanů Petr Kouba a patronem Karel Poborský, navíc obsahuje i další známá jména...

Pozvánky se dočkal čtrnáctiletý obránce Thomas André Sivok, což je syn nynějšího sportovního ředitele Sparty, který se narodil během jeho dlouholeté štace v Besiktasi Istanbul.

NAJÍT JEDNIČKU, OŽIVIT HLOŽKA A SPOL. I VYŘEŠIT HŘÍŠNÍKY. CO ČEKÁ NOVÉHO TRENÉRA REPREZENTACE?

Junior působí v Dynamu České Budějovice, což je mimochodem poslední klub, za který si jeho slavný otec v nejvyšší soutěži zahrál. Stejně jako on nosí na zádech číslo 6.

Společně s ním je součástí výběru také stejně starý Šimon Baroš, což je nevlastní bratr Milana Baroše, jehož jde na klubové úrovni zastihnout v Baníku Ostrava.

Čtrnáctka slezské značky nyní zaslouženě vládne žákovské lize s úctyhodnou bilancí patnácti výher ze šestnácti zápasů. Baroš však v této sezoně nastupuje již za mužstvo U15.

P.S.: Když jsme u těch známých tváří, v české sedmnáctce figuruje potomek Petra Švancary Daniel Švancara, který se dočkal v první polovině letošního roku své první profesionální smlouvy ve Zbrojovce. Byť začínal stejně jako jeho otec v útoku, aktuálně nastupuje v záložní řadě. "Rozhodně tomu dávám víc než taťka," vzkázal webem fczbrno.cz citovaný teenager.

Foto: AC Sparta Praha