Dobré výkony Lišek nezůstaly bez povšimnutí Barcelony. Koho chce dokonce vábit Xavi do týmu?

Dobré výkony Lišek nezůstaly bez povšimnutí Barcelony. Koho chce dokonce vábit Xavi do týmu?

Po šestnáctém kole druhé anglické nejvyšší soutěže známé jako Championship už nelze pochybovat o výrocích z tábora Leicesteru City o ambicích rychle se vrátit mezi ostrovní elitu. Aktuální lídr tabulky se ziskem 39 bodů má skutečně nakročeno do Premier League a dobré výsledky nezůstávají bez povšimnutí ve zbytku Evropy, Barcelony nevyjímaje. Kterou tvář z týmu Lišek dokonce plánuje vábit Xavi na Camp Nou?

Katalánce v této sezóně postihla zranění hned několika klíčových hráčů ve středu pole. Frenkie de Jong vynechal velkou část podzimu a do tréninkového procesu se vrátil teprve tento týden. Mezitím je také Pedri dlouhodobě mimo hru a trenér s ním nemůže počítat. Gavi utrpěl zranění během španělské kvalifikace o Euro 2024 v Německu proti Gruzii. Devatenáctiletý mladík bude Barceloně chybět dokonce až do léta.

Není proto divu, že na Camp Nou jsou nucen řešit vzniklý problém již během lednového přestupového okna. Podle listu Mundo Deportivo má Xavi zájem o záložníka Leicesteru City Wilfreda Ndidiho, který se jeví jako jeden z klíčových faktorů dobrých výkonů v této sezóně.

MÁ SE LIVERPOOL ZAČÍT BÁT O LOAJALITU DÍAZE? KOLUMBIJSKÝ KŘÍDELNÍK BY ASI LASU Z LALIGY NEODOLAL

Šestadvacetiletý nigerijský středopolař zaznamenal v tomto ročníku Championship již tři přesné zásahy a čtyři asistence. Barcelona však musí jednat rychle, neboť na jeho dostupnost se již informovala také Sevilla.

Sportovní ředitel klubu Victor Orta již kontaktoval zástupce hráče a vyptával se, za jakých okolností by mohl Ndidi v létě změnit klubové barvy. Přestože se jeho cenovka pohybuje aktuálně okolo osmnácti milionů eur, v létě bude k mání zdarma, neboť mu u Lišek končí kontrakt.

Foto: FC Barcelona