Táborsko věří své mladé pušce. Svatek roste po boku Šašinky a Matouška a ČFL bude chtít vyměnit za F:NL

Táborsko věří své mladé pušce. Svatek roste po boku Šašinky a Matouška a ČFL bude chtít vyměnit za F:NL

Jihočeský celek FC Silon Táborsko, který patří k nejpříjemnějším překvapením druholigového podzimu, tento týden prodloužil kontrakt se svým nadějným útočníkem Pavel Svatkem.

"Přejeme spoustu sportovních úspěchů a zdárné pokračování fotbalové kariéry," nabídly oficiální stránky modrobílého celku.

Náctiletý teenager s ofenzivními úkoly roste v kádru kouče Romana Nádvorníka po boku zkušenějších forvardů Jakuba Matouška a Jakuba Šašinky a také on už se dokázal ve F:NL zapsat do střelecké listiny, k čemuž mu stačilo pouhých devětadvacet odehraných minut.

Stalo se tak v říjnovém klání proti rezervě Sigmy Olomouc (6:2) a dle jeho výkonů právě hanáckému mužstvu, případě béčku Sparty, by mohl v odvetné části ročníku dostat zase o něco více prostoru.

Velvary vládnou ČFL, možná ale přijdou o trenéra. O učně legendárního kouče Koubka je velký zájem

Důvěru vedení v čele s výkonným ředitelem Martinem Vozábalem jednoznačně má. Nová podoba jeho pracovní dohody ho totiž k současné adrese přiková minimálně do 30. června 2026, což se zdá být dostatek času na proražení.

"Za podepsání smlouvy jsem rád a je to pro mě motivace, abych na sobě stále pracoval a zlepšoval se," uvedlo vytáhlé útočné tykadlo na stránkách fctaborsko.cz.

Když nebudeme počítat naťuknuté starty ve druhé lize, dalších pět přesných zásahů zaznamenal v ČFL v rámci akademie Táborska, které zahájí soutěžní boje opět až v úvodu března příštího roku.

Úpadek Třince? Zklamali kluci z druhé ligy. Kabina není jednotná, chyběla pokora, vysvětluje šéf Šturma