Vysněný postup mezi elitu z první příčky? Ve hře ještě bude plno bodů, věříme, že to zvládneme, hlásí Kozel

Vysněný postup mezi elitu z první příčky? Ve hře ještě bude plno bodů, věříme, že to zvládneme, hlásí Kozel

Šestnáct zápasů, devět výher, tři remízy, čtyři prohry a skóre 27:17. Toť podzimní bilance Dukly, která jí v tabulce F:NL stačí na průběžnou druhou pozici se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Vyškov.

Jarní ambice dejvické značky z Julisky budou sahat právě na první příčku, ze které se půjde přímo do FORTUNA:LIGY, kterou Dukla naposledy hrála v sezoně 2018/2019, v níž skončila beznadějně poslední.

Soubor trenéra Petra Rady, který je navíc i ve čtvrtfinálové fázi MOL Cupu, navíc pořád neukončil ani kalendářní rok 2023 a po nedávné přípravě s Viktorií Žižkov, kterou udolal 2:1, ho čeká v pátek vystoupení proti rezervě Bohemians Praha 1905.

Měl by u toho být i druhý nejlepší střelec týmu a nejlepší hráč druholigové branže měsíce října David Kozel, který je ve svých jednadvaceti letech jednoznačnou oporou Dukly a v sezoně 2023/2024 je velmi blízko ke stanovení nového gólového maxima.

David Kozel ve F:NL:

Sezony: 5
Zápasy: 89
Góly: 16

"Mezi muži je to jednoznačně nejpovedenější ročník, samotná čísla mluví za vše. Jsem rád, že jsem dal tolik gólů. Některé byly i se štěstím, ale to je jedno, počítají se. Na hřišti se cítím dobře, také proto mi to tam padá," pochvaloval si v interview pro fnliga.cz mladý středopolař, který už se na druholigovém poli prosadil hned šestnáctkrát.

Jak už bylo zmíněno, Dukla přezimuje druhá. Nechybělo přitom mnoho a mohla figurovat i na první pozici. Přímý souboj o čelo ovšem nezvládla a možná i kvůli tomu, že měl Kozel problém s lýtkem a nemohl nastoupit...

"Kdybychom vyhráli, šli bychom před Vyškov na první místo a situace by vypadala ještě lépe než teď. Jaro ale bude dlouhé. Třeba v minulé sezoně jsme po podzimu byli čtvrtí od konce a nakonec jsme skončili pár bodů od baráže. Ve hře ještě bude plno bodů. Věříme, že to zvládneme," ukázal optimismus Kozel, jenž už se dokázal střelecky prosadit také v domácím poháru.

Dukla zahájí svou jízdu za vysněným cílem v úvodu března příštího roku v domácím střetu s taktéž hodně ambiciózní Zbrojovkou Brno.

Vrátí se Poznar do Zlína? V zimě se tím budeme dost zabývat. S Tomášem jsme v kontaktu, přiznal Červenka