Nikl se stal čtvrtým vyhozeným koučem sezony: Můj vztah se Zápotočným to neovlivní, mezi námi dvěma problémy nebyly

Nikl se stal čtvrtým vyhozeným koučem sezony: Můj vztah se Zápotočným to neovlivní, mezi námi dvěma problémy nebyly
AKTUALIZOVÁNO

Vedení Dynama České Budějovice, které je po polovině základní části poslední, se dohodlo předposlední listopadový čtvrtek na ukončení spolupráce s trenérem Markem Niklem.  

Jihočeské mužstvo, které táhne nelichotivou šňůru pěti soutěžních porážek v řadě, přebírá dosavadní "asistent" Tomáš Zápotočný, jeho asistenty zůstávají Jiří Lerch a Jiří Kladrubský.

"Markovi děkujeme za odvedenou práci pro Dynamo, a přejeme hodně úspěchů v jeho dalším působení," zaznělo na oficiálním webu Dynama.

"S vedením Dynama jsme se domluvili, že to ani jedna ze stran nebude víc komentovat. Myslím si, že ani není co. Pohled na tabulku mluví bohužel jasně. Můj vztah s Tomášem (Zápotočným) tohle nijak neovlivní, mezi námi dvěma problémy nebyly. Ani žádné jiné v realizačním týmu. Vedení zkrátka takhle rozhodlo a já to respektuji. Chuť do fotbalu jsem tím ale určitě neztratil. Uvidíme, co bude dál," vzkázal pro eFotbal.cz sám Nikl.

Sedmačtyřicetiletý Nikl, jenž dorazil na jih země společně s kolegou Zápotočným z druholigové Příbrami a v jarní části minulé sezony pomohl Dynamu k desátému místu a účasti ve skupině o umístění, je v aktuální sezoně čtvrtým hlavním trenérem, který skončil ve funkci.

Už v září v Hradci Králové vystřídal Jozefa Webera na lavičce Václav Kotal a v Karviné po odvolaném Tomáši Hejduškovi nastoupil Juraj Jarábek. Před měsícem po Pavlu Vrbovi převzal Zlín Bronislav Červenka.

Zápotočný povede tým poprvé sám v roli hlavního kouče v sobotu na hřišti pražské Slavie.

Víme, že nemáme tisíce skalních příznivců, hlásí z Příbrami. Domácí návštěvnost ale za nízkou nepovažují