První místo nestačilo, trenér Hašek končí ve Velvarech

První místo nestačilo, trenér Hašek končí ve Velvarech

Je jasno. První místo po podzimní části ČFL a účast v osmifinále MOL Cupu trenérovi Zdeňku Haškovi nestačily. Úspěšný kouč se rozhodl po vzájemné dohodě s vedením Slovanu Velvary angažmá ukončit a hledá novou výzvu. Klub vše potvrdil v prohlášení na svých internetových stránkách.

„Vedení fotbalového klubu TJ Slovan Velvary se společně s trenérem Zdeňkem Haškem vzájemně dohodlo na ukončení spolupráce na pozici hlavního kouče u třetiligového A mužstva,“ stojí ve zprávě lídra skupiny B třetí nejvyšší soutěže.

Přestože šlo o nejlepší rok v historii fotbalových Velvar (celkové 2. místo v sezóně 2022/2023, 1. místo po podzimu 2023/2024, postup do osmifinále Mol Cupu), bohužel jsme se nedohodli na dalším jeho působení,“ komentuje klub ukončení spolupráce.

foto: FC Slovan Velvary

Trenér Hašek před pár dny pro eFotbal uvedl, že s klubem dosáhl maxima, že je Slovan Velvary na vrcholu a už týmu nemůže dát víc. Tvrdil, že má několik nabídek z vyšších i nižších soutěží, hodně se mluví třeba o divizním Kladnu. To na podzim nenaplnilo ambice a úspěšný trenér by se vedení klubu na lavičce líbil. Zatím ale není jasné, kam Hašek zamíří.

 

„Tímto bychom chtěli trenéru Haškovi velmi poděkovat za skvěle odvedenou práci, která bavila hráče a hlavně fanoušky našeho klubu po celý rok a půl a popřát, ať se stejně daří v následujícím trenérském angažmá,“ dodává v prohlášení velvarský klub. Ten přezimuje s náskokem dvou bodů v čele tabulky, na podzim prohrál v ČFL jen jednou, v osmifinále MOL Cupu jej poslala ze hry Opava.

Velvary vládnou ČFL, možná ale přijdou o trenéra. O učně legendárního kouče Koubka je velký zájem