Undav výtečně zastoupil Guirassyho, prvenství si nadále hlídá Alonsův Leverkusen

OBSAHUJE VIDEO

Obhájce titulu z Mnichova nezaváhal ani v předehrávce 12. kola Bundesligy, v němž si poradil s Kolínem nad Rýnem 1:0. Na první pozici ale i po 12. kole zůstává Leverkusen, který pohodlně zvítězil v Brémách. Díky dvěma zásahům Denise Undava uspěl Stuttgart, překvapivě naopak selhalo Lipsko. Na vítězství poté nadále čeká Union Berlín, který jen zachraňoval domácí remízu s Augsburgem.

Bayern udolal Kolín, opět skóroval Kane

Bayern se po ostudné porážce se Saarbrückenem v domácím poháru zvedl a před reprezentační pauzou natáhl sérii výher na tři klání v řadě. Děkovat za to mohl především Kaneovi, jenž po přestupu do Německa předváděl fantastické výkony a se 17 vstřelenými brankami byl nejlepším kanonýrem ligy. To nepřidávalo na náladě hráčům Kolína, kteří v letošním ročníku tápali a s jedinou výhrou se nacházeli až na předposlední příčce.

Domácí měli s ofenzivou Bavorů podle očekávání plné ruce práce, protože se hned v úvodu dostali pod silný tlak. Když už to vypadalo, že Kozlové přečkali nástup soupeře bez úhony, pohrál si Eric Maxim Choupo-Moting s obráncem a pokus Kamerunce jednoduše dorazil do sítě Kane. Již 34letý Afričan se ocitl v samostatném úniku také ve 22. minutě, kdy proti jeho střele musel zasahovat Marvin Schwäbe. Neméně o sobě dával vědět i Leroy Sané, který v jednom z mnoha nebezpečných protiútoků z bezprostřední blízkosti těsně minul. Bayern průběh duelu bez potíží kontroloval, další zásah však před poločasovou pauzou i kvůli postřehu Schwäbeho nepřidal.

Po změně stran se obraz hry zdánlivě nezměnil, úplně se však vytratily šance. Hosté nadále sebevědomě kombinovali na polovině soupeře, zatímco Kolín potvrzoval roli nejhůře útočícího celku soutěže. Až v 77. minutě se o nějaký vzruch postaral Sané, jehož střelu z první zablokovala domácí obrana. Z následného rohového kopu zase překazilo radost Kingsleymu Comanovi břevno. Kozlové se na vytvoření žádných příležitostí nezmohli, a tak Bavoři dokráčeli k vítězství, aniž by Thomas Tuchel vystřídal jakéhokoliv hráče.

Bayern po reprezentační pauze nezaváhal a z Kolína si odvezl plný počet bodů. V následujícím kole se 2. prosince střetne s Unionem, Kozlové změří o den dříve síly s Darmstadtem.

DRUHÝ LEDNOVÝ POKUS MANCHESTERU UNITED O MÜLLERA? TEN HAG BY ÚDAJNĚ BAVORSKÉMU VETERÁNOVI ŠANCI DAL

Leverkusen zpět v čele

Fotbalisté Leverkusenu porazili po návratu z reprezentační přestávky ve 12. kole Bundesligy domácí Brémy 3:0. Werder si zkomplikoval situaci vlastním gólem z deváté minuty, přičemž míč ze sítě nelovil Jiří Pavlenka, který po návratu z marodky seděl pouze na lavičce. Vedení favorita navíc ještě v první půli navýšil pravý bek Jeremie Frimpong, na nějž necelou čtvrthodinu před koncem duelu navázal kolega z druhé strany hřiště Alejandro Grimaldo. Bayer tak nejlepším možným způsobem oslavil 42. narozeniny Xabiho Alonsa. Trenér Die Werkself ve svůj významný den poslal z Čechů na hřiště pouze Adama Hložka, který nastoupil v 81. minutě.

Zelenobílí vstupovali do prvního duelu po reprezentační pauze v nepříliš lichotivé pozici, neboť se před tímto kolem nacházeli v tabulce až na 12. příčce a z posledních šesti zápasů se z výhry radovali pouze jednou, a to když zvítězili nad naprosto tragicky hrajícím Unionem. Svého nynějšího soupeře navíc Werder před vlastními fanoušky neporazil od roku 2016 a tentokrát měl vše ztížené faktem, že na jeho půdu Bayer přijížděl v roli neotřesitelného lídra soutěže, jenž v dosavadním průběhu sezony ztratil pouhé dva body.

Po vyrovnaném úvodu utkání se v sedmé minutě dostal ke gólovému zakončení po průnikové přihrávce Victor Boniface, nepohlídal si však ofsajdovou linii, a jeho trefa tak neplatila. Nakonec se tedy o otevření skóre musel o chvíli později postarat domácí smolař Olivier Deman, který snašející se míč nasměroval přesně k pravé tyči vlastní branky. Další slibnou příležitost zaznamenal v 17. minutě Boniface, z prostoru pro penaltu ovšem nepropálil domácí obranu. Brémy se snažily hrozit především z rychlých protiútoků, obrana Farmaceutů však vždy dokázala nebezpečí zažehnat. Z první přesné, a hned gólové, střely se tak mohli v závěru poločasu radovat opět hosté, když ve 43. minutě uvnitř vápna vypálil dělovku k tyči Frimpong.

Vstup do druhého poločasu divákům nenabízel atraktivní akce. Mírně lepší byli domácí, avšak přes poctivou obranu Leverkusenu se do ohrožení branky nedostávali, to samé ovšem platilo pro útočníky Bayeru. Až krátce po hodině hry zakončoval do prázdné klece Marvin Ducksch, jeho gól byl ale pro ofsajd opět odvolán. Definitivní tečku za snahou Brém o vyrovnání tak nakonec udělal v 76. minutě Grimaldo, který svůj náběh z ostrého úhlu zakončil přesně ke vzdálenější tyči. Další branku následně přidal Amine Adli, ani jeho gól však kvůli těsnému ofsajdu Hložka nemohl rozhodčí uznat.

Leverkusen tedy uhájil pozici letošního suveréna a opět zvítězil. Jeho dalším soupeřem bude 3. prosince Dortmund, Brémy o den dříve změří síly se Stuttgartem.

Dortmund famózně otočil, Čvančara odehrál poločas

Fotbalisté Dortmundu vyhráli ve 12. kole Bundesligy nad Mönchengladbachem 4:2. Atraktivní duel začali lépe hostující hráči, kteří měli ve 28. minutě už dokonce dvoubrankový náskok. Ten jim ale za přetrvávajícího deště nevydržel ani do poločasu, neboť BVB dokázalo v závěrečné čtvrthodině první půle třemi góly překlopit misky vah na svou stranu. Klíčový podíl na tom měl domácí útočník Niclas Füllkrug, jenž kromě nádherné vyrovnávací trefy zaznamenal i asistenci na rozhodující zásah Jamieho Bynoe-Gittense. Hříbata tak na půdě vestfálského rivala nedosáhla na body již v 10. ligovém duelu v řadě, čemuž nezabránil ani Tomáš Čvančara, který se na trávník dostal ve 46. minutě.

Dortmund se v tabulce propadl až na pátou příčku, což nesli nelibě nejen fanoušci, ale otevřeně dávali svou nespokojenost najevo také hráči. Po posledním nepovedeném představení ve Stuttgartu se nahlas hovořilo o rostoucím napětí mezi koučem Edinem Terzičem a Füllkrugem, útočníkova negativní slova směrem k předváděné hře navíc nebyla prvním škraloupem uvnitř tábora BVB. Gladbach tak měl připravenou půdu k tomu, aby zabojoval o první bodový zisk v Signal Iduna Parku od roku 2014.

Čekání na první gól netrvalo dlouho, Rocco Reitz si ve 13. minutě perfektně pohlídal ofsajdovou linii a průnikový pas, který mu připravil Alassane Pléa, proměnil nízkou ranou na vzdálenější tyč. Francouzský útočník slavil ještě před dosažením 20. minuty znovu, jeho brance však předcházel milimetrový ofsajd. Druhý gól přišel vzápětí, po nedobře bráněném rohovém kopu se dostal k míči Kouadio Kone a výtečnou střelou z hrany vápna rozvlnil síť. BVB předvedlo mistrovskou odpověď, o pouhé dvě minuty později se po bleskovém kontru suverénně prosadil Marcel Sabitzer. Povzbuzení kontaktní brankou dokázali domácí fotbalisté okamžitě zužitkovat, Füllkrug krásnou technickou ranou pod břevno vyrovnal. Obrat snů dokonal v nastavení střelou po zemi přesně do levého dolního rohu Bynoe-Gittens.

Fülkrug byl velmi nebezpečný i po změně stran, po jeho hlavičce ale gólman hostujícího týmu Moritz Nicolas alespoň částečně napravil svou pošramocenou reputaci. Trefit se mohl také zkušený záložník Marco Reus, který z přímého kopu napálil břevno. Hektickou první půli již zbytek zápasu svou atraktivitou napodobit nedokázal, kvalita hry hostů s přibývajícími minutami klesala a klub z Vestfálska si relativně poklidně dokráčel pro tři body. V sedmé minutě nastaveného času pak ještě určil konečné skóre duelu střídající Donyell Malen, který bleskovým sprintem a rychlým zakončením do prázdné brány potrestal risk Gladbachu spočívající v povolání gólmana na rohový kop.

Dlouhodobá dominance Dortmundu v domácích vzájemných duelech tak pokračovala dalším ziskem všech bodů. V příštím kole se BVB 3. prosince představí v Leverkusenu, Gladbach o den dříve přivítá Hoffenheim.

Freiburg doma překvapivě nevyzrál na nováčka

Fotbalisté Freiburgu remizovali ve 12. kole Bundesligy na vlastním stadionu s Darmstadtem 1:1. Trápícím se hostům dodal vzpruhu již v 18. minutě Mathias Honsak s výraznou pomocí teče, odpověď domácích se ale zdála být otázkou času a nastala ve 35. minutě, kdy po centru uklidil míč do sítě Lucas Höler. Bádenský celek však nemohl být se ziskem bodu příliš spokojený, jelikož se jednalo už o jeho čtvrtou ligovou ztrátu v řadě.

Od Darmstadtu se letos očekával boj o holé přežití. To se potvrdilo v úvodních 11 kolech Bundesligy, ve kterých nováček nasbíral osm bodů a nacházel se jen těsně nad pásmem sestupu. Tentokrát přijel na hřiště Freiburgu, kterému se krátce před reprezentační pauzou také příliš nedařilo. Z posledních pěti duelů totiž vyhrál pouze jednou ve skupinové fázi Evropské ligy. Omlouvat jej mohl těžší los, blamáží ovšem s jistotou byla porážka v poháru, kde nestačil na druholigový Paderborn.

Favorizovaní domácí si od úvodního hvizdu osvojili míč a hledali cestu do vápna soupeře. Ve 12. minutě střílel Vincenzo Grifo zpoza něj, jeho přímý kop však měl až příliš rotace a cílenou šibenici těsně minul. Fanoušci hostí nepotřebovali důvod k neúnavnému skandování, přesto jeden navzdory vývoji utkání dostali. Ze svižně vytvořené šance vzešla v 18. minutě střela Honsaka z hranice vápna, na kterou by gólman nejspíše dosáhl nebýt výrazné teče obránce. Zasloužené vyrovnání Freiburgu přinesl Höler, kterému před bránou stačilo nechat se trefit centrem na zadní tyč.

Poměry na hřišti se po výměně stran nezměnily. V 65. minutě si Marcel Mehlem poradil s napadajícím protihráčem, z nadějné pozice ovšem těsně minul pravou tyč. Hrdinou mohl pro Die Lilien znovu být Honsak, s jeho náběhem na dlouhou nahrávku si ale dobře poradil obránce a vytlačil jej do nevýhodné pozice. Domácí si navzdory snaze větší příležitost vypracovat dlouho nedokázali, ve druhé půli tak nebyla až do nastaveného času k vidění jediná střela na bránu. V závěru si sice dokázal na centr naskočit Maximilian Eggestein, proti jeho hlavičce se ale blýskl gólman hostů.

Freiburg tak doma nepotvrdil roli favorita a remízou prodloužil svou sérii nezdarů. V příštím kole se 3. prosince střetne s Mohučí, Darmstadt změří o dva dny dříve síly s Kolínem.

Union si prodloužil čekání na výhru

Union Berlín ve 12. kole Bundesligy vybojoval bod po remíze 1:1 s Augsburgem. Hosté šli ve 39. minutě do vedení zásluhou Ermedina Demiroviče, jenž skóroval z penaltového puntíku. Dlouho se i pod dohledem historicky první ženy v roli asistentky Marie-Louise Ety na bundesligové lavičce schylovalo k další prohře pro berlínský celek. V závěru však zavelel ke změně Kevin Volland a přesným zásahem ukončil tristní sérii 14 ligových duelů bez bodového zisku.

Obrovskou a stále neutuchající krizi Unionu, který z posledních 14 utkání hned 13x prohrál, odnesl během reprezentační přestávky trenér Urs Fisher. Toho dočasně nahradil v pozici hlavního lodivoda Marco Grote, přičemž se po jeho boku ocitla 31letá asistentka Eta, která byla povýšena z mládežnického celku, a zároveň se stala vůbec první ženou v této roli v historii Bundesligy. Trápící se klub z Berlína přivítal na domácí půdě Augsburg, jemuž se naopak poměrně dařilo, což potvrdil sérií čtyř zápasů v řadě bez porážky.

Oba celky si na úvod utkání vyměnily nadějné akce. Nejblíže ke gólu měl Kevin Behrens, ten však v 10. minutě z bezprostřední blízkosti Finna Dahmena nepřekonal. Po hluché etapě zápasu pomohla Augsburgu k vedení dlouho zkoumaná penalta. K té se ve 39. minutě postavil kapitán Demirovič a s přehledem ji proměnil do protipohybu brankáře. V nastaveném čase první půle předvedl další skvělý zákrok Dahmen, na nějž nevyzrál David Datro Fofana, a Bavoři tak mohli odcházet do šatny s jednogólovým náskokem.

Ve druhé půli se výhody pokutového kopu dočkali i domácí. V 58. minutě se k jejímu zahrání postavil Robin Knoche, který však vyrovnat nedokázal. Dahmen si vybral správnou stranu a střelu fantasticky vyrazil. V 64. minutě se fanoušci z vyrovnání už radovali, ale jen na pár sekund. Gól Robina Gosense rozhodčí neuznali pro ofsajdové postavení. V 88. minutě se domácí družina přece jen dočkala výbuchu radosti. Volland využil dobrého postavení v pokutovém území a propasíroval míč na správné místo určení.

Union tak pod novým trenérem zvítězit nedokázal, poprvé od srpna však alespoň bodoval. V dalším kole to ovšem nebude mít vůbec jednoduché, jelikož se 2. prosince střetne s Bayernem. Augsburg změří o den později síly s Frankfurtem.

Lipsko padlo ve Wolfsburgu, formu potvrdil Wind

Fotbalisté Wolfsburgu porazili ve 12. kole Bundesligy Lipsko 2:1 a upevnili si pozici ve středu tabulky. Aktivní nástup přetavili Vlci ve vedení již v deváté minutě, kdy se ze vzduchu prosadil Jonas Wind a potvrdil jemu vlastní střelecký apetit v aktuálním ligovém ročníku. Po změně stran se navíc asistencí podepsal i pod rozhodující zásah Rogéria. Na svůj gólový příděl z konce října proti týmu z východu Německa chtěl navázat také český reprezentant Václav Černý, jenž nastoupil hned od začátku, skórovat se mu ovšem tentokrát nepodařilo. Vlci tak z posledních sedmi soutěžních utkání dvakrát zvítězili, přičemž v obou případech právě proti Červeným býkům.

Lipsko přijíždělo na hřiště Wolfsburgu s cílem pomstít se. Vlci totiž na konci října dokázali Býky po výhře 1:0 vyřadit z poháru. Skvělý večer prožil především český reprezentant Černý, který vsítil vítězný gól, přičemž to bylo vůbec poprvé, co se v dresu Die Wölfe prosadil. Svěřenci Marca Roseho po neúspěchu v DFB Pokalu padli i o pár dní později v Mohuči, před reprezentační pauzou se ale zvedli a dvakrát v řadě zvítězili. K tomu jim pomohl zejména ve skvělé formě hrající Xavi Simons.

Nizozemský talent byl však v úvodu střetnutí vzorně pokrytý, a útočit tak mohli zelenobílí. Po několika zblokovaných střelách se poprvé v zápase připomněl Černý, jenž přiťukl do druhé vlny Mattiasu Svanbergovi. S jeho tvrdým projektilem si ale Janis Blaswich dokázal poradit. Vzápětí už Vlci přetavili aktivní nástup ve vedení. Na centr ideálních parametrů z dílny Svanberga si naskočil Wind a se štěstím rozvlnil síť. Na druhé straně se Loïs Openda elegantně zbavil svého strážce, jenže jeho pokus o vyrovnání reflexivně vykopl Koen Casteels mimo dosah dorážejících hráčů.

Po změně stran přišla pro domácí studená sprcha a všechny poločasové taktické pokyny byly ty tam. Výbornou práci odvedl aktivní Openda, který si na hranici ofsajdu naběhl na dlouhý nákop z poloviny hřiště, v rychlosti jemu vlastní potáhl míč do šestnáctky a nakonec vyzval ke skórování Yussufa Poulsena, který už měl jednoduchou situaci. Na druhé straně se bránící hráči nepopasovali s nákopem Casteelse. Z tohoto zaváhání těžil Wind, jenž našel v náběhu Rogéria a ten poslal Vlky podruhé v zápase do vedení.

Lipsko tak ani na druhý pokus v letošní sezoně na Wolfsburg nevyzrálo. Oba celky sehrají další ligové utkání 2. prosince. Vlci změří síly s Bochumí, Červení býci doma přivítají Heidenheim.

Undav zaskočil za Guirassyho

Fotbalisté Frankfurtu podlehli ve 12. kole Bundesligy na vlastním hřišti Stuttgartu 1:2, a zaznamenali tak premiérovou porážku v Deutsche Bank Parku v aktuálním ročníku německé nejvyšší soutěže. Na vítězství Švábů měl lví podíl především Deniz Undav, jenž na hrotu útoku parádně zastoupil unaveného snajpra Serhoua Guirassyho a dokázal vsítit dvě branky, které znamenaly vylepšení jeho statistik na sedm gólů z posledních sedmi ligových střetnutí.

Fotbalisté Frankfurtu vstupovali do domácího utkání proti Stuttgartu s pouhou jednou prohrou od startu ligového ročníku. Celek z jižní části Hesenska ovšem byl spíše remízovým králem, jelikož jeho duely skončily nerozhodně hned šestkrát, což bylo nejvyšší číslo z celé soutěže. Chlubit se však Orli mohli sérií sedmi duelů v řadě bez porážky, kterou chtěli proti Švábům protáhnout. To ale nebyl vůbec jednoduchý úkol, jelikož hosté prožívali fantastickou sezonu a v tabulce byli na krásném třetím místě. Největší zásluhu na tom měla skvělá forma 15gólového Guirassyho.

Senegalský snajpr však zůstal tentokrát pouze na lavičce a šanci na hrotu útoku dostal místo něj Undav. Ten se nabídnuté příležitosti chopil náramně, když už po necelé minutě zužitkoval krásnou kolmici Enza Millota a poslal svůj tým do vedení. Ve 26. minutě Švábové svůj náskok smolně ztratili. Philipp Max nejprve zachytil laxní výkop Alexandera Nübela a následně si jeho střílený centr srazil do vlastní sítě stoper Waldemar Anton. I přesto, že závěrečná fáze prvního dějství patřila Frankfurtu, tak se těsně před odchodem do šaten radovali hosté. Byl u toho opět Undav, jenž si naskočil na nadýchaný centr z dílny Maximiliana Mittelstädta a hlavou poslal míč do protipohybu Kevina Trappa.

Ani po změně stran hostující celek ve svých útočných choutkách nepolevoval. Jamie Leweling ustál na pravé straně tvrdý souboj a povedeným pasem napříč celým vápnem našel Chrise Führicha, který se však nabídnuté šance skoro až zalekl a místo střely volil zpětnou přihrávku. Na druhé straně nabral rychlost Farés Chaïbi, ale svou následnou křižnou ranou minul jen těsně vzdálenější tyč. Vzápětí mohl přidat pojistku střídající Guirassy, nicméně svůj lob nedokázal dopravit na místo určení a na 16. gól v sezoně si tak musel ještě počkat.

Stuttgart tak i po reprezentační pauze potvrdil dobrou formu a z Frankfurtu si odvezl tři body. V následujícím kole se 2. prosince střetne s Brémami, Orli vyzvou o den dříve Augsburg.

Nováček proti Bochumi neskóroval

Heidenheim remizoval ve 12. kole Bundesligy na vlastním hřišti s Bochumí 0:0. Nováček soutěže tedy sice na čtvrtou ligovou výhru nedosáhl, těšit ho ale mohl alespoň fakt, že po pěti letech s Die Unabsteigbaren nepadl. Mezi nedělními soupeři okupujícími spodní příčky tabulky tak i po vzájemném střetnutí zůstal jednobodový rozdíl.

U fotbalistů Bochumi přišlo v posledních duelech malinké herní zlepšení, a tak jim reprezentační pauza příliš vhod nepřišla. Stále však měli od startu ročníku Blau-Weiss na kontě pouze jednu výhru, přičemž se nacházeli nebezpečně blízko sestupovému pásmu. O moc lépe na tom nebyl ani Heidenheim, který nasbíral jen o jeden bod více. Zároveň ovšem dokázal již třikrát v letošní sezoně zvítězit, přičemž všechny triumfy zaznamenal na vlastní půdě.

Po úvodním oťukávání se domácí chopili dominantní role a s převahou v držení balonu kontrolovali průběh hry. Většinu času však pouze z bezpečné vzdálenosti od branky soupeře, útočným snahám nováčka soutěže totiž dobře zformovaní Blau-Weiss bez větších problémů odolávali. Fotbalisté VfL se navíc po zisku balonu pouštěli do rychlých protiútoků, branku z nich ale vytěžit nedokázali. Po půlhodině hry si dobývání pevné defenzivy vyzkoušela i Bochum. Změna obrazu hry se nicméně na výsledkové tabuli neprojevila.

Hosté nepolevili ani po poločasové přestávce. Kousek za pokutovým územím napřáhl Patrick Osterhage. Jeho dělovku však lapil připravený brankář Kevin Müller. Heidenheim se ovšem nenechal zahanbit a o překonání bochumské defenzivy usiloval především centrovanými balony. V 77. minutě utekl obráncům Blau-Weiss Nikola Dovedan a gólman Manuel Riemann jeho pokus zneškodnil až na brankové čáře. Zbytek utkání se nesl ve znamení zodpovědné obranné hry a nekompromisně tvrdých zákroků. I kvůli tomu se diváci gólu nedočkali.

Oba celky sehrají další ligové utkání 2. prosince. Heidenheim změří síly s Lipskem, Bochum poté přivítá doma Wolfsburg.

Mohuč překvapivě oloupila Hoffenheim

Hoffenheim remizoval ve 12. kole Bundesligy na vlastním hřišti s Mohučí 1:1. Do šaten sice šli o poločase s těsným náskokem hosté, modrobílí nicméně krátce po změně stran vyrovnali. Velkou měrou se o to přičinil Pavel Kadeřábek, který po kratším výpadku z důvodu zranění naskočil na začátku druhé půle a hned po necelých třech minutách přihrál na vyrovnávací trefu Roberta Skova. Die Nullfünfer ještě následně zahodili penaltu, a nevyužili tak bídné domácí formy soupeře.

Hoffenheim byl před zápasem pasován do role favorita, na svém stadionu ovšem dlouhodobě nepodával dobré výkony. V tabulce domácích duelů patřila modrobílým dělená poslední příčka, když si dosud připsali jen jedno vítězství a čtyři prohry. Mohuč ale z pozice 16. celku soutěže nepůsobila tak nebezpečně jako týmy Leverkusenu či Dortmundu, které již Hoffe o všechny body obraly.

Modrobílí, držící se navzdory domácím nezdarům na pohárových příčkách, diktovali na začátku zápasu tempo. Úvodní nebezpečnější situací však Maximilian Beier trestuhodně pohrdl. Ve 28. minutě to byl znovu mladý útočník, kdo si našel odražený míč a jako první v zápase vypálil na bránu, jeho pokus ovšem jednoduše zastavil gólman Mohuče Robin Zentner. Skóre tedy otevřeli hosté. Švýcarský stoper Edimilson Fernandes vyslal kolmou přihrávku za obranu na nabíhajícího Marca Richtera, který následně obstřelil gólmana Olivera Baumanna a poslal svůj tým do vedení. Ani závar před bránou Zentnera na konci prvního poločasu nedokázaly útočné síly Hoffenheimu přetavit v gól, a do šaten tak šly s jednogólovým mankem.

Domácí předvedli start druhého poločasu jako z říše snů. Kadeřábek se uvolnil na pravé straně hřiště a poslal dlouhý centr na Skova, který balon bezpečně uklidil do sítě. Aktivní Čech i nadále zlobil obranu hostů, ke střele nebo centru ho však svěřenci trenéra Jana Siewerta nepustili. Branku poté mohl zaznamenat Aymen Barkok, jenže míč před odkrytou sítí netrefil. V 65. minutě Kevin Akpoguma nešetrným zákrokem fauloval Lee Jae-Sunga a rozhodčí po konzultaci s videem nařídil penaltu, ale Barkok svou pomalou střelou nechal vyniknout Baumanna. V 86. minutě měl ještě Richter šanci překlopit vítězství na stranu Mohuče, jeho střela z přímého kopu však pouze orazítkovala tyč.

Hoffenheim tak potěšil domácí publikum alespoň ziskem bodu. V dalším kole jej čeká 2. prosince duel s Mönchengladbachem, Mohuč o den později vyzve Freiburg.

Německá liga - 12. kolo:

Kolín nad Rýnem - Bayern Mnichov 0:1 (20. Kane)

Werder Brémy - Leverkusen 0:3 (9. vlastní Deman, 43. Frimpong, 76. Grimaldo)

Dortmund - Mönchengladbach 4:2 (30. Sabitzer, 32. Füllkrug, 45. Bynoe-Gittens, 90+7. Malen - 13. Reitz, 28. Koné)

Freiburg - Darmstadt 1:1 (35. Höler - 18. Honsak)

Union Berlín - Augsburg 1:1 (88. Volland - 39. Demirovič z pen.)

Wolfsburg - Lipsko 2:1 (9. Wind, 67. Rogério - 52. Poulsen)

Frankfurt - Stuttgart 1:2 (26. Anton - 1. a 45. Undav)

Heidenheim - Bochum 0:0

Hoffenheim - Mohuč 1:1 (49. Skov - 39. Richter)