V Itálii opravdu přepsali historii. Patnáctiletý útočník přeskočil i Maldiniho

V Itálii opravdu přepsali historii. Patnáctiletý útočník přeskočil i Maldiniho

Wow! AC Milán k tomuto kroku sice dohnaly okolnosti, nicméně i tak je to obdivuhodné. Řeč je o nasazení patnáctiletého útočníka Francesca Camardy. Nikdo mladší nikdy v dlouhé historii Serie A nehrál. 

Kvůli okolnostem, mezi které patřila zranění i karetní tresty, se očekávalo, že Camarda bude v nominaci pro zápas s Fiorentinou. A skutečně se tak stalo, přestože neměl profesionální smlouvu. V zápase proti La Viole sice nastoupil až v závěru, ale nic to nemění na unikátním milníku mladého fotbalisty.

Camarda odehrál jen několik minut, ale ve svých 15 letech a 260 dnech je nyní nejmladším hráčem, který kdy nastoupil ve střetnutí Serie A. Dokonce i slavný Paolo Maldini si zapsal debut až ve svých šestnácti letech.

To vše přišlo poté, co zapůsobil v milánské Primaveře, tamní juniorce, a stal se také nejmladším italským hráčem, který kdy skóroval v mládežnické Lize mistrů, když se prosadil proti Newcastlu United.

Italský mladík má na kontě přes 400 gólů v mládežnických kategoriích a seznam jeho úspěchů se neustále rozrůstá.

Když se na San Siru z reproduktorů ozvalo Camardovo jméno, pro diváky jako by to byl pokyn k velké euforii. Tleskali a skandovali jeho jméno. 

AC Milán by potřeboval, aby se Camarda chytil. Nejen proto, aby vyrostl další střelec, ale především proto, aby se fanoušci mohli zase po čase ztotožnit s odchovancem klubu s italským pasem.