Vindahl v lize neinkasoval 273 minut a táhne třetí nejdelší sérii sezony, v nulách už dostihl Heču, Grigara a Letáčka

Sparťan Peter Vindahl už v české nejvyšší soutěži neinkasoval 273 minut, s tím, že lepší sérii předvedli v rozběhlém ročníku pouze dva brankáři - konkrétně Tomáš Grigar z Teplic (315 minut) a Aleš Mandous ze Slavie (325 minut).

Toho, který po svém příchodu do české metropole okamžitě posadil na lavičku Vojtěcha Vorla, naposledy na konci října v Lokotrans aréně pokořil v šestaosmdesáté minutě utkání s Mladou Boleslaví Lamin Jawo.

Následně však dokázal udržet tři čistá konta v řadě (2:0 s Bohemians Praha 1905, 1:0 s Baníkem Ostrava a 2:0 se Zlínem) a v nasbíraných nulách už se mu podařilo dostihnout čelo žebříčku.

Na něm jsou nyní společně s pětadvacetiletým Dánem s historií v Alkmaaru i Norimberku také Jiří Letáček z Baníku, Tomáš Grigar z Teplic a Milan Heča ze Slovácka.

Občas se hledají fantastické scénáře, mám čisté svědomí, s nikým jsem nejednal, okomentoval LK37 cestu do Španělska

Oproti strážcům svatyně, jejichž konto zdobí stejný počet nul, však kraluje statistice, která eviduje inkasované branky na utkání (0,79).

Do konce kalendářního roku se ještě obhájce titulu utká v rámci FORTUNA:LIGA s Pardubicemi (venku), Jabloncem (doma) a Teplicemi (doma), což znamená, že i on by mohl svou šňůru natáhnout na 300 minut a dál.

Východočeský soubor Radoslava Kováče se totiž v posledních třech duelech prosadil pouze jednou, po třech prohrách v řadě klesl na čtrnáctou pozici a minimálně papírově nejde očekávat, že by měl proti lídrovi tabulky předvést brankový festival.

Brankáři s čistým kontem:

6 - Letáček (Ostrava), Grigar (Teplice), Heča (Slovácko), Vindahl (Sparta),

4 - Hanuš (Jablonec), Bajza (Hradec Králové), Mandous,

3 - O. Kolář (oba Slavia), Jedlička (Bohemians 1905), Digaňa (Olomouc).

Dva góly v řadě a pak lavička. Němci řeší pozici Černého i proč je zatím hráčem na poloviční úvazek