Londýn, nebo návrat domů? Silva by chtěl zůstat v Chelsea, ta se dívá po trhu

Londýn, nebo návrat domů? Silva by chtěl zůstat v Chelsea, ta se dívá po trhu
ZAOSTŘENO NA OSTROVY

Z Thiaga Silvy se v průběhu pár sezon, co v Chelsea působí, stala velká klubová persona, a hlavně pilíř zadních řad. V létě mu ale končí smlouva, a tak se vedení Blues začíná bavit o tom, co bude dál. Ve hře je i odchod. Silva se v sobotu stal nejstarším hráčem Chelsea v historii, když nastoupil proti Newcastlu ve věku 39 let a 64 dní.

Zkušený brazilský obránce však udělal při porážce 1:4 v St James' Parku obrovskou chybu a daroval gól Joelintonovi, a to v době, kdy se Chelsea ve druhém poločase zhroutila. "Jsem zničený," řekl Silva o své chybě. "Nebyl to pro nás dobrý den. Chtěl bych se všem omluvit za porážku, zejména svým spoluhráčům, kteří mi věří a každý den mě podporují. Beru na sebe plnou zodpovědnost. Sbíráme síly a vrátíme se silnější."

Není ale sporu o tom, že Silva zůstává pod manažerem Mauriciem Pochettinem důležitým hráčem a v této sezoně nastoupil za Chelsea ve všech 13 zápasech Premier League.

Je ale otázkou, jak dlouho to ještě bude. V červnu mu totiž končí smlouva a předpokládá se, že Chelsea se v příštích šesti měsících bude pozorně dívat na přestupovém trhu na potenciální příchody středních obránců, přestože již utratila velké částky za Wesleyho Fofanu, Benoita Badiashileho a Axela Disasiho.

JUVENTUS PÁTRÁ NA ANGLICKÉM TRHU PO NÁSTUPCI POGBY. JEDNAL UŽ SE ZÁLOŽNÍKY CITY, ARSENALU I TOTTENHAMU

Zatímco Chelsea plánuje, co bude, Silva zatím nedal najevo, že by plánoval odejít z klubu, nebo dokonce ukončil kariéru. Je otevřený tomu, že by na Stamford Bridge zůstal, protože jeho dva synové hrají v akademii Blues.

Pokud by ale opravdu měl změnit působiště, asi by se vrátil domů. O přestup svého bývalého hráče se zajímá brazilský klub Fluminense. Žádná rodinná idylka by to však nebyla, jelikož Silvova manželka Belle, jež si Londýn zamilovala, a synové Iago a Isago by zůstaly v Evropě.

Jaká je tedy situace stoperů v Chelsea a jejich přestupů? Anglická média hlásí, že Chelsea v lednu odmítne všechny nabídky na Badiashileho, o jehož zapůjčení se zajímá AC Milán.

Badiashile nastoupil poprvé v této sezóně Premier League proti Newcastlu a také vypadal nejistě, ale klub si ho velmi cení a očekává, že se zlepší, když se po vážném zranění podkolenní šlachy vrátí do zápasového tempa.

Trevoh Chalobah je tedy jediným obráncem Chelsea, který je aktivně k dispozici na prodej v lednovém přestupovém období.

Zájem o něj jevil Bayern Mnichov, ale ten se nyní zdráhá vzhledem k tomu, že se očekává, že bude mimo hru kvůli problémům s podkolenní šlachou.

Očekává se, že Chelsea bude za Chalobaha požadovat přibližně 25 milionů liber. Blues v létě přijali nabídku Nottinghamu Forest, která se pohybovala kolem této hodnoty, ale Chalobah ji odmítl.

Foto: Chelsea FC