Kdy začne příští ligová sezona a proč vypukne jarní fáze o týden dříve? O zrušení nadstavby se neuvažuje

Kdy začne příští ligová sezona a proč vypukne jarní fáze o týden dříve? O zrušení nadstavby se neuvažuje

Další sezona první ligy začne o víkendu 20. a 21. července příštího roku. Podzimní část bude mít stejně jako aktuální ročník 19 kol a skončí 15. prosince. Jarní fáze odstartuje 1. února 2025 a nadstavbová část vyvrcholí pátým kolem 24. a 25. května. 

Rámcový návrh termínové listiny v úterý schválily kluby na ligovém grémiu Ligové fotbalové asociace, která v Česku řídí profesionální soutěže.

Jarní část odstartuje o týden dříve než v této sezoně. "Ročník 2024/25 je trochu ovlivněn novým nastavením evropských klubových soutěží. Dochází k jedné malé změně. Je přesunuto 4. kolo domácího poháru, které se tradičně hrálo ještě na podzim. Tentokrát se bude hrát až v roce 2025," uvedl na tiskové konferenci výkonný ředitel LFA Tomáš Bárta.

NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽ BUDE I PŘÍŠTÍ ROKY PŘENÁŠET O2 TV. KDO ZÍSKAL PRÁVA PRO STREAMING A KOMU PŘIPADLA DRUHÁ LIGA?

"Tím se nám posouvá celý program. V sezoně 2024/25 nebude v nadstavbě vložené středeční kolo, všechna utkání se budou hrát o víkendech. V průběhu celého ročníku nebude ani jedno vložené kolo," doplnil.

Pětikolová nadstavba se hraje od ročníku 2018/19 a v nejbližších sezonách by měla pokračovat. Televizní práva na příštích pět ročníků první ligy získal ve výběrovém řízení dosavadní vysílatel společnost O2 TV.

"Nemohu a nechci mluvit o tom, co bude za pět let. V současné podobě jsou ale podmínky nastavené tak, že se o zrušení nadstavby neuvažuje," řekl předseda LFA Dušan Svoboda.


Foto: Profimedia