Uvolní se místo pro Hložka? O Wirtze má zájem manchesterské duo i Bayern, ve hře bude pořádný balík

Uvolní se místo pro Hložka? O Wirtze má zájem manchesterské duo i Bayern, ve hře bude pořádný balík

O talentu Floriana Wirtze ví celý svět. Poté, co jeho kariéru přibrzdilo zranění, v této sezoně už naplno ukazuje, co v něm je. Leverkusen svůj klenot pochopitelně nechce ztratit, nicméně desítky milionů eur od Bayernu, Manchesteru City či konkurenčních United asi jen tak nepůjde odmítnout.

Nejvýše na seznamu zájemců je Bayern Mnichov. Pochopitelně. Bavoři si k sobě rádi stahují největší německé talenty a Wirtz je mezi nimi jasnou jedničkou. Při svém mládí se již vypracoval v rozdílového hráče Bayeru, který momentálně vede nejvyšší německou soutěž.

"Zástupci Leverkusenu jsou přesvědčeni, že by v Bayeru mohl zůstat ještě rok, ale vlastně se tak nějak bojí a počítají s tém, že do hry vstoupí Bayern," vysvětloval situaci reportér Sky a přestupový expert Florian Plettenberg. Šéfové Bayeru by podle něj byli nejraději, kdyby Wirtz zůstal v Bayeru ještě rok po domácím mistrovství Evropy.

Po sezóně 2024/25 však stoprocentně předpokládají, že hvězda přestoupí do jiného klubu. Nic na tom nemění ani fakt, že dvacetiletý mladík je s lídrem Bundesligy svázán smluvně až do roku 2027. Podle Sky by se cena hráče mohla vyšplhat přes 120 milionů eur.

foto: @ Bayer 04 Leverkusen

Mluví se také o možném odchodu trenéra Xabiho Alonsa, po jehož službách pošilhává Real Madrid. A pokud by kouč opravdu opustil Leverkusen, měl by podle expertů talentovaný hráč o to větší důvod z klubu odejít. Sám Wirtz však nechce, aby jeho budoucnost závisela na Alonsovi: "Chtěl bych, aby v Leverkusenu zůstal dlouho. Nakonec ale každý musí jít svou vlastní cestou a já se v určitém okamžiku musím také rozhodnout, kde bych raději hrál," řekl nedávno dvacetiletý hráč.

"S jistotou můžeme říct, že po Wirtzovi už se Bayern poohlíží," říká Plettenberg s tím, že šikovný záložník v budoucnu preferuje přesun do Mnichova a až následně by zkusil angažmá v zahraničí. Možný je i přestup po mistrovství Evropy, ale Wirtz nechce nic uspěchat.

Podle Sky mají Mnichovští Wirtze na prvním místě svého seznamu, dá se tak předpokládat, že na něj budou v létě pořádně naléhat. "Není to jen zájem a jméno na seznamu. V Bayernu si říkají, že pokud mají opravdu šanci Wirtze získat, pak to musí udělat," má jasno Plettenberg.

Bayern pro změnu musí zvážit, zda vedle sebe mohou nastupovat Jamal Musiala a Wirtz. Podle Sky Bayern věří, že je to možné. "To, že Musiala zůstane v Bayernu, však zatím není vytesáno do kamene, protože ho má v hledáčku Real Madrid," ntvrdí německé zdroje.

Kromě Bayernu Wirtze pozorně sleduje také Liverpool, Real Madrid nebo Manchester City. Konkrétní zájem ale projevil prý jeví Manchester United. Podle Sky talentovaného hráče Rudí ďáblové skautují, ale zatím nepodali nabídku. Všeobecně se ale počítá s tím, že se v následujících měsících Byer kvůli Wirtzovi určitě osloví.

Kolaps Manchesteru United. Vztek a zloba se valí po remíze na chybujícího Onanu i na kouče